yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (2)
  • medya (1)
  1

  7. Bende inanılmaz oksitlenen bir ürün. Bu nedenle açık renkli bir cc kremle karıştırarak kullanıyorum. Cildim yağlı olmasına rağmen yapısı bana fazla kuru geldi, dağıtması da zor kıvamda. Kapatıcılığından memnun kaldım ama en büyük sorunu gerçekten 2 3 saat sonra tupturuncu hale gelmesi. Maalesef hiç beğenmedim.

  7 şubat 06:10

  6. Sephorada malesef çalışan kişinin bana yanlış renk vermesi sonucu bir türlü verimini alamadığım bir ürün. Kapatıcılığı gerçekten güzel ama benim cildim karma olmasına rağmen cildime öncesinde nemlendirici yada baz sürmezsem yüzümde pütür pütür duruyor. Renk sıkalaşı gerçekten geniş o yüzden tam yüzünüzün renginde almanızda fayda var. ben kullanacağım zaman bb kremlerimle karıştırıyorum ve rengini ancak öyle yüzüme eşitleyebiliyorum. Ama yinede sürekli elimin altında olan bir ürün değil malesef. Ürünü uygularken hızlı haraket etmekte fayda var aksi halde hemen kuruyor.

  5 ağustos 2020 01:24

  5. karmadan kuruya dönük bir cilde sahibim. mat yapısının yaz için uygun olacağını düşünerek almıştım. ama gerçekten çok mat. ben de aloe vera jeli ile karıştırmayı denedim (gizlinot: yaklaşık 2 pompa fondöten 1 nohut büyüklüğünde aloe vera şeklinde kullandım) ve sonuçtan çok memnun kaldım. kalıcılığı gerçekten inanılmaz. bugün sabah 8.30 da sürdüm yaklaşık 14 saattir çıkaramadım (gizlinot: yolculuk :( ) izmir sıcağına gayet iyi dayandı.

  açık tenli sarı alt tonlu olup fondöten arayan süslülere 105 ve 130 numaralarına bakmalarını öneririm. oksitlendiğini duyduğum için riske atmayıp 105 numarayı aldım iyi ki de böyle yapmışım tam oldu çünkü.

  tek eksisi cildinizde kuru bir bölge olursa onu direk belirgin hale getiriyor. ama ben bunu yapmayan bir fondötenle karşılaşmadım maalesef. (gizlinot: önerilere açığım) 

  5 temmuz 2019 23:04 5 temmuz 2019 23:06


  4. Kapatıcılığını çok sevdim. Yüksek bir kapatıcılık veriyor. Ciltte kalıcılığı ise yine çok başarılı. Bende yarattığı tek sıkıntısı biraz yağlanma yapması. Ama çok büyük bir sıkıntı yaratmıyor. Tekrar alacağım.

  6 şubat 2019 18:23

  3. Karma ve sivilce izleri olan cildime nemlendirici uyguladıktan sonra uyguluyorum bu fondöteni ve çok güzel bir sonuç alıyorum. Hızlı kuruyor ve ben şahsen fırçayla düzgün yayamıyorum bu fondöteni ama eğer hızlı hareket eder ve sünger kullanırsanız cildinizle inanılmaz bütünleşiyor. Kaptıcılığı orta ile yüksek arası. Gün sonuna gitmemesi için altına baz veya üstüne pudra uygulamanızı öneririm yoksa sivilceli bölgeler gibi kapatıcılık sağlamak istediğiniz yerlerden siliniyor. Kötü özelliklerine gelirsek inanılmaz oksitleniyor. Kesinlikle boynunuza ve yüzünüze uygulayıp biraz bekledikten sonra renk seçmenizi öneriririm. Kendi renginizden bir ton açığını alırsanız bir sorun yaşamazsınız. Bir başka sorun da yapısının kalın olması. Bu tarz kalın ve kapatıcı fondötenler cilde nefes aldırmadığından sivilce yapabiliyor. Cildimde bu yüzden bir kaç sivilce çıkarttığından şüpheleniyorum. Sivilce yapmadığından emin olursam bir açık rengini alıp kullanmaya devam ederim, genel olarak kullandığım en başarılı fondötenlerden biri.

  9 ocak 2019 16:07

  4

  2. markada en çok sevilen ürün. kanada da sephora dan almıştım. orda fiyat olarak en uygun fondötenlerden biriydi ama türkiye fiyatlarını bilmiyorum. hem fiyatı uygun hem de renk sıkalası çok geniş olduğu için tercih etmiştim.

  yapı olarak orta kapatıcılıkta olmasına rağmen çok ince bir ürün. renk eşitlemesi güzel. mat bir ürün. benim kuru ciltli biri olarak kullandığım tek mat ürün. tabi bb krem kullandığımda bile iki kat nemlendirici uygulayan bir insan olarak nemlendirdiğim zaman bir sıkıntı yaşamıyorum. oksitlenme gözlemleyen insanlar olmuş ama ben bunu yaşamadım.

  üründe bir sıkıntı var sürdüğünüz zaman hemen dağıtmanız lazım yoksa fondöten koyduğunuz yere sabitlenmeye başlıyor dağıtması zor oluyor. kuruyor gibi sanki. ama bu özellik sayesinde güzelce dağıttığınız zaman kendi kendine sabitleniyor pudra kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. akmıyor, parlama yapmıyor. bence çok başarılı bir ürün.

  29 aralık 2018 11:27

  1. (gbkz: fenty beauty)'nin flagship ürünü diyebileceğimiz fondöten. Rihanna'nin her cilt tonunu dahil etme çabasıyla inanılmaz prim yaptı, sonra tüm bloggerlar adeta üşüştüler. ilk başta aman ne anlar rihanna diyerek pek ilgilenmedim ama sonra yorumların çoğu iyi olunca acayip heveslenip denedim ve aldım.

  - 40 ton olduğu için tester görmeden almak imkansız, ve testerlar her yerde talan olmuş durumda. haftalarca kovalama sonucu, şu mağazada üç renk, ötekinde iki renk deneyerek rengimi buldum, onun da stoğu yoktu. çok zorluklarla alınıyor gerçekten.

  + renk konusu gerçekten aş-mış. sanıyordum ki işte mac'te nars'ta çok çeşit var, teheeey, bu yaşıma kadar hiç bir fondötenim cildime tam uymamış ki meğerse! nötr alt tonlu, 100% yok gibi duran nefis bir renk denk geldi. inanıyorum ki en zorlu renkler bile kendilerine çok yakın tonlar bulabilirler.

  + dokusuna bayıldım. ne mat, ne pudralı, ne satin, ne ıslak bitişli. bunların hiç biri doğal cilt görüntüsü değil, hiç biri 100% yok gibi durmuyor bence. mat demişler ama tam mat da değil, o yüzden kuru ciltler de kullanabilir. renge ek olarak, bitiş olarak da gerçekten yok gibi bir bitiş.

  + epey silikonlu olduğu için gözenekleri vs büyütmüyor, pırıl pırıl bir cilt yapıyor. akma, kayma vs yok.

  + kapatıcılığı orta üstü. çok cilt sorunlarınız yoksa altına herhangi bir kapatıcı, corrector vs kullanmaya gerek yok.

  - geliyorum zurnanın zırt dediği yere. her şey inanılmaz, fiyat performans falan gerçek üstü, ama çok çok oksitleniyor! bu oksitleniyor yorumlarını biraz da şımarıklık sanıyordum ben açıkçası, hiç başıma gelmemişti, ama bu güzelim fondöteni sürdükten sonra, iki saat sonra aynada çenemin altında turuncu bir çizgi olduğunu gördüm. resmen annesinin fondötenini sürmüş yeni ergen gibiydim. hatta bazı da bu oksitlenmenin önüne geçmek için yaptıklarını bile düşünüyorum. komplo teorisi, illuminati, rihanna, baz!

  açıkçası %80 tekrar alırım, çünkü bitişi gerçekten çok çok güzel. fakat gider iki ton daha açığını alırım, gün içinde rahatçaa koyula koyula kullanırım artık. ya da gece kullanırım bu elimdekini. bilmiyorum henüz kendisine sırt dönmeye hazır değilim!

  7 aralık 2017 22:48