yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (12)
  • medya (2)
  4

  12. Cildim yağlı ve hassas, bu ürün çok güzel temizliyor ama geriyor. Turuncu renkli aydınlatıcı olanı tercih ediyorum. O bile biraz geriyor aslında ama bunun kadar değil. Tanecikleri de hoşuma gitmiyor. Gereksiz. Ama turuncunun kokusunu hiç sevmiyorum bunun kokusu ise bence güzel. Turuncu dediğim; (bkz: frudia brightening micro temizleyici)

  9 haziran 23:03

  3

  11. yaklaşık bir aydır kullandığım yüz temizleme ürünü.

  uzun zamandır bioderma sebium foaming jel kullanıyorum. aşırı yağlı olduğunu iddia edebileceğim, sivilcesi tek tük de olsa eksik olmayan bir cildim var. bu yüzden cildimi kurutan ürünleri de severim.

  sözlükteki yorumlardan sonra toniğini de aldığım fruida green grape foam pore control temizleyicinin yapısını shiseidonun temizleme köpüğüne benzettim. (gizlinot: yanılıyor da olabilirim ). shiseidoyu sadece tester olarak denediğimden kesin bir yorum yapamam ama iki ürün de yüzümde benzer bir yağdan arındırma etkisi yaptı.

  frudianın gözenekleri birazcık daha iyi temizlese de etkisi geçici. yağlanmayı geciktiren bir etkisi de yok bende, toniğini de kullanmama rağmen yağlanma durumum hala aynı.

  ancak sivilce oluşumunu engellediğini sanıyorum. bir aydır pek sivilce çıkmadı. Bu yüzden ve uygun fiyatını (gizlinot: bioderma da uçmuş) da düşünerek kullanmaya devam etmeyi planlıyorum.

  16 mayıs 2022 13:27

  3

  10. watsons indirimden almıştım, fiyatını tam hatırlamıyorum ama boyutuna göre uygundu. benim burnum ve alnım yağlı, yanaklarım normaldir. karmadan yağlıya dönük bir cilt tipine sahibim. şimdi artıları ve eksileriyle bahsetmek istiyorum.

  artılar: ürünün içinde küçük granüller var, cildi çizmiyor. sivilceli bölgeyi tahriş etmiyor. yani hem yıkama hem peeling bir arada.

  mercimek tanesi kadar ürün tüm yüze yetiyor. eliniz ıslakken mercimek tanesi kadar sıkın, kremsi bir köpük oluşuyor. tüm yüze fazlasıyla yetiyor.

  derin temizleme sağlıyor, yağlı ciltler sever, tüm yağı söküp atıyor, buna eksilerde de değineceğim.

  şimdi eksilere geçiyorum.

  eksileri: burnum yağlı olmasına rağmen, tüm yağı kazır gibi alması ve o gıcır gıcır hissiyatı hoşuma gitmedi.

  nemlendirici sürmezsem yağlı burnum ve alnımı pul pul döküyor, daha önce kullandığım temizleme jellerinde böyle bir sorun yaşamamıştım.

  fiyatı indirimsiz pahalı.

  yani genel olarak aşırı aşırı yağlı ciltler nemlendiriciyle destekleyip kullanabilirler. bana çok fazla geldi, bitirene kadar kullanıp, tekrar celenes thermal yıkama jeline dönmeyi düşünüyorum. o da tertemiz yapıyor hem de cildi yumuşak bırakıyor. tabi ki bunlar benim cildimde olan etkiler. sizde aynı etkiyi vermeyebilir.

  26 mart 2022 23:30


  9. watsons'tan aldım geçenlerde. indirimdeydi. kokusu ve dokusu çok güzel. yağlı ciltler için gerçekten uygun bir ürün. yağlı ciltte yıkayınca hemencik etki ediyor. içinde de birtakım tanecikler var. f/p ürünü mü bilemiyorum tekrardan alır mıyım emin değilim. belki.

  28 ağustos 2021 14:14

  4

  8. İçinde Peeling tanecikleri olmasa mükemmel ürün. Cosrx salisilik asitli temizleyiciden sonra diadermine in yağlı ciltler için olan temizleyicisini satın almıştım ama yüzümü yıkadıktan sonra o gıcır gıcır temizlik hissini alamadığım için onu duşa iteledim, bunu kullanıyorum. Sivilce yapmadı, kurutmuyor, temizlemesi çok iyi, içindeki Peeling tanecikleri belki ciltte mikro çizikler yaratıyordur ama emin değilim. Bitene kadar önümüz de yazken severek kullanacağım.

  1 mayıs 2021 20:57

  7. yeni kullanmaya başladım, içeriğindeki tanecikler peeling yapamayacak kadar buyuk ve az miktarda. rahatsız etmiyo, yüzü yıkarken bir yandan da kan dolaşımını artırmak için inanılmaz mantıklılar. düzenli kullanmaya başlıyım bakiyim nolucak

  10 eylül 2020 22:13

  6. Watsons indiriminden 27 liraya almıştım. Aslında ilk aldığımda beklentim sıfırdı görüp öylesine almıştım ama kullandıktan sonra iyi ki almışım dedim. T bölgem yağlıya dönük diğer bölgelerim normal.

   İçinde küçük Siyah partikülleri var ama yüzü çizmiyor, rahatsız etmiyor. Yüzünüzü çok güzel temizliyor ve aydınlık veriyor ardından kendimi "oh be temizlik varmış" derken buluyorum. Benim cildimi kurutmadı da. Her gece yatmadan kullanıyorum ve sabah uyandığımda yağlı hisle uyanmıyorum. Kokusu da ağır değil beyaz sabuna benzetiyorum. Kısacası bittikçe yenisini alacağım bir ürün. 

  12 mayıs 2020 11:54


  3

  5. 1 ay kadar düzenli kullandım. İçinde minik tanecikler var ama peeling kadar yoğun değil. Yüzümü yıkadıktan sonra gıcır gıcır bir his bırakıyor ço bekleyince de kurutuyor iyi nemlendirmek lazım. Kötü mü değil mükemmel mi değil. 27 tl lere düşüyor indirimlerde alınıp denenebilir ama biterse alır mıyım hayır.

  21 mart 2020 13:11

  4. Garip bir şekilde kokusunu çok seviyorum. Yağlı cilt tiplerinin sevecegi kuru ciltlilerin pek hoşlanmayacağı bir ürün. Açıkçası beni içerisindeki granüller hiç rahatsız etmedi. Dokusu yumuşak bir temizleyici olduğu için granüller cildinize zarar vermiyor kesinlikle ve tabi ki peeling etkisi beklemeyin dediğim gibi yumuşak dokulu. Bende temizlenmiş bir cilt hissi yaratıyor. Yağlanma süremi (evet her yağlı cildin bir yağlanma süresi vardir bilen bilir) geciktirdi. Şimdilik memnunum ama kış için origıns'in zero Oil Cleanser'ını aldım ağır gelirse tekrar Frudıa'ya geçebilirim

  9 aralık 2019 13:46 9 aralık 2019 21:42

  3. benim gibi yağ kontrolünü sağlamak için her şeyi verebilecek bir insanın bile cildini kupkuru yapan temizleyici. kullanıldıktan sonra çok iyi bir nemlendirme yapılmazsa sivilce yapıyor maalesef.

  9 aralık 2019 01:02