yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Hayalimdeki meslek desem.

  Edit: kabine atılınca tanım girmem gerektiğini hatırlattılar ama gerçekten ne olduğunu tam olarak bilmiyorum sanırım. Bana göre nedir onu anlatayım. kişinin cildine uygun ürün önerilerinde bulunabilecek, cilt tipi hakkında bilgi verip kişiyi yönlendirecek kişilerdir. Adeta bir pervin dinçer olmak istiyorum.

  23 kasım 2015 16:03 ed.23 kasım 2015 17:09

  2. (Yazar: tavsiyesever)'in cilt bakımına olan ilgisini bildiğim için onu tenzih ederek söylüyorum ama ne zaman tv'de konuşan kişi için "güzellik uzmanı" denilse benim "yani alaylı, aslında eğitim almamış, kozmetikle belki de hobi olarak uğraşan biri" minvalinde şeyler geçiyor aklımdan. netekim sebi bebi de merve özkaynak da söylediğim şekilde güzellik uzmanı olarak tanıtılmış, sunulmuştu. Fakat üniversitede ya da lisede bu mesleğe yönelik bölümler var mı hiç bilmiyorum, anladığım kadarıyla genel olarak da bilinmiyor pek. Dolayısıyla önyargılı olduğumu kabul ettiğim bir meslek dalı.

  23 kasım 2015 17:17 23 kasım 2015 17:17

  3. güzellik uzmanıyla estetisyen ya da uzman estetisyen arasında ne fark var anlamıyorum. Benim uzaktan bir akrabam 2 yıllık cilt bakımı bitirdi. bir süre çalıştıktan sonra kendi yerini açtı. kendisini uzman estetisyen diye tanımlıyor. bir kere estetisyen ne demek onu zaten anlamıyorum. benim için kuaför vardır bi de estetik ve rekonstrüftik cerrahi vardır. güzellik uzmanıymış, cilt bakım uzmanıymış, estetisyenmiş hepsi kuaförün şekil değiştirmiş hali. bugun bir güzellik merkezi açmak için çok da bi kriter yoktur. alırsın makinalarını tutarsın yerini. sağlık bakanlıgından onay alınıyor mu bilmiyorum alınıyorsa da hiç öyle bu ülkede aman aman bi denetimden geçirildiğini sanmıyorum bu yerlerin. anlamadıgım insanlar nasıl oluyor da bu eğitimi görece düşük olan iki cilt terimi bilen insanlara ciltlerini teslim ediyorlar.

  23 kasım 2015 18:33


  4. ben de özellikle mağazalarda çalışıp güzellik uzmanıyım diye kendini dermatolog sananlardan şikayetçiyim. tekin acar'da çalışan kendine güzellik uzmanı diyorsa mango'da çalışan da moda uzmanı mı oluyor acaba. ben de güvenip cildimi teslim edemiyorum bu güzellik uzmanlarına. çoğunun anlaşmalı olduğu bir marka var ve onun dışında her ürün çok zararlı. ayrıca benim gibi, burayı okuyanlar gibi gerçekten ilgili olanları tenzih ederim ama çevremde ne kadar iş bulamayan azıcık bu işe ilgili kadın varsa meslek edindirme kursu gibi yerlerden güzellik ve makyaj kursu gibi kursa gidip, (meb onaylıları da var.) birkaç buhar makinesi alıp 'salon' açtı.

  bence buradaki eksiklik dermatologların gözenek, kapalı komedon gibi sorunları önemsememesi. kaç kez gittim aman tek derdin bu olsun gibi tavırlar takındılar ki cilt bakımımı aksatmayan bir insan olarak hiç geçmeyen komedonları bir şeylerin tetiklediğini düşünüyorum artık. bazı hastanelerde artık kozmetikle de ilgilenen ,hatta kozmetik dermatoloji diye geçiyor sanırım, bölümler var. oralara gitmek en mantıklısı.

  23 kasım 2015 19:44

  5. hiç bir sözünü dinlememeniz gereken insanlar. bakın bu ülkede bu tiplerden çok var ve inanın ki hiç birisi hiç bir şey bilmiyor. çeşitli kurslara gidip belge alan kadınlar, o kurslarda kendilerine anlatılan şeyleri hayatın yegane gerçekleri sanarak bunu size uygulamaya kalkıyorlar. bunlara çeşitli firmalar gelip bir şeyler satmak için yarım yamalak aşırı abartılı eğitimler verir, bu hanımlarda oradan buradan duyduklarını size satmaya kalkarlar. Sonuç ise boşa harcanan paralar mı dersiniz, tükenen umutlar mı, giden zaman mı neye yanacağınızı şaşırırsınız.

  bu sözde uzmanlarımızın sahibi olduğu merkezlerde yapılan bir çok işlem aslında kanuna aykırı bunu da belirteyim. Cildinize dermapen veya dermaroller denen aletle işlem yapma yetkisi yok hiçbirisinin. Bu tarz işlemleri dermatologlar yapabilir sadece. Hele lazer epilasyon falan yapar bir çoğu bu da yasal değil.

  ayrıca bu insanların size satmaya çalıştıkları kozmetik dermokozmetik, vb. ürünlerden ise zaten uzak durun. hayatın sırrı diye sizden istedikleri paranın sonunda ürün işe yaramayınca duyacağınız tek cevap her insanın cildi farklıdır size iyi gelmemiş olacak. çünkü bakım konusunda bir mucize yok, sadece bilimsel ve gerçekçi metodlarla çözüm bulursunuz ama bu da bu uzmanlar ve çalıştıkları merkezlerin kapısından içeri dahi girmez.

  1 şubat 2017 23:00