girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

1. Eşin kız kardeşi. Bugün süslüde kaynanayla ilgili yorumları görünce , görümceleri es geçmeye içim elvermedi.

Görümce kaynana yarısıdır , üstelik kaynananın daha genç daha dinamik halidir.

23 nisan 2015 15:31 23 nisan 2015 15:32

2. Ya bilmiyorum görümce kaynana, üvey anne bunlar ülkemizde çok abartılmış şeyler. Her kaynana kötü degildir etrafımda görüyorum kızın annesinin ögretmedigi şeyleri öğreten kaynanalar var yapmayın süslüler bu kadar acımasız olmayın

23 nisan 2015 18:34

3. Elti, kayinco, kaynana, kaynata, baldız gibi kulak tirmalayan kelimelerin en cirkini ve Akrabalık seviyesini belirleyici başka bir kelime daha. Bence gicikligına böyle itici kelimeler seçilmiş kişinin ikinci ailesi olan insan grubu için. Ben de gorumceyim.(gizlinot: napalim evlendi bizimki de) gorumceligimi ilk kez yengem babama baba dediğinde hissetmiştim. O benim babam bi kere yea dediğimde annem saçmalama başka ne desin demişti(gizlinot: cevap veremedi ) bir de abimlerin kına gecesine giderken abim ben ve yengem arka koltukta otururken hissettim. Abimle fantastik bir abi kardeş ilişkimiz olamadı. Aramızda 6 yaş oldugu için(gizlinot: bir de 1 yıl erken başladi okula ) benim kendimi hatırladığım yıllarda abim uni için başka şehre gitmisti zaten. Buna rağmen abimi yengemin elini tutarken görünce bozulmustum. arada annemi fisekliyorum diyorum sen yıllarca besle bak büyüt başkası alsın götürsün koyar be insana ama yok tongaya düşmüyor kadın ya ne olacagidi diyor geçiyor(gizlinot: canım annem kaynanaliktan bihaber) şaka bir yana valla iyi zararsız gorumceyim ben(gizlinot: swh)

Edit: Hee yalan söyledim her gün döğüşüyoz aslinda. zaten o yüzden abimler 100 metre otemizdeki eve taşındılar. Neden dövüşmek insanı zinde tutar.

ouch charlie that really Hurts. Tamam yav vurmayın artık şaka yaptım ben aslında kayincoyum görümce mi puuu

24 nisan 2015 01:32 24 nisan 2015 15:52


4. "Koca" dediğimiz erkek bireyin kız kardeşidir. Bu kısımda sıkıntı yok. Fakat benim erkek arkadaşım da bir görümcesi olsun istiyor. Ablamdan bahsederken o benim görümcem diyor. Aşkım bitanem o senin görümcen değil diyorum, aşkıım ne olur öyle deme ben de görümcem olsun istiyorum diyor. Bu talebini ablama ilettim. Kendisi kabul etti. Artık benim sevgilimin de bir görümcesi var!

24 nisan 2015 01:39

5. bende 3 görümce var. arada en az 9 yaş farkı olduğundan ve uzak yaşadığımızdan ters bir durum olmuyor neyse ki.

kardeşim evlenince ben de bu sıfatı aldım, hakkını veren triplerim vardır arada.

yaşasın kötülük :P

24 nisan 2015 10:01 ed.24 nisan 2015 10:12

6. Görümcem yok. görümce olma imkanım da yok. hayatımda gördüğüm tek görümce halam.

26 nisan 2015 11:16

7. Ben de bir görümceyim. Yazılan entryleri görünce imrenmedim desem yalan olur :(

çünkü ben hep bir ablam olsun istedim, her konuyu konuşabileceğim, beni anlayan dinleyen vs.

Gerçekten öyle biri olsaydı hem bir hatası olduğunda onu korurdum hem de kendimce yardımcı olurdum.

ama kendisi beni kopya eden ve sürekli arkamdan konuşan, eşyalarımı telefonumu vs karıştıran biri oldu. Yaptıklarını anlatsam destan olur, hayır susup pısmıyorum da karşısında, kendinden 7 yaş küçük birine nedir bu hasetlik ya sen kimsin ben kimim yani denk miyiz biz ahaha.

Son olayı da elbisemi çalması.

evet bildiğiniz dolabımdan elbiseyi almış götürmüş Ben tatildeyken.

"Ben onu kendi elbisem zannetmiştim" yani boş zamanlarında dolabımı karıştırıp napiyosun anlamıyorum ki. Ve elbise yok şu an ortalıkta "kayıp" imiş. O kadar çok severek almıştım ki ve kaç yıl oldu bir daha bulmam mümkün değil.

biz de "başkasının yatak odasına girilmez" diye öğrendik.

Şeytan diyo ki git o dolabını yak olmayan aklı belki basına gelir.

8 temmuz 2015 11:01


8. nasıl bir unvanmış bu arkadaş dedirtti bana.. ilk önce kardeşim evlendi ve görümce oldum. ilk zamanlar evde benden başka kız olması / evleri ayrıydı, kastım bize geldiklerinde ) tuhafıma gitmedi değil hani. ama kolay alıştım bu duruma. elimden geldiğince her zaman yardımcı olmaya çalıştım. bir abla gibi oldum. lakin sonrasında yollar ayrıldı. bu süre zarfında hiç bir tartışmamız , kırgınlığımız olmadı. mesafe kavramı (yazar: zedcezir) belirttiği gibi çok çok önemli. arada ince bir çizgi kurmak tüm aile fertleri açısından da önem taşıyor.

sonrasında benim yaşadığım ilişkilerde görümce adaylarım oldu. ikisini tanıma fırsatım oldu. sakin kişiliğimden olsa gerek sanırım yine bir sorun yaşamadım, yine ben büyüktüm, abla gibiydim.

iyi niyet taşları yerinden oynatılmadığı müddetçe sorun olmuyor tabi ki. saygı ve aile huzuru için asgari geçimin sağlanması şart.

8 temmuz 2015 12:17 8 temmuz 2015 12:59

9. Kadınlar kulübü üyeleri tarafından g'örümcek diye adlandırıldığını gördüğümde çok gülmüştüm.

8 temmuz 2015 12:29

10. Erkek arkadaşımın 4 yaş büyük ablası. Müstakbel görümce benim için.

Benden de 4 yaş büyük. İlişkimizin ilk 2 yılında sadece lise mezuniyet öncesinde fotoğrafımızı çekerken gördüm, hiç konuşmadık. Üniversite öğrencisiydi o zamanlar. Sıcak biri gibi gelmemişti başta, erkek arkadaşımın anlattıklarının da etkisiyle.

Sonra erkek arkadaşım ve ben üniversiteye başladık, ablasıyla aynı ilde. Bu arada ablası da bizle üniversite sınavına girmişti, benimle aynı bölüm, farklı üniversitede başladı. Bir sene boyunca hiç görüşmedik, zaten o zamanlar erkek arkadaşımla da çok iyi değildik. Bir dargın bir barışık.

İlk senemizin sonunda yaz tatilindeyken erkek arkadaşım ablasının geçiş yaptığını benimle aynı üniversitede eğitimine devam edeceğini söyledi. Tabi o yaz benim için moral bozucuydu. Tüm yaz bunu düşündüm. Zaten sınıfta aramın iyi olduğu arkadaşım yoktu, onun da gelmesiyle sınıftan iyice soğuyacaktım.

Dönem başlamadan önce ablasıyla tanışalım kaynaşalım diye erkek arkadaşımın evinde buluştuk, ben gerginim tabi, ama kötü bir izlenim yoktu, yine de erkek arkadaşım yüzünden ön yargılarım olduğu için çok sıcak davranamadım.

Her şey burdan sonra başladı. 3 sene aynı sınıfta okuduk. Sınıfta tek anlaşabildiğim ortak ilgi alanım olan birlikte vakit geçirebildiğim kişiydi. Hala da öyle. Tanıştığımız kişilere de biz önce arkadaşız diyoruz. Yani benim için yukardaki entrylerde bahsedilen gibi değil görümce tanımı. Umarım hep de böyle kalır.

Böyle bir başlığa bu kadar uzun yazdım, okuduysanız sevgiler.

Edit: ben de müstakbel görümceyim. Abimin nişanlısına iyi davrandığımı düşünüyorum ama bakalım, daha 3 5 defa görmüşümdür toplasam. Umarım onunla da böyle kalır ilişkimiz.

8 temmuz 2015 21:28 8 temmuz 2015 21:34