sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

1. (gbkz: stradivarius) başlığındaki girdileri okuyunca ayrı bir başlık açmaya karar verdim. bazı kıyafetlerde ve cüzdan, çanta gibi aksesuarlarda beyaz etiket şeklinde alarm oluyor. hani kumaşın yüzde kaç pamuk olduğunu ya da yıkama talimatını yazan etiketler vardır ya, ona çok benziyor ve o etiketin hemen bitişiğinde oluyor. incelerseniz içinde grimsi alarmı görürsünüz. kozmetiklerin üzerine yapıştırılan alarm etikete benziyor ama dışı beyaz olduğu için anlamıyorsunuz. birkaç kez girip çıktığım mağazalarda ötmem sonucu üzerimdeki kıyafetleri iyice incelediğimde farkına varabildim.

bu alarm uygulamasını yapan mağazaların kasadaki çalışanlarının, ürünü satarken o alarmı kesmeleri ya da alıcı kişiyi uyarmaları lazım. çünkü insanı yok yere mağdur ve rezil ediyor.

(bkz: ekleme): ya arkadaşlar her mağazada ötüp kasada etiketin alarmını öldürmekle niye uğraşıyorsunuz? kendinize bu eziyeti niye yapıyorsunuz? bu etiketin neye benzediğini açıkladım bulun kesin sonsuza dek kurtulun işte.

12 ekim 2016 22:13 29 ekim 2017 18:05

2. Bershka gibi başka markalarda da bu durumdan muzdarip olan arkadaşlar için başlığı güncellemek istediğim gizli alarmdır. ilk girdimde yazdığım gibi alarmı tespit edip ordan çıkartır ya da keserseniz orda burda ötmekten kurtulursunuz.

27 ekim 2017 14:17

3. Bir mango cüzdan da benden!

27 ekim 2017 15:51

4. stradivarius cüzdanı... yurtdışında bile rezil etti beni. kaç kez alarmı durdurdum mağazaya gidip tekrar canlandı en sonunda boynerdeki güvenlik görevlisi kırarak öldürdü alarmı ancak bu kez ben cüzdanı kullanmayı bıraktım... sene 2014...

27 ekim 2017 16:10

5. gratis'ten sonra lc waikiki'ye girerseniz her an tutuklanabilirsiniz, öyle böyle bağırmıyor makineler...

27 ekim 2017 16:21

6. Beymende yasadigimizdir. Arkadasin stradivarius cuzdanina borcluyuz bu rezilligi. Girerken de ottugumuz icin calisan anladi cikarken de sorun cikarmadi. Tabii boylesine rastlamayabilirdik. Canim beymenin canim egitimli calisanlari <3

27 ekim 2017 17:36

7. süslüler anlamıyorum bu neden oluyor. özellikle mango, zara gibi mağazalarda başıma geliyor. örneğin mangodan bir şey alıp zaraya gidiyorum. ötüyorum. cidden çok kötü bir durum.

mesela gratisten makyaj malzemesi alıp eveshop'a girmekten çekiniyorum. çünkü alarm çalabiliyor. anlamıyorum neden çaldığını da.

onun haricinde reyonların alarmlara çok yaklaşık şekilde olmasına ayrı gıcığım.

örneğin çıkışa doğru bir reyonda bir şey gördünüz. incelemek için gidiyorsunuz. hoop alarm çalışıyor. çünkü reyon dibinde kapı.

27 ekim 2017 18:17

8. 2 yıl once stradivariustan bir cüzdan aldım hayatımın cüzdanıydı öyle söyleyeyim. Her girdiğim mağazada ötüyor.  böyle birşey yok. Birgun annemle mağazaları dolaşıyoruz ben çantamı verdim anneme lavaboya gittim o da ben yokken bir mağazaya girmiş alarm ötmüş neyden olduğunu da bilmiyor çantayı falan aramışlar özür dilemişler ama annemin yanına döndüğümde öyle bir kızdı ki o an yaşadığım şeyi anlatamam. Ben bu yaşıma geldim böyle bir muamele görmedim bu nasıl bir sacmalik dedi komple cantayida cüzdanı da attirdi çöpe. Ondan sonra bershkadan bir cüzdan aldım gene ayni yemin ediyorum kendimi kesicem artık. Her dükkanda mi öter bu nasıl bir rezillik anlamadım ben. Adam akıllı alarmsız cüzdan satan bir yer yok mu ya. Valla cüzdansiz takilicam artık. Geçen mangoya girdim ordan alayım diye orasıda ayni çıktı. Bunlar neyin kafasını yaşıyor ben anlamıyorum 

27 ekim 2017 19:28 28 ekim 2017 00:47

9. ey gidi stradivarius, bu bir değil iki değil. abartısız ötmediğim mağaza kalmadı yahu, annem benden ayrı yürümeye başladı:d ötmeme rağmen hiçbir mağaza çalışanı çantamı aramaya girişmedi sanki anlamışlar gibiydi. en sonunda bir mağaza çalışanı çantamın içinin etiketine mi ne bir şeyler yaptı da kurtuldum

28 ekim 2017 00:23

10. Benide bütün gün rezil eden olaydır! Alışveriş merkezinde bütün gün hem girişlerde hem çıkışlarda öttüm. Bütün çalışan ve müşterilerin gözü bendeydi, şüpheli bakışlarda eşlik etti hep. Neyse gün sonunda farkettimki stradivarius cüzdanım ötüyor. Kesinlikle bir sorun var bu mağazada gerçekten. Neyse süslüler çözüm olarak herhangi bir stradivarius mağazasına gidip hatalarını söyleyip alarmı çıkarttırıyorsunuz, hem uyarınki başkalarında dikkat etsinler bari.

28 ekim 2017 00:40