yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  1. sihirli annem dizisinin ceren'i, şimdilerin bloggerı olan çok güzel bir kadın. geçtiğimiz haftalarda evlenmiş ve çok da güzel bir gelin olmuş. fakat kendini eleştireceğim bir nokta var. eşiyle çok güzel bir düğün organizasyonu planlamışlar ama kısıtlamalar gelince sadece nikah yapmak zorunda kalmışlar. o zamanlar gizem ve eşinin storylerine baya bakmıştım ikisi de bu duruma çok isyan etmişti. hatta eşi baya uzun bir yazı yazmış işte her yer açık insanların en mutlu günlerine neden kısıtlama getiriyorsunuz baya sinirle yazılmış isyankar bir yazıydı.

  öncelikle düğün olayı bana ne kadar saçma gelse de çiftlerin bunu istemesi ve buna hazırlanmasına saygı duyuyorum herkesin kendi kararı. fakat şu süreçte düğün diye neden bu kadar diretirsiniz anlamıyorum. hadi direttiniz, yapmaya da çalıştınız ama gelen kısıtlamalar için geç bile kalınmıştı buna neden isyan ediyorsunuz? bana kalırsa düğünler, kına geceleri bu süreçte zaten kısıtlı olmalıydı çünkü hepimiz sonuçlarını gördük bunların hala da görüyoruz. siz iki saatlik eğlence yapıp, iki güzel havalı fotoğraflar çekileceksiniz diye bütün milleti riske atmaya neden bu kadar meraklısınız? ki gizem gayet gösterişli bir kına gecesi de yapmıştı. bana kalırsa o da yanlıştı kapalı bi mekanda insanlar dip dibe dans etmişler eğlenmişler. ama halkımız böyle maalesef, kısıtlamalar kaldırıldığı an herkes hemen virüsü unutmaya hazır. öyle bir kına gecesinin üstüne düğünleri nikaha dönüştü diye bu kadar isyan etmeleri bana insanoğlunun ne kadar doyumsuz olduğunu gösterdi açıkçası. ki nikahları da yine çok şık, belki birçok insanın hayalini kurduğu bir yerde yine şık bir organizasyonla yapılmış. benim de kuzenimin düğünü olacaktı ankarada kısıtlamalar geldikten sonra kişi sayısını 50-60 kişiye indirip aile arasında düz bir nikaha çevirdiler ve açık havada bir restoranda ufak bir kutlama yaptılar. bunu şu yüzden söylüyorum; eminim kuzenim de sıradan bir restoranda kutlama yapmak istemezdi. gizem'in nikah fotoğraflarına bakarsanız balonlar, dekorasyon, organizasyon, mekan her şeyiyle çok güzel. yani insanların biraz şükretmeleri gerektiğini düşünüyorum.  gizem zaten blogger, profiline bakarsanız dış çekiminden tatiline kadar hayatının her anının zaten düğün gibi olduğunu görürsünüz. yani iki tarafın da durumu ortalamanın üstünde gözüküyor istedikleri her türlü eğlenceyi yapabilecek insanlar, bırakın düğününüz de danssız ikramsız olsun neden şımarık çocuklar gibi ağlıyorsunuz? sanki keyiflerinden mi kısıtlama getirildi, sağlıktan daha mı önemli bazı şeyler gerçekten? ama dediğim gibi insanoğlu doyumsuz ve hep fazlasını istiyor. kendilerine mutluluklar dilerim.

  edit: tuğçe değil cerendi uyaranlara teşekkürler :d

  17 eylül 2020 13:17 17 eylül 2020 13:32

  2. tanım: neredeyse çocuklara hitap eden tüm dizilerde karşımıza çıkan öncelerin küçük yıldızı şimdilerin youtuber'ı olan 26 yaşındaki hanımefendi.

  çocukluğumda dizilerini izlemenin yanısıra birkaç senedir de sosyal medyada yakından takip etmeye çalıştığım kişi olur kendileri. sebebi benimde büyümeyen yüz sendromundan muzdarip olmam (allah başka dert vermesin). onun dışında saç rengimizin ve ten rengimizin nerdeyse birebir uyması ve youtube da izlediğim kadarıyla aynı cilt tipine sahip olmamız belki bu kızdan ipuçları edinebilirim diye düşündürdü.

  bu sene evlendi, kocası bence ona gerçekten aşık allah ömür boyu bir yastıkta kocatsın diyorum, mutlulukları daim olsun. sözlüktede alev karslı'nın bu kıza yaptığı (bence) biraz abartılı makyaj konuşulmuştu zaten. bende nikah anındaki makyajını ve gelinliğini beğenemedim maalesef. tabiki gelinlik özel bir elbisedir herkesin hayal ettiği gelinlik farklıdır o yüzden en fazla beğenemedim diyebilirim. fakat videolarını izlediğimde bir gelinlik gördüm ki muhteşem olmuş ya bence aşırı güzel görünüyordu. o gelinlik de evden çıkış gelinliğiydi. medyaya ekleyeceğim evden çıkış 1, nikah 2 numara. yeni o gelinliğe taktığı taç (biraz büyük olsa da), eline aldığı çiçek, işlemsiz saçları, duru yüzü o kadar beğendim ki şu an düğünüm olsa aynı şekilde gelin olabilirim yani. ben olsam nikaha da öyle giderdim bi düz fönle muhteşem doğal bir gelin olurdu.

  sözlükte açılan bir soruda bu büyümeyen yüz olayının çok sevilmediğini de öğrenmiş oldum (sad but true). üzdü biraz üzüldüm aslında bende yüzümün fotoğrafını koyup sizlerden tavsiyeler almak istiyorum ama şu an anonimlik biraz daha çekici geliyor. neyse biraz iç dökmeli biraz yorumlu bir girdi oldu. ben gizem'i beğeniyorum, eşiyle de hoş bir çift oldular allah mutlu etsin diyip girdimi sonlandırıyorum.

  ilgili medya:
  1
  6 kasım 2020 13:28

  3. Kariyerini çok yukarılara taşıyabilirdi. Hatırlıyorum ben küçükken her yerde her markada bu kızın boy boy fotoğrafları vardı. Barbie'nin Türkiye ürünleri çekiminde bu kız vardı. Oyunculuk olarak da eğitimine biraz yönelseydi çok güzel projelerde yer alırdı. Alaturkalıktan çıkmak istemedi. 

  6 kasım 2020 18:03


  4. son iki entry'de "tam zamanlı çalıştığım için ev işi yapmıyorum." demesi eleştirilmiş.

  şimdi arkadaşlar, bu işin normali budur. bir evde iki kişi de çalışıyorsa ya ev işleri ortak yapılmalı, ya da evin ortak bütçesiyle bu konuda bir yardımcı tutulmalı yani hizmet alınmalı.

  benim annem de dahil olmak üzere "çilekeş analarımız" hem dışarda pestilleri çıkana kadar çalışıp, hem eve gelince çocuk bakımı, yemek, bulaşık, temizlik, çamaşır, ütüyle uğraştılar, babalarımız da uzanıp çay hüpletti evet ama doğru olan bu mu sizce? annelerimize madalya mı takıldı?

  en iyisini yapıyor valla gizem güven. ekonomik olarak üst düzeyde olabilir, imkanları daha fazla olabilir (annesinin evinde de ev işi yaptığını zannetmiyorum), o ayrı bir konu. ama kocası da kendisi de çalışırken, "dur kocacım, ben evde de saçıımı süpürge ederim." demesine gerek yok. dememeliyiz. bu övülecek bir şey değil, olması gereken bu değil. bu işler sadece kadına ait değil. bir kere geldiğimiz bu hayatta eşlerimizin kölesi olmak durumunda değiliz. ya bu işler ortak yapılacak ya da birilerinden yardım alınacak. kız bu maddiyata sahipken de "kendim yapıyorum/eşimle beraber yapıyoruz" dese ne kadar dürüst olurdu sizce?

  28 aralık 2020 22:11

  5. üstteki girdinin ev işleri ortak yapılmalı ya da maddiyat varsa birini ayarlayarak iş çözülmeli kısmına katılıyorum. gizem güvenin ev işi yapmamasında asıl garipsenenin tam zamanlı çalıştığım için demesi yani iyi kötü bir iş yapmasa da ev işini kendi yapacak değil gibi görünüyor. insanların tuhafına giden tam zamanlı çalışmaya bağlaması yoksa eve temizlik için birinin gelmesini garipsediklerini zannetmiyorum.

  edit: bir de kına gecesinde kafasına şamdan takmıştı yanlış hatırlamıyorsam, o kısmı daha da garip

  28 aralık 2020 22:42 29 aralık 2020 13:34

  6. Bir arkadaşım markası için kendisine instagram'dan ürün hediye etmek istedi, bu arkadaş gidip hediye edilen ürünle birlikte kızcağızın markasının instagram sayfasından 2 farklı ürün daha seçip bunları da istiyorum yazmıştı. Şok olmuştum gerçekten. Yüzsüzlük mode on 

  29 aralık 2020 01:23

  7. senelerdir hiç değişmemiş oyuncu.

  peki bu başlığın süslü sekmesinde ne işi var?

  29 aralık 2020 14:24


  8. yüzü avrupai vücudu ve ruhu buram buram alaturka

  29 aralık 2020 15:39

  9. neredeyse akran olduğum eski oyuncu yeni tam zamanlı çalışan kişi. nasıl özenirdim çocukken, ben de olabilseydim keşke onun gibi dizilerde oyuncu, çekimlerde manken sjdkfkkf. ben erzurum'da ilkokula başlamış memur ailenin çocuğuydum, gizem istanbul'da yaşıyordu ünlüydü falan. tipimiz az biraz benzer diye çocuk aklı işte. şimdi bakıyorum gerçekten yetenekli miydi, sanmıyorum. dizileri iyi miydi, asla hep çocuk dizileriydi oynadıkları. gözümde aşırı büyüttüğüm birisiymiş yani, sosyal medya sağolsun aslında nasıl birisi onu görebiliyoruz. çok güzel çok bebeksi ama o alaturkalık neden?şamdanlı kınayı görünce gözümde bi çıt düşmüştü zaten. aşırı abartı kına sonrası (3-4  elbise alıp birini giymeyi bile unuttu sjdkdk) düğün yapamadı diye çok üzülmüştü, aklım almıyor. eksileme olsaydı bombardına uğrardım fakat, bir erkekten başka bir erkeğe kırmızı kuşakla devredilecez diye ne bu tantana, pek anlamıyorum. 

  29 aralık 2020 22:27

  10. Üstteki girdi duygularıma tercüman olmuş. Sihirli annem zamanı çok özenirdim baya da benzetirlerdi beni ona o dönem MSN yeni çıkmıştı ve koyacak profil fotoğrafım olmadığı için gizemin fotoğrafını koyduğumu hatırlıyorum (sad story) 

  Yıllar geçti bu kız büyüyemedi. tarzı çok alaturka önerilerini de dikkate almam çünkü beğenmiyorum. Kız güzel bir çocukluktan sıradan bir genç kızlığa evrildi. 

  29 aralık 2020 22:38 29 aralık 2020 22:40