yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Yataşla bağlantılı mobilya markası.

  Şu an internet üzerinden evinize ücretsiz kataloğunu isteyebilirsiniz. Bir form dolduruyosunuz ve iki güne evinize geliyor.

  Bugün kargo geldiğinde baktım enza home'dan.

  Adeta içim açıldı. O kadar müthiş tasarımlar, mobilyalar var ki...

  Ya insan alamıyorsa bile sırf göz zevki için on yüz bin defa bakar bu kataloğa bayıldım! (gizlinot: keşke benim de flora berjerim olsa)

  29 nisan 2016 01:02

  2. Düğün telaşınız arasında başınıza gelebilecek en kötü hadisenin sahibi firma. İnternetteki şikayetlere bakmadan alma gafletinde bulunduk, evin neredeyse bütün eşyalarını bu lanet olası firmadan aldık. Siparişimizin üzerinden iki ay geçmesine rağmen ürünler teslim edilmedi, son derece ciddiyetsiz, terbiyesiz çalışanları var. Doğru düzgün bilgi alamadığınız da cabası. Arıyorum ürünler gelmedi diye, daha üretilmemiş inşallah haftaya üretilir diyor adam!? İnşallah???

  Koca evin sadece tekli koltukları üretilmiş.

  Bu yazıyı eşya almadan önce okuyan herkes uzak dursun bu firmadan, biz ettik siz etmeyin. Düğünümüz geldi eşyalarımız yok, yaşadığımız stresi düşünün.

  Ağız dolusu küfürler saymak istiyorum, canımızdan bezdirdiler. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın...

  15 ağustos 2016 11:41 16 ağustos 2016 14:18

  3. Pazar günü eşimle Marmara Forum şubesine koltuk şalı ve yatak örtüsü bakmak amacıyla girdik. Öncesinde Zara Home, Crate&Barrel, H&M Home gibi bir sürü yere bakıp içimize sinen bir şey bulamayınca bir uğrayalım dedik.

  Henüz 6 ay önce kayınvalidem ile birlikte yatak, yatak başlığı vs içerikli yüklü bir alışveriş yapmış olmamız sebebiyle de aklımıza geldi, bir bakalım dedik. Bu bilgiyi neden verdim çünkü oranın müşterisi sayıldığımı düşünüyorum, kaldı ki olmayabilirdim de, o ayrı konu.

  Pazar gününün verdiği rehavet, akşamdan kalmalık ve mekanın evimize yakınlığı sebebiyle bir tayt bir sweatshirt, sneakers şeklinde giyinmiştim, eşim de kot, sweatshirt filan. Gayet rahatız.

  İçeri girdiğimiz anda kılığımızı pek beğenmemiş olsa gerek, çalışan hanımefendi, bir hoşnutsuzlukla yanımıza geldi. Diğer tarafta muhtemelen mobilya satmaya çalıştığı müşterisini de bıraktı ki bence gerek yoktu, neyse.

  Ne aradığımızı söyledik, ben daha ortada duran kısımdaki modellerden birinin paketini incelemek için elime aldığım anda kendisinden şu cümleyi duydum; "yalnız onlar yeni sezon olduğu için biraz pahalıdır, eski sezon ürün de kalmadı maalesef."

  benim için meali; "sizin buradan alışveriş edecek paranız yok, zaten kılığınız da bu mağazaya uygun değil, beni oyalamayın da diğer müşterime döneyim."

  Lafı duyar duymaz modelleri beğenmiş olduğum halde daha fazla bakmadan çıktım.

  ben orada "pahalı olduğu için biz alamayız diyorsunuz yani" demesini de bilirdim ancak eşim bu tür gerilimlerden çok rahatsız olur. sustum ama durmadım tabii ki ve enza home müşteri hizmetlerine bu terbiyesizliği anlatan bir email attım. sonrasında başka bir mağazadan daha pahalı bir ürün aldığımı da ekledim ki bir müşteri nasıl kaçırılır konusunda hanımefendi temel bilgileri öğrensin.

  Sen mağazacılık yapıyorsan, bunun kurallarını iyi bileceksin. hele de kurumsal bir firmadaysan, buna ekstra dikkat edeceksin. kasabada çeyiz dükkanı işletmiyorsun.

  şükür ki üşengeç bir insan değilim, şimdiye dek başıma gelen bu tür olayların hepsinde firmalara bildirimde bulundum. en azından bundan sonra marmara forum şubesine istediğiniz paçozlukta gidebilirsiniz :)

  13 aralık 2016 12:44 13 aralık 2016 12:51


  4. Tarzı, mobilyaların malzemesinin sağlamlığı ve çağrı merkezi olsun bayiler olsun enza ya bağlı kiminle gorustuysem gayet sıcak ve ilgili davrandılar.

  Yatak odam ve salonumun bir kısmı enzadan ve o kadar çok gezmiştim ki alırken en içime sinen burasiydi 2 sene sonradan dolabın yerini değiştirmek için montajcilari tekrar çağırdım yine çok memnun kaldım.

  Şimdi de masaj koltuğunun döşemesini değiştirmek istiyorum umarım hala aynı şekilde memnun kalırım.

  13 aralık 2016 14:44

  5. alışveriş yapılmaması gereken marka. tanıdığım herkes buradan şikayetçi. keşke bizi de önceden uyarmış olsalardı. bize iki kere altı kırık koltuk getirdiler. hem de gelen bütün koltukların aynı yeri kırıktı. defalarca hem çağrı merkezlerini arayıp hem de şikayetvar.com'a yazmamıza rağmen artık geri dönüş bile alamıyoruz. annem bu durumu tüketici mahkemesiyle çözmeyi düşünüyor.

  13 aralık 2016 14:55

  6. Yataş gibi itibarlı bir markayı piyasadan silmek için yapılmış franchiselar olduğunu düşünüyorum, çünkü yaşanılan rezaletlerin başka açıkması olamaz. Taşınma süremi sırf buradan koltuk almak için 1 ay uzattıktan sonra eşyaların atılıp gidilmesi, call center'ın suratıma telefon kapatması, kendini uyanık sanan sevkiyat ve kurulum ekibi... daha neler neler. sonuç lekeli bir koltuk, bazası kırık bir yatak ve verilmiş onlarca para. yalnız aldığım şubenin yetkilisi telefonda bana "pardon da burası 3 milyon ciro yapan en çok satış yapan mağazası" diyerek büyüklüğünü ifade etmeye çalıştı sanıyorum ama bu ciroyu ona sağlatan müşterilerden biri olduğumun farkına varamadı bir türlü. şikayet varmış, call centermış, yataş merkez iletişimiymiş falan hepsi hikaye. müşteriye verilen değer sıfır!

  3 ekim 2017 18:40

  7. Olur da yeni evlenecek süslüler olur yada buradan bir şey beğenip alma düşüncesine sahip bir süslü olur da sözlüğe bakayım ne yazmışlar der diye yazıyorum. Biri Temmuz ayı biri ağustos ayı olmak üzere iki farklı ürün satın aldık. Temmuz ayında alınan baza kumaş değişikliği nedeniyle tahmini 1 ay verdiler ona bir şey demiyorum ama 45 günü geçti. Ağustos ayında alınan ünite için 10 gün süre verildi 1 ayı geçti. Satın aldığımız Beylikdüzü enza home şubesine kaç kere gittik kaç kere kendilerini aradık bilmiyorum. En son müşteri temsilcisini aradım oda ürünler İstanbul’da en geç bu hafta teslim edilir dedi. İnşallah dedim kapattım telefonu. Ay sonu yada Ekim başı doğumum var artık iyice ağırlaştım inşallah ben doğurmadan ürünler gelir. Bana yaşattıkları stres için hakkımı helal etmiyorum. Keşke her ota b*a yaptığım gibi internetteki yorumlara baksaydım. Çok pişmanım. Saloni den beğendiğim ünite için 1 ay süre verdiler çok uzun zaman diyip vazgeçmiştim keşke oradan alsaymışım bu kadar beklediğime en azından sevdiğim bir modeli alırdım. Şikayet var’daki yorumları okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu kadar büyük kurumsal bir firmadan ürün alıp da paranla rezil olmak diye buna derim. Bir daha tövbe.

  16 eylül 2019 11:50


  8. Evlenirken Nisan ayında teslim edilmek üzere yatak odası takımımı buradan almıştım ancak Haziran ayında teslim edilmişti. Evliliğimin ilk ayı kocamla farklı çekyatlarda yatarak geçti. Söyleyeceklerim bu kadar.

  16 eylül 2019 12:13

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar