yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. özellikle (gbkz: skinny jean ) ve (gbkz: mom jeans ) başlıklarında görebileceğimiz şeydir.

  evet üzülerek söylüyorum birbirimize de yapıyoruz bunu. oysa istediğimizi giyebilmek konusunda özgürüz.

  13 eylül 2016 12:41 13 eylül 2016 12:42

  2. kadının kadına yaptığı en büyük kötülük.

  13 eylül 2016 12:47

  3. fiziğiyle gündemde olmak isteyen kişilerin fizikleriyle ilgili her türlü eleştiriye açık olması gerekiyor. Kimse kimseyi güzel bulmak zorunda değil.

  Dış görünüşü haricinde özellikleriyle var olan insanlar için yapıldığında ise direk kıskançlık olarak algılıyorum. hani açık ararsın ve "ay onunda burnu kocaman" dersin ya işte o kıskançlık, çekememezliktir.

  13 eylül 2016 13:21

  4. fiziksel özellikleriyle nispet yapan, kasım kasım kasılan insanların fizikleri eleştirilmesinin bu kategoriye girmediğini düşünüyorum.

  Ama kendi halinde yaşayan genetik miraslarından gerim gerim gerilmeyen insanlara yersiz yersiz yöneltilen eleştirilere bende ayar oluyorum. Size ne efendim kişinin fiziğinden nüfusunuza mı alacaksınız?

  ama bazı insanlar var ki resmen aranıyorlar.

  Örneğin,

  sanırım 3 ay kadar önce 5 kişilik kız grubuyla oturuyoruz mankenlerden, oyunculardan, güzel bulduğumuz sınıf arkadaşlarımızdan bahsediyoruz. kızlardan biri övülmek istercesine bana ' peki ben nasılım sence?' dedi bende sorusuna dürüstçe cevap verdim. 3 gün sonra aynı grupla başka bir yerde otururken bu kendisi hakkındaki görüşlerimi soran hanım kızımız çenesini titrete titrete benim yorumlarıma istinaden 'ben gerçekten öyle miyim?' dedi.

  Allahım şok oldum kız bana psikolojik şiddetin daniskasını uyguladı vicdanım sızım sızım sızlarken sakinliğimi koruyarak

  'bak canım sen kendin sordun beklediğin cevapları vermedim diye bana bunu yapamazsın madem bu konularda hassassın kimseye o hakkı tanımazsın ben durup dururken seni eleştirirsem dilimi totoma sok ama şuan saçmalıyorsun.' dedim (gizlinot: hatırladıkça çıldırıyorum )

  Bir modeli, mankeni fiziksel olarak yermek gayet doğal geliyor hatta şarkılarını beğenmediğimiz şarkıcıyı eleştirmekle aynı şey.

  13 eylül 2016 13:37 13 eylül 2016 13:42

  5. Kalkıpta kimse, bedensel engelli biriyle dalga geçecek değil burada diye düşünüyorum.

  o yüzden güzellikle ilgili açılan bir platformda, güzellik unsurlarını eleştirmek gayet normal. Çokta şeyetmemek lazım :)

  Güzellik göreceli birşey, bana güzel gelen burun başkasına gelmeyebilir, ya da göz rengi, boy uzunluğu, kilo, saç.. bunun kıskançlıkla veya "kadın kadına bunu yaparmı"yla alakası yok. Benim gözüm var, yıllardır oturmuş güzellik anlayışım var, kendi çapımda hakaret olmayacak bir şekilde eleştirimi yaparim.

  13 eylül 2016 14:50

  6. Evet beni artık o zamanlardaki gibi üzmeyen durum.

  Ben anne karnındayken ayaklarımın duruşu normal bebeğin duruşuna göre biraz daha eğriymiş. Bu sebepten sol ayağım çok fazla, sağ ayağım sola göre biraz daha az içe basıyor. Ilkokuldayken arkadaşlarımın zorbalıklarına maruz kalıp hep alay konusu olmuştum bu konu da. Annem hep çözüm aradı, her şeyi denedik. Hatta ben ilkokula başlamadan 1 yıl önce ortopedik ayakkabı aldılar bana ve 4 5 yıl kullandım. Benim zamanımda ilkokuldaki kızlar siyah rugan ya da mat ayakkabı giyerse "havalı" oluyordu. Benimde ayakkabılarım erkek ayakkabısı modelinde ve kırmızıydı. Her yıl yenisini alırdık o sebepten kırmızı, yeşil, mavi, turuncu ve pembe renkliler vardı. Her neyse o yaşlarda hep bit salgını olurdu ve ben hep bitlenirdim, annemde saçlarımı kısacık kestirmiş tam erkek gibiydim. Kızlar benimle hiç oynamazdı, erkeklerle oynamayız derlerdi. Sen git burdan yamuk ayak, canavar, yaratık vs. Gibi sözler söylerlerdi. Kantinden sınıfa giderken sürekli çelme takarlardı. Sonrasında da hahahah kendi yamuk ayağına takılıp düştü derlerdi. Çok şükür ortaokula geçince ayakkabılardan kurtuldum, zaten hiçbi faydası olmadı. Sonra kendim odamda yere bir şerit çekip onun üzerinde yürümeye başladım düzgün şekilde. Bunu sürekli tekrar ettim ilkokuldaki halime göre şimdi daha iyiyim. Ama bu duyduğum laflar, gördüğüm muamele benim çocukluk travmamdır ve içimde hep bir yara olarak kalacaktır. Çocuklarınıza "göster bakalım pipini/doğru otur kızım!" cümlelerini aşılamadan önce zorba olmamayı öğretin. Ya seninde başına böyle bir şey gelseydi cümlesini aşılayın, empatiyi öğretin. Benimkisi belki devede kulaktır lakin kim bilir benden daha kötü ne zorbalıklara maruz kalıpta hala travmayı atlatamamış insan vardır.

  13 eylül 2016 15:26

  7. bir kisiyi fiziksel özellikleriyle vurmanin asagilamanin yanlis oldugu görüsündeyim.fakat birini fiziksel olarak begenmemenin siradan birsey oldugu ve abartildigini dusunuyorum.tamamiyle görsel bir is yapan kadinin kuantum fizigine yaklasim seklini mi elestiriyim? Kadin cikmis makyaj yapiyor,modellik yapiyor; yüzü o makyaja uygun degil vücudu model olabilmek icin yetersiz deyince kadin kadina bunlari yaparsacilar cikiyor hemen.Kadin yüzünü ekrana yapistirmis 15 dk cilt alt tonunu sacini göz altlarini anlatiyo.ne diyem mahmut mu diyem? Ki bu insanlarin toplumsal olaylara yaklasimini da elestiriyoruz.

  Insanlarin birbirini begenmesi kadar begenmemesi de normaldir.

  Tabiki eksicilerin tipe bak bide konusuyo,utanmadan instagram hesabini vermis,götün dünya kadar olmus yorumlarini cok seviyesiz ve kabul edilemez buluyorum.onlara gore götüm büyükse utanmaliyim konusmamaliyim hatta ölmeliyim.

  Isin özü kaba insanlari görmezden gelmek geri kalan elestirileri de cok da seyapmamak lazim.

  13 eylül 2016 15:40

  8. Bana da sarı pipi ve sarı japon derlerdi. O kadar çok takmazdım diyeni döverdim hemen (gizlinot: swh )

  Çocuklar çok acımasız oluyorlar. Ben herhangi birine bu şekilde davranmadım. Hatta okulda onlarla arkadaş olurdum kimse konuşmuyor diye. Annem öyle öğütlemişti çünkü.

  Ama arkadaşlarıma böyleyken kardeşimle hunharca dalga geçip ağlattım. Merdiven diş falan diyodum. Özürde diliyodum sonradan. Şuan dişleri tel tedavisi sonrası çok güzel oldu. Bende kendi ağzı yamukluğumla kaldım (gizlinot: swh )

  13 eylül 2016 15:58

  9. yapmayalım,yapanları da uyaralım.

  aşağıladığınız da emin olun ki o kişi bir kusuru varsa siz söylemeden kat be kat iyi biliyor ne kusuru olduğunu. çocuk olsun genç olsun yaşlı olsun yapmayın. insanların içlerinde nasıl bir psikoloji yarattığınızı, onları nasıl bir üzüntüye soktuğunuzu bilmiyorsunuz.

  13 eylül 2016 16:23

  10. Aşağılamak ve beğenmemek farklı olgular. Karşınızdakini gücendirecek şekilde ve hakaret boyutunda konuşursanız bu aşağılamadır. Genellikle özgüven yoksunu kendisinde gördüğü kusurları kapatmak için karşıdakinin kusurlarını ön plana atmaya çalışan kişiler tarafından yapılır. Psikolojik şiddet sınıfındadır. Kimsenin kimseye fiziksel özelliği sebebiyle hakaret etme hakkı yoktur. Ben hakaret etmiyorum fikrimi beyan ediyorum diye bir meşrulaştırma olamaz. Birine saçın hoşuma gitmedi demekle ay bi tarafım gibi olmuş demek arasında ciddi fark var. Hep söylüyorum biraz saygı.

  13 eylül 2016 17:56