yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • oylar (15)
  • medya (1)
  4

  24. İlk kokladığımda beğenmeyip ağır ve bayık bulmuştum, hiç beğenmemiştim. Uzun süre geçti, geçenlerde merak ettim, denedim ve beğendim, satın aldım. Sonra geldim buraya beğendim dedim. Çünkü Beğenmiştim.

  Son ve net kararımı veriyorum, ben bu kokuyu hiç beğenmedim. Satın aldıktan sonra 1-2 kez ev içinde kullandım, hiç rahatsız olmamıştım. Ardından birgün dışarıya çıkarken kullandım ve beni inanılmaz rahatsız etti bu koku. Sanki güne giden teyze kokusu gibi, ilk kokladığımda hissettiğim o bayık koku tüm gün burnuma geldi. Tam tarif edemiyorum ama şu hani 3 gün üstünüzden çıkmayan kalıcı dolum parfümler olur ya aynı o tarz geldi bana. bubble gum gibi meyvemsi ama aynı zamanda da çiçeksi fakat niyeyse ucuz bir kokuymuş gibi... tam bunları düşünürken ben, erkek arkadaşım da alakasızca "bu koku nedir ya? kullandıkların arasında en kötüsü bu sanırım. 5 tl'lik parfümler gibi kokuyor, burnuma doldu kokusu ve aşırı rahatsız etti. epey de kalıcıymış, ne zamandır burnumda bu koku" deyince daha da nefret ettim. Çünkü Ben de öyle düşünmüştüm shdjs.  

  Kısaca benim için tam bir hayalkırıklığı olan ve anlık gaza gelerek paramı savurduğum için aşşırı üzen bir parfüm oldu. 

  17 şubat 12:35

  5

  23. Kör alım yaptım ama çok sevdim. Aslında ilk başta şekerli kokulardan nefret eden biri olarak şekerli ve  ağır geliyor ama sonra daha kendini pudralı bir kokuya bırakıyor. Tam puanlık kısmı ise benim için kalıcılık. Artık çok güzel koku da olsa biraz bile kalmayan parfümlere para vermekten çok sıkılmıştım bu iyi geldi buram buram kokuyor.

  3 aralık 2023 23:10

  22. Bir alışverişimde tester olarak verilmişti.Çok sentetik ve kişiliksiz geldi bana.Hemen satın alınacak,popüler olacak ve sonra yitip gidecek gibi.

  2 aralık 2023 21:51


  4

  21. Ben bu parfümü sevdim. Çoğu zaman bilindik parfümlere mesafeli yaklaşırım(libre hariç agshs). Bu kokuyu da niyeyse notalarını gördüğümde, tahmin ettiğim tarzdadır diye düşünüp koklamayı bile esgeçtim. Geçenlerde merak ettim, denedim.

  Yasemin kokusu, portakal çiçeği ve vanilya çok hoş havaya bürünmüş. Ben içinde yasemin olan parfümleri ağır buluyorum ve hiç sevemiyorum, sanki şişelerden sadece buram buram yasemin kokusu geliyor burnuma. Bu parfümde bu olmadı, açılışta bergamotun sulu hissiyatı o yoğun beyaz çiçek kokusunu güzel dengelemiş. Çok çiçek kokusu da bana boğuk geliyor. Boğuluyormuşçasına bi yoğunluk hissediyorum kokladığımda ama bu parfümde böyle bi şey yaşamadım. Beğendim. 

  Bence biraz joker parfüm. Sevmeyeni olacaktır, orta yaş kokusu gibi ama kesinlikle rahatsız edici değil. Kör alışa uygun diyebilirim biraz. İmza parfüm olmaz fakat etrafa, 'çok güzel bi koku var nedir bu koku?' Diye sordurtur.

  28 kasım 2023 21:31

  4

  20. sephora summer vibes setiyle beraber geldi. ilk kokladığımda hiç beğenmedim hatta hacı teyze kokusuna benzettim fakat gördükçe koklaya koklaya burnum alıştı, eğer bergamot ve vanilya kokusuna alışık değilseniz bir tık garip gelebiliyor. bugün ilk defa severek sıktım ve çok fresh bir yaz hatta ilkbahar-yaz geçiş kokusu olduğunu düşünüyorum

  7 temmuz 2023 01:40

  19. My way yıllardır kullandığım bir parfüm. Özellikle kışın intense olanı kesinlikle tercih edilebilir. Kalıcı ve çok karakteristik bir koku

  28 mart 2023 23:27

  3

  18. my way intense olanın 15 ml bir deneme boyu geldi geçenlerde. my wayi daha önce denemiştim ama aklımda kalmamış.

  öncelikle şişeye bi hava girsin diye sadece 2 sprey sıktım ve koku buram buram yayılıyor. ilk sıktığım anda da burnum bir parfüme benzetiyor ama tam çıkaramıyorum. o kadar kalıcı ve o kadar kuvvetli ki sürekli hissediyorum koktuğunu. ilk sıktığımda hoş ama kurudukça alt notalardan kaynaklı sanırım koku beni çok rahatsız ediyor. midemi bulandıran bir şey var. sanırım sümbülteber denen o çiçekten nefret ediyorum. eski bir koku gibi sanki sanki çok eski yıllardan günümüze gelmiş.

  edit: my way versiyonunu şalıma sıktım ve başka hiçbir parfüm koklamadan hemen oradan ayrıldım. sanırım benim sorunum intense olanın içindeki hint ve diğer sümbültebermiş. o kadar beğendim ki hayatımın parfümü bu mu olsa diye düşünmeye başladım. tatlı ama boğucu olmayan aynı zamanda da ferah bir koku. dün şalımda hep varlığını hissettim, ertesi gün de rüzgar estikçe burnuma kokuyor. kendime de çok yakıştırdım alacaksam bunun bir şişesini alabilirim

  27 mart 2023 10:01 10 ocak 10:29


  17. sümbülteber, şeker ve meyve kokan, benzerine sık rastlanan, kötü diyemeyeceğim ama kesinlikle kullanamayacağım bir parfüm.

  benim açımdan - benzerlik anlamında değil ama kullanım anlamında - la vie est belle ile aynı segmentte. çünkü ikisinde de şekerden nefes alamıyorum, ikisi de aslında güzel ama bana zerre kadar hitap etmiyor, ikisini de insanlar çılgınlar gibi kullanıyor, bu sebeple ikisine de herkesin beğeneceği risksiz parfümler muamelesi yapılıyor, ama ikisi de aslında gayet riskli.

  risksiz parfüm var mı, o ayrı bir konu. sonuçta zevk meselesi. ben mesela chloe signature veya estee lauder modern muse risksiz derdim ama gül sevmeyen chloe'yi, beyaz çiçek sevmeyen modern muse'u sevmeyecektir. lanvin eclat d'arpege mesela herhangi bir çiçeğin baskın olmadığı bir çiçek parfümü ama onu bile sevmeyeni buldum. ama henüz estee lauder pleasures veya michael kors sexy amber sevmeyenini görmedim. henüz.

  25 mart 2023 12:49

  16. Kalıcılığı ve yayılımı malesef pek iyi değil. Seviyorsanız zara sublime epoque deneyin, %90 benzer olduğunu söyleyebilirim. Bu parayı verdikten sonra intense versiyonunu almayı daha mantıklı buluyorum, performansı daha iyi. Vanilyası daha baskın normal edpye göre.

  24 mart 2023 09:46

  3

  15. Bahara ve çok sıcak olmayan yaz günlerine uygun bir parfüm. Sıradan denebilecek ancak gün için hoş kokmanızı sağlayacak bir koku. Refil avantajı olmasına katılıyorum günümüz türkiyesinde designer parfümü bir tık da olsa ucuz hale getiriyor. Şekerli olması benim için dezavantaj oldu ancak karşındakini bayacak kadar değil. Yayılım mesafesinin bir kol boyunu aştığını düşünmüyorum. Ancak tendeki kalıcılığı 6-7 saat kadar sürüyor. 

  24 mart 2023 01:01