yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (5)
  • medya (2)
  5

  1. Fenty beauty’nin yeni çıkarmış olduğu 8 ml’lik kapatıcısıdır. İlk olarak sephora online’da gördüm fakat 50 rengi olduğu için denemeden almaya cesaret edemedim. Mağazaya gidip denedim, normalde en açık tonları kullanıyorum kozmetikte ama yanılmıyorsam en açık rengi 110’du, ben 150 aldım. Fondotenini kullanıyorsanız kendi numaranızı alabiliriniz zira numaralarını aynı yapmışlar. Yapısını tarif etmek gerekirse, pudralı ve ortadan yükseğe doğru kapatıcılığı var. Catrice liquid camouflage kapatıcısının daha yoğun hali diyebilirim. Çizgilere dolmuyor, oynama yapmıyor tüm gün denedim. Cildiniz karma, normal ve yağlı ise çok iyi anlaşırsınız. Çok kuru ciltler belki yoğun nemlendirici ile kullanarak anlaşabilir. Türk youtuberlardan henüz deneyen çok bulamadım o yüzden jeffree star’ı izleyerek yönlendim kendisi tüm gün test ederek yeni çıkan diğer ürünleri ile birlikte bir video hazırlamış. Benim cildim fungal akneye eğilimli olduğundan temiz içerikli kozmetik alıyorum, fenty’nin nerdeyse tüm cilt ürünleri diğer markalara göre temiz içerikli. O yüzden deniyip, şans verebilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  20 ocak 2019 16:28

  4

  2. kremsi yapıda, kapatıcılığı yüksek, mat bitişli olmasına rağmen kalıp gibi durmayan bir kapatıcı. fenty beauty benim dikkatimi çeken bir marka değildi açıkçası. tamamen tesadüf eseri sephora'daki çalışanın yönlendirmesiyle denedim ve satın alma gibi de bir niyetim yoktu. yalnız yapısı ve duruşu beklediğimden iyi çıktı.

  bir kere sadece göz altları için değil, ciltteki kusurları kapatmak için de oldukça uygun. ben aldığımdan beri fondöten kullanmıyorum neredeyse. çünkü cildimdeki birkaç lekeyi, kırmızılığı çok güzel kapatıyor. dahası bir kapatıcıdan beklemediğim kadar aydınlık bir efekt veriyor ve kapatıcılığı gerçekten de yüksek. bu kadar iyi kapatan, aynı zamanda da mimik çizgilerine dolarak birikme yapmayan, aydınlık duruşlu bir kapatıcı olması beni fazlasıyla şaşırttı. ayrıca kapatıcının fondötenle aynı numaraya sahip rengi olması da kesinlikle güzel düşünülmüş. bendeki pembe alt tonlu 110 numarası bu arada.

  böyle yoğun kapatıcılık sağlayan ürünleri dikkatli uygulamak, hatta nokta kadar alıp ondan sonra da çok iyi dağıtmak gerekiyor. burada isterseniz fırça, duruma göre de sünger kullanmak çok mantıklı. parmakla falan uygulamayı ben bu kapatıcıda sevemedim dürüst olmak gerekirse. bayağı bildiğin fondöten ya da bb krem gibi dağıtıyorum çünkü ben. yoksa hem çok yoğun oluyor hem de duruş olarak hoş görünmüyor.

  kalıcılığı konusunda da beni günlük kullanımda memnun etti. alta bir baz ya da sabitleyici sprey gibi bir ürünle desteklemediğim halde en az 5-6 saat dağılıp, bozulmadan sürdüğüm gibi durdu. suya dayanıklılık konusunda da, yağmurlu bir günde kullanıp deneyimleme imkanı bulduğum için, gerçekten suya dayanıklı olduğunu söyleyebilirim.

  kısaca fenty beauty beni performans olarak gerçekten tatmin etti. güncel fiyatı 179 lira olan kapatıcıyı ben %15 indirimle almıştım sanıyorum, yine öyle bir indirimde denk getirilirse bir şans verilebilir kesinlikle. eğer çok nemsiz bir cildiniz, aşırı kuru göz altlarınız yoksa memnun kalmama ihtimali oldukça düşük bana göre.

  ilgili medya:
  1
  13 şubat 2020 19:09

  3. Bu kapatıcıyı 3-4 ay önce bir sephora indiriminden aldım. Göz çevresi, sivilce ve lekeler üstünde fırçalı ve fırçasız şekillerde denedim. Kalın yapılı ve parmakla dağıtması zor bir ürün. Fırça ile kullanılmasını tavsiye ederim. Göz altı için rt sabitleyici fırça ile en iyi sonucu aldım, çünkü diğer fırçalarla yoğun bir görüntü oluştu, bu şekilde ise daha doğal durdu. Sivilceler için rt kapatıcı fırçası lokal olarak en uygun sonucu verdi, lekeler için ise sünger veya rt expert face ile uyguluyorum. Ürünü hızlıca dağıtmak gerekiyor aksi takdirde çabucak katılaşıyor. Göz altına çok ufak miktarlarda kullanıyorum çünkü ayarı kaçırınca hemen çizgilere doluyor. Yapısı oldukça mat. Kuru bölgelerde pul pul duruyor. Nispeten yağlı sayılabilecek çene bölgemde bile üstüne ya da altına destekleyici bir ürün kullanmamışsam zaman içinde ayrışıp homojen olmayan bir görüntü oluşturdu. Oksitlenme ya da sivilce yapmıyor. Markanın pudrası ile birlikte kullanınca sabitlenmesi oldukça iyi ancak dediğim gibi tek başına kullandığım zaman sorun yaşadım. Kalıcılığı ve kapatıcılığı yüksek olmasına rağmen yapısının kuruluğu nedeniyle zor bir ürün.

  6 nisan 2020 16:10