yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (8)
  • medya (1)
  5

  1. tüm çeşitlerini kullandığım, kanamamın yoğunluğuna göre en son 56'lı olarak satılan "normal" olanında karar kıldığım, rossmann'larda satılan uygun fiyatlı tampon.

  yıllardır hiç ped satın almıyorum, regl dönemimde  gece uyurken bile tampon takıyorum. pedin yarattığı o koku, o hışır hışır sesten ve hissiyatından hiç ama hiç hoşlanmıyorum. ne kadar sık duş alırsam alayım ped ile kendimi temiz hissedemiyorum. değiştirirken o kanı, kokuyu gerçekten çekemiyorum. tamponun verdiği o rahatlığa bayılıyorum gerçekten. ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini, regl dönemimde olduğumu bile unutuyorum bazen. evet, toksik şok riski korkutucu ama yine de pedden öyle nefret ediyorum ki, göze aldım. bu kadar sene hiç sorun da yaşamayınca cesaretlendim açıkçası. 

  çok yoğun geçen ilk iki gün arada sızdırma yapsa da sorun etmiyorum. ayrıyeten günlük ped de takıyorum çamaşırıma gelmemesi için. yanımda her zaman yedek tamponum oluyor. takıp çıkarma konusunda hiç zorluk yaşamadım. ve gerçek bir f/p ürünü, biraz zamlandı tabii her şey gibi ama yine de 56'lısı şu an 25 ₺. bir kutusu en az 3 ay gidiyor. çevremdeki tüm kadınlara önerdiğim bir ürün.

  o.b ve tampax'ı da kullandım, tampax'ın aplikatörlü oluşu kolay gelebilir ama kesinlikle çok çok fazla sızdırıyor. 16'lı olanları 30 liraydı sanırım en son. o nedenle facelle bana hem daha dayanıklı geliyor, hem de fiyatı çok daha uygun.

  12 mayıs 2020 17:44 12 mayıs 2020 17:56

  5

  2. kullanımı çok kolaymış yıllardır neden denemediğimi sorguladım. Daha öncesinde farklı bir marka kullanmadım ilk denemem facelle ile oldu ve neden ped ile uğraşmışım bunca zaman. nasıl takılacağı konusunda endişeliydim ama sözlükteki bilgilerden yola çıkarak kolayca taktım ve çıkardım. Unutma gibi bir problemim olmadı şimdilik gerçekten yok gibi kan yok, koku yok, rahatsızlık hissi yok(gizlinot: yok oğlu yok yok yook:D). Pedden daha sık değiştiriyorum herhangi bir zarar vermemesi için. bundan sonra sürekli alıp kullanacağım bir ürün oldu. Çantada yer kaplamaması da ayrı bir avantaj zaten şeffaf bir ambalajı var.

  14 aralık 2020 23:58

  5

  3. Bu tamponu kullandıktan sonra Senelerce ped kullanarak kendimi ne kadar huzursuz ettiğimi anladım. Rossmann mağazalarından kolaylıkla büyüklü küçüklü paketlerine ulaşılabilir. Döngünün yoğunluğuna göre boy seçenekleride var. Fiyatları piyasadaki diğer tamponlara göre çok uygun. Bende herhangi bir alerjik reaksiyona ve kaşıntıya sebep olmadı.

  15 aralık 2020 15:50


  5

  4. Uzun zamandır o.b. kullanan biri olarak boşa giden parama üzüldüm facelle ile tanıştıktan sonra. Öncelikle çok yoğun geçen bir regl dönemim var ve o.b. nin 1 kutusu yeterli olmuyordu, facelleye buradaki yorumlardan etkilenerek geçtim, denemeden önce tereddütlerim vardı, kalite, dayanıklılık, büyüme şekli vs. ama sonuç olarak gayet memnun kaldım ki bana göre hiçbir fark yok aynı kalitede olduklarını düşünüyorum. Fark ise şu, en son o.b. super aldığımda 16'lı fiyatı 19 tl idi. Facelle super 56'lı 30 tl. Not: enine büyüyor.

  13 ocak 2021 18:10

  2

  5. sızdıran tamponu ilk defa bu üstün alman teknolojili facelle'de gördüm.

  adetin ilk günlerinde tamponun şıpır şıpır akıtmasını istemiyorsanız uzak durun.

  7 ağustos 2021 20:51

  6. rossmann'da satılan, daha çok fiyat/performans ürünü denebilecek tampon.

  yeni tampon kullanmaya başlayan biri olarak çok fazla seçenek olmadığı için ilk başta ob kullandım ancak indirimsiz hali çok da uygun olmuyor. facelle'nin 64'lüsü indirimsiz 32 gibi bir fiyata satılıyor ve ob ile arasında bir fark varmış gibi gelmedi açıkçası.

  üstteki entrylerde bahsedildiği sızıntı olayını ben de yaşadım ancak ob'de de yaşamıştım. günlük ped olmadan da kullanmayı tercih etmiyorum, en azından biraz daha risksiz hale geliyor.

  1 eylül 2021 00:01

  7. memnun kalmadığım tampon. sızdırıyor mu hayır, ama kullanırken can da yakıyor bence. uzun zamandır tampon kullanmaya ara vermiş biri olarak yeniden tampon ihtiyacı duyduğumda diğer markalara göre daha ucuz olduğundan bu markayı denemek istedim. takarken canımı yaktığını fark edince belki alışkanlığımı kaybetmişimdir dedim ama hayır. dayanamayıp yeniden ob tampon aldığımda gördüm ki facelle'nin üst kısmı da geniş, yani tampon silindir şeklinde. ob'un üst kısmı ise daha sivrimsi, bu da takmayı sandığınızdan çok daha kolaylaştırıyor- en azından benim deneyimim bu şekilde oldu. bu açıdan benim önermediğim ürün, fiyatı farklı olsa da ob'u maddi açıdan karşılayabiliyorsanız rahatlık açısından bu kadar büyük bir farka değmez. 

  28 mart 2022 01:24