yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. (gbkz: estee lauder)'ın daywear serisinden 15 güneşten koruma faktörü içeren gündüz kremi.

  normal-karma ciltler için uygun olan krem formunda kavanozda bir ürün. ben bu ürünü 2 hafta kadar gündüz kremi olarak kullandım. kıvamı ve nemlendirme gücünden dolayı çok az bir miktar yağlı cildime yetti. yalnız o kadarcık ürünün 15 koruma faktörü bana yetmedi. 2 haftanın sonunda çillerimin koyulaştığını düşündüğüm için 50 faktörlü kremlerime geri döndüm.

  o zamandan beri gece kremi olarak kullanıyorum. yağlı cildimde fazladan yağlanma, sivilcelenme, siyah nokta vs. yapmadı. cildi güzel nemlendirip yumuşatıyor. sanki biraz da pürüzsüzleştiriyor yalnız öyle silikonlu bir pürüzsüzlük değil (gizlinot: krem silikon içeriyor). hafif bir salatalık kokusu var benim hoşuma gitti. 15 ml.'lik ürünü de 2 aydan fazla kullandım, bereketli denebilir.

  ürünün tam boyunun fiyatı 200 lira civarında. bence yaptığı işe göre pahalı. çok şık bir ambalajı var ama kavanozda olması bence bir eksi. güneşten koruması da benim için yetersiz kaldığından bir daha almayı düşünmem.

  1 haziran 2015 09:13 1 haziran 2015 09:13

  2. 1 aydır kullandığım 15 faktör güneş koruması içeren gündüz kremi. Kendine uygun nemlendiriciyi bulma konusunda oldukça kötü olan ben bu kremi bulduğumda mutlu oldum. Nem düzeyi orta seviyede, emildikten sonra yağlı ya da ıslak bir his bırakmıyor fakat nemlendiğini hissedebiliyorsunuz. Parfümlü/kokulu kremlerden hoşlanmıyorsanız bu kremi sevmezsiniz. Beni rahatsız etmiyor. En güzel tarafı ise sürdükten sonra yüzüm yumuşacık oluyor, dokundukça dokunasım geliyor. Şimdilik herhangi bir reaksiyon gelişmedi benim cildimde. Tek sevmediğim yanı kesinlikle fiyatı. Estee lauder’ın genel olarak cilt bakım ürünlerini çok sevsem de fiyatları beni hep üzüyor.

  17 ocak 2018 04:41

  3. "Eh işte" diyebileceğim bir ürün. Nemlendirmesi fena değil. Aslında yağlı da değil ama yağlıymış gibi bir hissiyat veriyor. Yüzü parlak gösteriyor.

  Spf den dolayı mı bilmem, Göze yakın sürüldüğünde, göz yaşartıyor. Bir müddet sonra geçiyor ama nemlendirici üstüne hemen makyaj yapanlardansanız, gözünüz akar, yapamazsınız.

  Salatalık özlü deniyordu ilk çıktığında ve salatalık kokuyordu. Sırf bu yüzden , doğal geldiği için alıyordum. Şimdi formülasyonu, kokusu biraz değişti sanıyorum. Ya da ben alıştım. Eskisi kadar cazip gelen bir ürün değil.

  16 şubat 2018 23:31


  4. Boyner’de çalışan hatunun önerisi sonucu bir adet edindiğim nemlendirici.Nemlendirici özelliği orta seviyede diyebilirim ancak yüzünde sivilce olmayan bendenizde hatıra sivilceler bırakmıştır. Bir daha alır mıyım ? Aslaaa...

  12 temmuz 2018 16:39 16 mayıs 10:00

  5. fazla hassas ve alerjik yüzümde hiç bir probleme yol açmamış, nemlendirme açısından 10 üzerinden 7 alabilecek bir krem. yaz ayları için ideal ama karma ciltte kışın çok etkili değil gibi.

  3 ocak 2019 21:29

  6. 3 kutu bitirdigim ilk aldığım zaman baya sevdiğim sonra alışkanlıktan devam ettiğim ama son kutuda bende hassasiyete (kasıntı, kızarıklık ve minik beyaz noktalar) sebep olmuş kremdir. Salatalık kokusu yapay ama fena da değil çok rahatsız etmiyor ama bence cilt bakım ürünlerinde parfüm olmamalı hem gereksiz hem de allerjik reaksiyona sebebiyet verebiliyor. Nemlendirmesi başarılı ama karma ve yağlı ciltlerde her iki türlüsü de (hem kuru hem yağlı ciltler için iki versiyonu var her ikisini de kullandım) parlama yapar kuru ciltte bile bir miktar parlama oluyor çünkü. Bereketli bir ürün az miktar iş gördüğünden baya uzun süre gidiyor. Genel olarak başarılı ama kesinlikle küçük boy 30 ml ile başlayın eğer deneyecekseniz.

  12 haziran 2019 10:58

  7. Salatalık kokusunu ve hafif yapısını sevdiğim, yıllardır kullandığım sorunsuz günlük nemlendirici.Fazla beklenti içinde olmamak lazım. Fiyatı can sıkıcı olmaya başladı o ayrı.

  11 eylül 2019 16:21


  8. Daha önce mat olanını kullanıyordum pek işe yaramadığını görünce bir de mat olmayanını sipariş edeyim dedim. Ne zamandır istiyordum aslında ama zaten yağlısın boşver diyordum. İyi ki değiştirmişim çünkü bu ürünün yağlanmayı daha iyi kontrol altına aldığını düşünüyorum ve mat olan gibi bu da sivilcelenmeye sebep olmadı bende ayrıca daha iyi nemlendirdi. şu aylar için ideal yazın ne olur bilemiyorum küçük bir tahmin yürütmem gerekirse fazla parlatacak gibi yağlanmayı daha iyi kontrol altına alsa da yazın ekstra yağlanan cildime fazla gelecek diye düşünüyorum. kore ürünlerine merak saldım bu sıralar yüksek ihtimal yazın oradan bir nemlendirici tercih edeceğim.

  3 nisan 14:11