yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. benim zevkime oldukça kadınsı bir parfüm. oturduktan sonra da maskulenleşti. 35+ bir tık tarzı olgun kadınlara daha çok yakıştırabilirim. ufak bir sample üzerinden deneyimledim. Rouge versiyonu için de hislerim aynı. tam kokusunu bilmemekle birlikte tahminim özellikle de baskın kullanılmışsa sümbülteber sevdiğim bir nota değil.

  12 mayıs 14:36

  10. elimde kalem boyu olan parfüm. bu boyu bir tık koyu kıvamlı bir sıvı formunda ve ucundaki bilyesiyle uygulanıyor. inanılmaz bir koku, sahip olduğum en güzel parfüm diyemem ama favorilerim listesinde ilk sıralarda yer aldığını söyleyebilirim. bazen sıkılıyorum ve bir süre kullanmadığım oluyor, sonra tekrar sürdüğümde ne kadar güzel koktuğunu hatırlıyorum. eşimin de en sevdiği kokularımdan birisi olduğunu ne zaman bunu sürsem ne güzel kokuyorsun demesinden anlıyorum. kesinlikle ucuz kokmuyor. genç kız parfümü diyemem, bence yaşlı işi de değil ama. bu arada başlıkta marka ismi de yanlış yazılmış, doğrusu givenchy olmalıydı.

  22 aralık 2023 05:54

  9. Bugün boynerde deneme fırsatı yakaladığım parfüm. Çok övülünce bir merak etmiştim ama merak edilecek gibi değilmiş. İlk sıktığımda kolanya deterjan arası koktu ama biraz zaman geçince gerçekten de şık, zengin bir kokuya dönüştü ama birkaç saat sonra inanılmaz kötü kokmaya başladı. Yaşlı süslü teyzeler olur ya, tam öyle. Ayrıca fena bir baş ağrısı yaptı bende ki bazı kişilerde baş ağrısına sebebiyet verebiliyormuş sahiden. Parfüm tanımlamayı beceremem ama bu parfüm baharatlı, tatlı ve çiçeksi kokulardan oluşab yoğun bir parfüm bana göre. Kalıcılığı süper, bileğimi defalarca sabunla yıkamama rağmen çıkmadı. Yayılımı da çok iyi. Bu parfüm de tıpkı diğer sevmediğim iki parfüm olan ysl libre ve chanel chance gibi. Koku olarak değil, üçünün de içinde olan bir şey beni inanılmaz rahatsız ediyor bir zaman sonra. Fragnanticadan baktım, beni böylesine rahatsız eden ortak payda vanilyaymış. (Bu saydığım üç parfüm içinde en kötüsü başlıktaki ürün oldu. Chanel yine bir nebze olsun tolere edilebilir sadece buz gibi havalarda kullanmak şartıyla.) L'interdit kardeşimin yıllar önce bir parfümeriden aldığı parfümle çok benzer kokuyor. Sadece o yoğun ucuz alkol kokuyordu, bu daha kaliteli haliyle. Ama ikisi de aynı mide bulandırıcı, bayıcı vanilya. Bu parfümün sevenleri çok sanırım, içeriğindeki notaları seviyorsanız ve silajı yüksek uzun süre kalıcı bir parfüm arayışındaysanız tercih edebilirsiniz. Bu arafa rouge versiyonuna da baktım, o bundan daha yoğun. Aman aman. Ama Bu notaları sevip de İkisinden birini alacak olsaydım başlıktakini alırdım. 

  21 aralık 2023 21:54


  8. Armut notasını hissettiren tatlı ama baymayan sıcak ama yormayan bir parfüm. Ağır parfümlerden hiç hoşlanmam ve bende baş ağrısı yapmayan parfüm azdır ama bu parfüme bayıldım. 2 fıs yetiyor. 6 saate kadar da parfüm kendini hissettiyor. Kaliteli kokan bir parfüm.

  22 ağustos 2022 18:57 22 ağustos 2022 18:59

  7. 3-4 gün önce kör alış yaparak sipariş ettim, dün geldi.

  arkadaşlar ben aşık oldum. böyle bir şey olamaz. o kadar beğendim ki ve benimle o kadar bütünleşti ki. sürekli koklayıp duruyorum.

  bende yaklaşık 5 saat boyunca kalıyor. yayılımı da oldukça iyi. parfümü sıkınca özgüvenim yükseldi resmen.

  kokuyu tarif etmem gerekirse şunları söyleyebilirim: böyle çiçeksi, tatlı, meyvemsi, odunsu, soğuk, ferah... her şeyin karışımı gibi. güzel olan her şey gibi kokuyor. bence çok feminen, çekici ve seksi bir parfüm.

  mevsim vesaire çok takılmıyorum parfümlerde canım ne istiyorsa sıkıyorum. kış ortasında buram buram çiçek kokan hafif parfümler de oluyor bana göre. bu nedenle bence dört mevsime de uygun. yaş mevzusu ise ben yine yaş mevzularına çok takılmıyorum sjdhakdh. nadiren takılıyorum daha doğrusu. bu nedenle bence her yaşa uygun çünkü gerçekten her şey kokuyor

  12 ocak 2022 15:49 20 ocak 2022 15:26

  6. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz parfüm. Öncellikle sıcak biraz tatlı ve kendini belli eden kokuları sevenlerdenim. Yaz için bile fresh, limon kolonyasından hallice kokulardan çok hoşlanmıyorum. Bu parfüm benim gibi düşünenler için biçilmiş kaftan. 38 derecelik izmir yaz sıcağından bildiriyorum. Çevremdeki herkes of çok güzel koktun yine diyor. En önemlisi ben bu parfümün tatlılığından baygınlık geçirecek gibi olmuyorum. Aksine zaman zaman oldukça soğukta hissettiriyor sanırım bunu yapan içindeki armut notası.tende kokladığınızda vanilyadan kaynaklı biraz sıcak gelse de genel yayılımı bence yaz/ bahar için oldukça uygun, dozunda soğuk çiçeksi ve odunsu ama hala ufak ufak tatlı. Bahar ve yaz döneminde sanıyorum uzun süre kullanır yeni macera aramam. Ama kış için biraz sessiz sakin kalır mı bilemiyorum deneyip göreceğiz. 

  Genel olarak bence çok kolay bir parfüm değil. Kör alışa uugun değil mesela. Sümbülteber ve armut  bence zor bir nota. Ben çok alışsamda bazıları garipsiyor o yüzden mutlaka koklanarak alınmalı. Koku genel olarak oldukça kaliteli hissettiriyor en azından bende ki hissiyatı bu yönde. Kalıcılığı 4/5 saat arasında. Yayılımı oldukça iyi. Bir kolidor kokusu değil belki ama siz hareket ettikçe tatlı tatlı esiyor ve çok açık söylüyorum bu güne kadar genel beğeniye çok uygun popüler parfümlerde kullandım fakat bunun kadar sorulan, bunun kadar iltifat alan başka parfümüm olmamıştı. Halbu ki bence çokta seksi bir koku değil mesela. İnsanlara güzel koktuğumu bilmek garip bir şekilde mutlu hissettiriyor beni. 7/24 kullanabileceğiniz, her lokasyona uygun birşeyler bakıyorsanız göz atabileceğiniz iyi bir parfüm olmuş.

  Hepinizi öperim sevgiler

  Edit: parfümü uzun vadede kullandıkça çok sevdim ve uygun fiyatlı versiyonlarını aramaya başladım. Bargellodan tester denedim uzaktan yakından ilgisi yok yakında muscent ve dp deneyeceğim bakalım.

  Bargello için edit: bugün tekrar mağazada bileğime sıktırdım. Uzaktan yakından ilgisi yok biraz abartılı bir yorum olmuş. Açılışta hiç benzemesede bir süre sonra benzerleşmeye başladı. Benzerlik için %40 gibi diyebilirim ama yine de tatmin olmadım ve satın almadım

  29 haziran 2021 11:32 17 ekim 2021 16:06

  5. Baş ağrısına neden olan bir parfüm.

  21 mart 2021 08:49


  4. bu parfüm ile ilgili hiç alt-üst-orta nota muhabbetine girip , fragrantica copy-past'i yapmadan veya meşhur Audrey Hepburn'lü hikayesine girmeden, direkt bana çağrıştırdıklarını anlatacağım;

  hani böyle sephora/sevil/boyner gibi mağazalara girip de, parfüm departmanına yaklaştığınızda burnunuza o bilindik, "jenerik" ama sizi kendine doğru çeken, "evet şimdi pahalı parfümlerin satıldığı bir mağazaya girdim" hissiyatı veren, sanki o "mağazadaki bütün kokuların karışımı" bir koku gelir ya. Çekicidir, feminendir , tatlıdır, elegandır ama bilirsiniz işte , tanıdıktır. O bilindik "müşteri çekme kokusu"dur. Portakal çiçekleri, gardenyalar, yaseminler, ballı, vanilyalı bitişler... Üç aşağı beş yukarı bellidir herşey. İşte bu parfüm o tüm tanıdık karmaşanın vücut bulmuş hali.

  bu parfümün bende edp'si var. hayatımda elie saab-le parfum'dan sonra herhalde kullandığım en "office friendly" parfümdür.

  ben bunu 25 yaş üstü , artık iş hayatına yavaş yavaş giriş yapmış , ya da hadi biraz ihaleyi büyütelim; yüksek plazalarda çalışan , otuz yaş üstü , jilet gibi beyaz gömleğini, stilettosunu çekmiş , fönlü saçlı, manikürlü , hafif makyajlı beymen evrak çantası ile salına salına yürüyen özgüveni ve enerjisi yüksek, buğday-beyaz tenli hafif flörtöz ama profesyonel bir kadının üzerinde hayal ediyorum.

  Kendi deneyimime gelecek olursam,

  benim üzerimde açılışı tatlı armut ve beyaz çiçeklerle yapan, zamanla,durdukça olgunlaşıp hafiiif sentetik ama hala floral-odunsu sakin bir şekilde tene yerleşen, yine de arada ufak ufak vanilyalı/tatlı atışları ile ben hala buradayım diyen , iki-üç saat içerisinde tamamen ten parfümüne dönüşen bir koku l'interdit. Yani benim genel vücut ısım düşük ve nabız noktalarımda cildim kuru olduğundan bende kalıcılığı maksimum 3-4 saat.

  Genel beğenisi oldukça yüksek. Sıktığım günlerde iş hayatında, arkadaş çevresinde çok sorulan, iltifat alan bir parfüm. Belki tam da "man-hunter" diyemeyiz ama , özellikle erkeklerin bir hayli dikkatini çektiğini söyleyebilirim. Çünkü eleganlığını bozmadan cilveli olabilen, basbayağı tatlı (şekerli değil) bir açılışa rağmen sofistike kalabilen bir koku bu .Tüm jenerik detaylarına rağmen hala klas hissedebiliyorsunuz. Çünkü parfüm katmansız veya lineer ilerlemiyor. başarılı bir harmanı var. Klasik bir Dominique Roupion tarzı aslında, şaşırmamak lazım.

  İmza parfüm olabilir mi? İnanılmaz "unique" bir şey aramıyorsanız, kalabalıklar arasında parmakla gosterilmesem de olur, niş dünyalarında, gourmand dünyalarında gezmesem de olur, zaten ben parfümde çok risk almak istemem diyorsanız tabii ki olabilir.

  Bu parfümle ilgili her şey söylenebilir ama sanırım şu iki cümleyi kuranın burnu filan yoktur;

  1- "ne kadar da ucuz ve kalitesiz kokuyor"

  2- "ne kadar da ağır ve rahatsız edici bir koku"

  Kısacası şahsi puanlamam şu şekilde;

  koku : 7/10

  kalıcılık : 6/10

  yayılım : 6/10

  uygun mevsim : sonbahar,kış,ilkbahar (ben parfümde mevsim olayına çok takılmıyorum ama yine de yaz için çok daha uygun opsiyonlarım varken bunu sıkmam)

  uygun ortam : bence özellikle iş ve toplantı ortamları (mesela bir "first date" kokusu olduğunu düşünmüyorum)

  fiyat : 6/10 (bence edp olmasına rağmen yeterli kalıcılık alamadığım bir parfüm için pahalı)

  11 şubat 2021 18:12 12 şubat 2021 18:54

  3. kesinlikle çok farklı ve hoş bir koku. geçenlerde sephoradan aldım. şekerli kokuları sevmiyorum, bu koku şekerli ama tatlı bir koku hiç rahatsız etmiyor. kış için uygun, meyveli ve sofistike bir koku. tenimde çok güzel duruyor, tavsiye ederim

  24 ağustos 2020 12:39

  2. sephorada deneyip beğendikten bir süre sonra edindiğim koku.

  mağazada tenimde değilde kağıtta denediğimde daha fresh bir koku olarak algılamıştım.

  ilk sıkıldığında şekerli bir koku gibi, zamanla biraz daha hafifliyor fakat benim için zaman geçse de biraz ağır ve alışmam gereken bir koku. çok tanıdık da gelecektir denediğinizde.

  parfümleri genelde tenime değil kıyafetime sıkmayı tercih ederim. kokusu kıyafette kalıcı.

  body lotion ile set olarak aldım. losyonun kokusu da kalıcı.

  dağılımı konusunda yorum yapamıyorum.

  24 ağustos 2020 11:31