yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. Eşin kız kardeşi. Bugün süslüde kaynanayla ilgili yorumları görünce , görümceleri es geçmeye içim elvermedi.

  Görümce kaynana yarısıdır , üstelik kaynananın daha genç daha dinamik halidir.

  23 nisan 2015 15:31 23 nisan 2015 15:32

  2. Ya bilmiyorum görümce kaynana, üvey anne bunlar ülkemizde çok abartılmış şeyler. Her kaynana kötü degildir etrafımda görüyorum kızın annesinin ögretmedigi şeyleri öğreten kaynanalar var yapmayın süslüler bu kadar acımasız olmayın

  23 nisan 2015 18:34

  3. Elti, kayinco, kaynana, kaynata, baldız gibi kulak tirmalayan kelimelerin en cirkini ve Akrabalık seviyesini belirleyici başka bir kelime daha. Bence gicikligına böyle itici kelimeler seçilmiş kişinin ikinci ailesi olan insan grubu için. Ben de gorumceyim.(gizlinot: napalim evlendi bizimki de) gorumceligimi ilk kez yengem babama baba dediğinde hissetmiştim. O benim babam bi kere yea dediğimde annem saçmalama başka ne desin demişti(gizlinot: cevap veremedi ) bir de abimlerin kına gecesine giderken abim ben ve yengem arka koltukta otururken hissettim. Abimle fantastik bir abi kardeş ilişkimiz olamadı. Aramızda 6 yaş oldugu için(gizlinot: bir de 1 yıl erken başladi okula ) benim kendimi hatırladığım yıllarda abim uni için başka şehre gitmisti zaten. Buna rağmen abimi yengemin elini tutarken görünce bozulmustum. arada annemi fisekliyorum diyorum sen yıllarca besle bak büyüt başkası alsın götürsün koyar be insana ama yok tongaya düşmüyor kadın ya ne olacagidi diyor geçiyor(gizlinot: canım annem kaynanaliktan bihaber) şaka bir yana valla iyi zararsız gorumceyim ben(gizlinot: swh)

  Edit: Hee yalan söyledim her gün döğüşüyoz aslinda. zaten o yüzden abimler 100 metre otemizdeki eve taşındılar. Neden dövüşmek insanı zinde tutar.

  ouch charlie that really Hurts. Tamam yav vurmayın artık şaka yaptım ben aslında kayincoyum görümce mi puuu

  24 nisan 2015 01:32 24 nisan 2015 15:52


  4. bende 3 görümce var. arada en az 9 yaş farkı olduğundan ve uzak yaşadığımızdan ters bir durum olmuyor neyse ki.

  kardeşim evlenince ben de bu sıfatı aldım, hakkını veren triplerim vardır arada.

  yaşasın kötülük :P

  24 nisan 2015 10:01 ed.24 nisan 2015 10:12

  5. benim için görümce kavramı bundan önceki ilişkimde baya güzel(!) şekilde tasvirlendi efem. zira en son "al abini turşusunu kur" dedim içimden ve öylece bitti. ilişkiye destek, arkadaşça yaklaşımı ve şahsına münhasırlığı aslında bir perdeymiş ve resmen ciddi bir paylaşamama durumuyla karşı karşıya kalmışım. bizzat kendi ağzından, kendi aklınca bana verdiği nasihat "ne olursa olsun onu ailesiyle senin aranda bırakma" olduğundan, "hmmok" dedim ve sessizce pusuya geçtim, izledim, dinledim, gözlemledim, ölçtüm tarttım ve ı-ıh...

  görümceyi de kaynanayı da en büyük kovucu, "sevgili/eş"tir. adam eğer adamsa, bunların hepsi gelip geçici derttir.

  24 nisan 2015 23:15

  6. Görümcem yok. görümce olma imkanım da yok. hayatımda gördüğüm tek görümce halam.

  26 nisan 2015 11:16

  7. Kadınlar kulübü üyeleri tarafından g'örümcek diye adlandırıldığını gördüğümde çok gülmüştüm.

  8 temmuz 2015 12:29


  8. Erkek arkadaşımın 4 yaş büyük ablası. Müstakbel görümce benim için.

  Benden de 4 yaş büyük. İlişkimizin ilk 2 yılında sadece lise mezuniyet öncesinde fotoğrafımızı çekerken gördüm, hiç konuşmadık. Üniversite öğrencisiydi o zamanlar. Sıcak biri gibi gelmemişti başta, erkek arkadaşımın anlattıklarının da etkisiyle.

  Sonra erkek arkadaşım ve ben üniversiteye başladık, ablasıyla aynı ilde. Bu arada ablası da bizle üniversite sınavına girmişti, benimle aynı bölüm, farklı üniversitede başladı. Bir sene boyunca hiç görüşmedik, zaten o zamanlar erkek arkadaşımla da çok iyi değildik. Bir dargın bir barışık.

  İlk senemizin sonunda yaz tatilindeyken erkek arkadaşım ablasının geçiş yaptığını benimle aynı üniversitede eğitimine devam edeceğini söyledi. Tabi o yaz benim için moral bozucuydu. Tüm yaz bunu düşündüm. Zaten sınıfta aramın iyi olduğu arkadaşım yoktu, onun da gelmesiyle sınıftan iyice soğuyacaktım.

  Dönem başlamadan önce ablasıyla tanışalım kaynaşalım diye erkek arkadaşımın evinde buluştuk, ben gerginim tabi, ama kötü bir izlenim yoktu, yine de erkek arkadaşım yüzünden ön yargılarım olduğu için çok sıcak davranamadım.

  Her şey burdan sonra başladı. 3 sene aynı sınıfta okuduk. Sınıfta tek anlaşabildiğim ortak ilgi alanım olan birlikte vakit geçirebildiğim kişiydi. Hala da öyle. Tanıştığımız kişilere de biz önce arkadaşız diyoruz. Yani benim için yukardaki entrylerde bahsedilen gibi değil görümce tanımı. Umarım hep de böyle kalır.

  Böyle bir başlığa bu kadar uzun yazdım, okuduysanız sevgiler.

  Edit: ben de müstakbel görümceyim. Abimin nişanlısına iyi davrandığımı düşünüyorum ama bakalım, daha 3 5 defa görmüşümdür toplasam. Umarım onunla da böyle kalır ilişkimiz.

  8 temmuz 2015 21:28 8 temmuz 2015 21:34

  9. genel tanım: eşlerden erkek olanın kızkardeşi.

  benim tanımım: yılan,canavar,cadı,büyücü,sapık,kabus.

  annenle senden bıktım görümce,evliliğimi bitiremediniz gitti.....

  bana uzak cehenneme direk....

  9 temmuz 2015 08:33

  10. umarım arkasından dedikodular yapıp dalga geçtiğiniz gibi birileri de sizinle dalga geçer, hayatınız boyunca ahını aldığınız kızı düşünerek yaşarsınız :) allah gerçekten masum insanları sizin gibilerden korusun,amin :)

  5 ocak 2016 01:17

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar