yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Görgüsüzlük yanında staja başlayacağım avukatla ilk kez görüşmeye gittiğimde odaya gelen diğer daha deneyimli(?) bir avukatın odada ben yokmuşum gibi davranıp benim avukatıma sürekli yeni ofisinin bilmem ne aydınlatmasının bilmem ne parkesinin fotoğraflarını defalarca gösterip kaç paraya yaptırdığını anlatıp anlatıp bi türlü susmak bilmemesi. Benim avukatım beni alıp farklı bir odaya geçmek istediğinde benim yanımda konuş ne konuşcan ki sen erkek stajyer aramıyor muydun hem demesi????Saygısızlıkta ve görgüsüzlükte çığır açtı yani. İlk kez böyle bi ortamda bulundum Bi laf söyleyemediğim için çok pişmanım umarım tekrar karşılaşırım.

  Edit: öğrendim ki bahsettiğim diğer deneyimli avukat kişisinin eşi ofiste kız çalışan istemediği için stajyerini erkek istiyormuş ajskfl benim avukatıma neden erkek almadın dediğinde herkesin sizin gibi eşi yok çok şükür diyemedim ya....

  Ukte sahibi: saskia

  8 eylül 2018 14:41 9 eylül 2018 12:21

  2. yakın çevremde gördüklerim:

  -sevgilisinin parasıyla hava atanlar.

  -aldığı arabayı instagram'da "my car,new car," gibi sürekli paylaşmak.

  -alt tarafı yediği 20 liralık makarnayı 99 farklı pozla paylaşanlar.

  - ilk kez yurtdışı seyahatine gidip herhangi bir arabanın plakasını çekip ,bakın nerdeyiim gibisinden story'ye atanlar. (yaşadığım en cringe an bu olabilir :( )

  - başkalarının başarını kendi başarısı gibi lanse edenler.

  - bazı ünlülerimiz (bkz: demet akalın)

  8 eylül 2018 14:46 8 eylül 2018 14:46

  3. porsche’sinin camının üzerine kocaman puntoyla instagram adresini yazan insan gördü bu gözler. bunun üzerine görgüsüzlük tanımam.

  8 eylül 2018 15:19

  4. Evlenenen kadınların en çok ben evleniyorum tarzında davranışları ve sürekli tek taşını gösterme çabası. Evlendikten sonra da en iyi kociş ben de en mutlu benim tavırları...

  8 eylül 2018 15:25 8 eylül 2018 15:30

  5. Göğsünde nal kadar levis, nike, tommy hilfiger, gucci... yazan kıyafetler giyiyor iseniz (gizlinot: Bu kadar büyük amblemli şeyler giymek sizi markanın ücretsiz reklam panosu yapmaktan öteye taşımaz.),

  Kol saatinizi ve arabanın amblemini kadraja sokup yolu çekiyor iseniz,

  Sürekli aldığınız şeylerden ve fiyatından bahsediyor, başkalarının aldıklarının fiyatını soruyor iseniz,

  Avm'lerin görece pahalı mağazaları önünde poz veriyor iseniz,

  Elinizde vs, chanel, gucci poşetleriyle fotoğraf çekiniyor iseniz,

  Yediğinizi/içtiğinizin ve gittiğiniz cafeleri etiketleyip fotoğrafını her daim hikayeye şutluyorsanız,

  Kısacası marka logolarına bağımlı bir hayatınız varsa tebrikler, nurtopu gibi bir görgüsüzlüğünüz oldu.(gizlinot: Tekrar ediyorum marka ürün kullanmak değil burada bahsettiğim. Sorun marka logolarını kasıntı şekilde gözümüze sokmanızda).

  Edit: offf iki dakika boş muhalefet yapmayın ya. Prensip olarak gizli notları okumuyorsunuz sanırım. "Tekrar ediyorum marka ürün kullanmak değil burada bahsettiğim. Sorun marka logolarını kasıntı şekilde gözümüze sokmanızda" demişim. Kasıntı şekilde? Ayrıca girdimde maddi açıdan yapılan görgüsüzlükleri sıralamışım değil mi? Kendinizi markalar üzerinden ifade ediyorsanız görgüsüzsünüzdür bu kimi gelir grubuna lcw olur kimine gucci.

  8 eylül 2018 16:56 8 eylül 2018 18:08

  6. görgüsüzlük buraya yazılanlardan çok daha farklı bir olay, maddiyattan bağımsız yani. Bu gözler maddi açıdan oldukça naif ama görgüsüzlük bayrağını en önden taşıyan insanlar gördü. Görgüsüzlük yani görgüden mahrum olma durumu, yani görgü kurallarından bir haber olmak demek. Amblemli tişört giyen insan görgüsüz değildir, sadece amblemli tişörtleri seviyordur. Ama mesela toplu taşıma da cak cak sakız çiğneyip bir de üstüne onu durdurak bilmeden patlatan, restoranın ortasında yemeği bittikten sonra geğirip, dişini karıştıran insan net görgüsüzdür. Evet sürekli parasıyla hava atmaya çalışan, nezaket kurallarından bir haber olan insanlar da görgüsüzdür ama marka amblemli tişört giyen, elinde chanel, gucci poşetleriyle fotoğraf çekilen insan görgüsüz değildir, yalnızca parası o markalara yetiyordur ve zaten o aralıkta giyiniyor, yaşıyordur. Bu dediğimin doğruluğunu şurdan da anlayabilirsiniz; aynı insan lcw poşetiyle story atsa görgüsüz diyecek miydiniz?

  Edit: boğaz kısmında büyük marka amblemi olan, beyaz moschino sweatshirtlere bayılıyorum. Her yerinde logo bulunan lv, gucci çantalarını da çok beğeniyorum. Amacım kimsenin gözüne sokmak da değil, gözüme hoş geldiği için kullanıyorum. Daha doğrusu fiyatı yüzünden artık kullanamıyorum ama param yetse kesin kullanırdım.

  8 eylül 2018 17:24 8 eylül 2018 20:54

  7. Senede iki defa bayramlarda maruz kaldığım, insan davranış durumudur. Ki daha fazlasına katlanamazdım. Geçen bayramınkini henüz atlatabilmiş değilimdir. Sevilmeyen akraba görgüsüzlüğü, görgüsüzlükler içinde tahammülü en zor olan türdür bir kere. Bir insan düşünün ki sadece senede iki defa gördüğü birine mal varlığını anlatsın. Nedenini bir türlü çözemedim. Ya bunlar çok yalnız, ilk gördüğü canlıya hayat hikayesini anlatıyor. Ya da varsayılan modları bu. İkinci seçenek çok daha kötü. Bir insan böyle yaşamamalı ya. Sohbet, muhabbet, iletişim, dostluk hani? Bırak yediğini içtiğini o senin olsun. Sonra da neden görüşmüyoruz oluyor işte. Sence neden?

  8 eylül 2018 17:46

  8. Çarpık sosyal medya kullanımının günümüzde en meşru kıldığı vaka.

  9 eylül 2018 00:48

  9. Her dışarı çıktığında yediğini içtiğini atmak

  9 eylül 2018 10:32

  10. bir arkadaşım arkadaş ortamlarında durup dururken cüzdanını açıp önümüzde sesli bir şekilde parasını sayardı, cüzdanı masanın üzerindeyse falan bir anda “50-100-150-200 hmmmm” diye saymaya başlardı. ilk yaptığında anlam verememiştim sonu nereye varacak bana mı verecek acaba falan demiştimağfpwğfl ama sonra anladım ki sadece “vaoovv abi kıza bak yanında nakit 300-400 lira taşıyorr” dememizi bekleyen bi görgüsüzmüş. hayır çıkarıp tomar tomar 10k koysan belki wow diyeceğiz de kimse yuh yanında 300 nakit mi var demiyor yani normal çünkü :d inanılmaz cringe oluyorduk ya hepimiz ahsjajdn

  6 eylül 02:38