yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. (gbkz: stradivarius) başlığındaki girdileri okuyunca ayrı bir başlık açmaya karar verdim. bazı kıyafetlerde ve cüzdan, çanta gibi aksesuarlarda beyaz etiket şeklinde alarm oluyor. hani kumaşın yüzde kaç pamuk olduğunu ya da yıkama talimatını yazan etiketler vardır ya, ona çok benziyor ve o etiketin hemen bitişiğinde oluyor. incelerseniz içinde grimsi alarmı görürsünüz. kozmetiklerin üzerine yapıştırılan alarm etikete benziyor ama dışı beyaz olduğu için anlamıyorsunuz. birkaç kez girip çıktığım mağazalarda ötmem sonucu üzerimdeki kıyafetleri iyice incelediğimde farkına varabildim.

  bu alarm uygulamasını yapan mağazaların kasadaki çalışanlarının, ürünü satarken o alarmı kesmeleri ya da alıcı kişiyi uyarmaları lazım. çünkü insanı yok yere mağdur ve rezil ediyor.

  (bkz: ekleme): ya arkadaşlar her mağazada ötüp kasada etiketin alarmını öldürmekle niye uğraşıyorsunuz? kendinize bu eziyeti niye yapıyorsunuz? bu etiketin neye benzediğini açıkladım bulun kesin sonsuza dek kurtulun işte.

  12 ekim 2016 22:13 29 ekim 2017 18:05

  2. Bershka gibi başka markalarda da bu durumdan muzdarip olan arkadaşlar için başlığı güncellemek istediğim gizli alarmdır. ilk girdimde yazdığım gibi alarmı tespit edip ordan çıkartır ya da keserseniz orda burda ötmekten kurtulursunuz.

  27 ekim 2017 14:17

  3. Bir mango cüzdan da benden!

  27 ekim 2017 15:51


  4. stradivarius cüzdanı... yurtdışında bile rezil etti beni. kaç kez alarmı durdurdum mağazaya gidip tekrar canlandı en sonunda boynerdeki güvenlik görevlisi kırarak öldürdü alarmı ancak bu kez ben cüzdanı kullanmayı bıraktım... sene 2014...

  27 ekim 2017 16:10

  5. süslüler anlamıyorum bu neden oluyor. özellikle mango, zara gibi mağazalarda başıma geliyor. örneğin mangodan bir şey alıp zaraya gidiyorum. ötüyorum. cidden çok kötü bir durum.

  mesela gratisten makyaj malzemesi alıp eveshop'a girmekten çekiniyorum. çünkü alarm çalabiliyor. anlamıyorum neden çaldığını da.

  onun haricinde reyonların alarmlara çok yaklaşık şekilde olmasına ayrı gıcığım.

  örneğin çıkışa doğru bir reyonda bir şey gördünüz. incelemek için gidiyorsunuz. hoop alarm çalışıyor. çünkü reyon dibinde kapı.

  27 ekim 2017 18:17

  6. ey gidi stradivarius, bu bir değil iki değil. abartısız ötmediğim mağaza kalmadı yahu, annem benden ayrı yürümeye başladı:d ötmeme rağmen hiçbir mağaza çalışanı çantamı aramaya girişmedi sanki anlamışlar gibiydi. en sonunda bir mağaza çalışanı çantamın içinin etiketine mi ne bir şeyler yaptı da kurtuldum

  28 ekim 2017 00:23

  7. Benide bütün gün rezil eden olaydır! Alışveriş merkezinde bütün gün hem girişlerde hem çıkışlarda öttüm. Bütün çalışan ve müşterilerin gözü bendeydi, şüpheli bakışlarda eşlik etti hep. Neyse gün sonunda farkettimki stradivarius cüzdanım ötüyor. Kesinlikle bir sorun var bu mağazada gerçekten. Neyse süslüler çözüm olarak herhangi bir stradivarius mağazasına gidip hatalarını söyleyip alarmı çıkarttırıyorsunuz, hem uyarınki başkalarında dikkat etsinler bari.

  28 ekim 2017 00:40


  8. Çantanızı arama gibi bir hakları yok. Sadece önce çantanızı mağaza girişinden geçirip ötenin o olduğundan emin olduktan sonra alıp kasadaki alarm öldürücüye tutabilirler. Ayakkabılar da ötebiliyor bu arada, makyaj malzemelerinin beyaz sert çıkartmaları da. Bunlar da çözüm vermezse ancak o zaman arayabilirler. Onu dışında bu prosedürü takip etmek zorundalar, aksi halde mağaza müdürünü çağırıp şikayet dahi edebilirsiniz.

  28 ekim 2017 01:52

  9. en nefret ettiğim şey kasada alıp ödemesini yaptığım ürünün kapıdan geçerken vıy vıy ötmesi. hayır aynı anda kapıdan çıkan herkes geriliyor, benim değil birlikte aynı anda mağazan çıkan birisininki ötünce de aynı şekilde rahatsız oluyorum. kontrol etmeye geldiklerinde de içim sıkılıyor. aslında müşteriyi zor durumda bıraktıkları ve dikkatsizliklerinden dolayı utanması gerekenler onlar ama ben her seferinde yer yarılsa da içine girsem moduna geçiyorum.

  28 ekim 2017 16:36

  10. Arada ötüyordum ben de. Neyden kaynaklandığını da bilmiyorum nadir oluyordu zaten. Geçen hafta sephoraya girerken öttüm. Öncesinde de bir şey almamıştım. Güvenlik geldi çantanızda alarm kalmış galiba diye. Çantayı alıp kasada alarmını söndürdü. Sonraki girdiğim yerlerde de ötmedim. Allah razı olsun güvenlik abi lol

  29 ekim 2017 15:53