yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (2)

  1. zamanı geldiğinde gelinlik arayışına girdiğim zaman karar vereceğim durum.

  beni tasarımıyla, üzerimde duruşuyla tatmin edebilecek bi gelinlik bulamazsam mecbur diktiririm. sanırım bu durumda satın almak zorunda kalıyorum. ama diktirmeme gerek kalmaz da benim için ideal gelinliğimi bulabilirsem kiralarım. zaten kiralamayı tercih ederim açıkcası. yazık çünkü. hadi gelinliği koyucak yer bulduk bi de onu muhafaza etme derdi var. bi defa giyip kaldırıp koyucaz sonuçta ara sıra giyilecek bişi değil ki. gelinlik bozulur yahu. bunun güvesi var bi sürü başka derdi var.

  bence kiralamak daha mantıklı; satın almak ise daha duygusal bi yaklaşım diye düşünüyorum.

  19 mart 2015 17:29 19 mart 2015 17:31

  2. Evlilik gibi bir düşüncem yok, aday da yok ama insanın hayatında 1 kere olan şeyler için özel kıyafetler kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu sadece gelinlik için de değil, mezuniyet için de geçerli. Bir daha giymesem bile dolapta durması bile o günü hatırlamamı ve mutlu olmamı sağlar sanırım. Bir de üstüne kolay kolay hazır olarak bulunmayacak bir modelse kafanızdaki, diktirmek en güzeli.

  19 mart 2015 17:43

  3. Yıllar önce annem kiralık giymiş. Kadının içinde hala uktedir kendi gelinliğinin olması. Ben satın alma taraftarıyım evleneceğim zaman. Benim içimde de kesin ukte kalır biliyorum kiralarsam. Hayatta bir kez yaşıyorum bu durumu ya Saçma sapan nelere para döktüm kullanmadığım, varsın bunu da bir kere giyeyim dursun dolabımda yine de satın alacağım.

  19 mart 2015 18:24


  4. Gelinliği satın almakla kiralamak arasında 250 lira farkediyordu sadece, o yüzden almak daha mantıklı gelmişti ama akıbeti üzücü yine de, bir köşeye atılıyor satın alınca da işte.

  19 mart 2015 22:55

  5. Geçtiğimiz aralıkta düğünüm varsı. Gelinlik modeli konusynda aklımda da en başından beri sabit bir fikrim oşduğundan diktirme yoluna gittim. Zira baktığım tüm modeller fazla abartılıydı. Modeli bulursanız kiralayabilirsiniz de. Ama benim gibi yok illa şöyle olucak derseniz almak zorunlu oluyor.

  20 mart 2015 12:46

  6. ben başta kiralamak istiyordum ama bakınca ve iş ciddiye bindikçe satın almaya döndüm. onda da diktirmek mi yoksa hazır almak mı diye inceleme yaptığımda hazır alma ile arada çok fark olmadığını gördüm. bir de diktirince hayal kırıklığına uğrayabilirim diye düşündüm. şimdi hala ıvır zıvır odasında kapının arkasında asılı ne yapacağını da bilemiyorum. durduğu kadar dursun bakalım. :)

  20 mart 2015 12:47

  7. herkesin söylediği gibi kiralamak ve satın almak arasında fiyat olarak pek bir fark yok.

  ben satın almayı tercih ettim, aksini hiç düşünmedim ama yine de kiralama fiyatını da sordum.

  neticede beğendiğim gelinliği kiralama fiyatının altına alabildim pazarlıkla.

  kiralama da şöyle bir sıkıntı olabilir

  nerlerde ne şekilde tahrip olur gelinlik belli olmuyor.düğün mekanı, insanların siznle irtibatı vs. derken yırtılmalar vb. kazalar oluyor.bu tür durumlarda kiralama + tamir ücreti mi veriliyor bilmiyorum.sonuçta bu da bir risk.

  20 mart 2015 17:37 20 mart 2015 17:37


  8. Kiralama ile satın alma arasında çok az fiyat farkı olması nedeniyle satın alıp birine vermek mantıklı gözüküyor ama artık her bütçeye uygun gelinlik olduğundan bu seçenek anlam ifade etmiyor. Parası neyse verip kiralamaya karar vermiş bulunuyorum kalabalığıyla uğraşamam şahsen.

  Btw: Ankara da gelinliğini satmak isteyen süslüler varsa da mesaj atabilir;)

  24 ocak 2016 00:48

  9. Ben kiralamıştım iyi ki de kiralamışım diyorum. Onun kalabalığı ile uğraşamazdım. Hatıra olsun diye ayakkabımı ve tacımı saklamıştım o yetiyor. Ancak bazen özlemiyor da değilim :)

  Edit: bazı arkadaşlar kiralık gelinliğin bir başkasının giyilmiş gelinliği olduğunu düşünmüş ama öyle olmuyor. Kiralık gelinlik de sizin için sıfırdan dikiliyor. Zaten bu yüzden satınalmakla kiralamak arasında çok az fiyat farkı oluyor.

  24 ocak 2016 00:57 24 ocak 2016 02:12

  10. artık eşyalarda biriken enerjiye ciddi ciddi inandığım için ve koca bulursam kaçarak zönk diye bir günde evlenmeyi, sonrasında da parti yapmayı düşündüğüm için h&m'den dantelli elbise almak bile olsa oyumu satın almaktan yana kullanıyorum.

  24 ocak 2016 01:03