yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  1.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. En iyi sonuçlar için ilk kullanimda 3 gün üst üste daha sonra haftada 2/3 kere uygulanmasi tavsiye edilen Glamglow'un kahverengi lekeleri ve eşitsiz cilt tonunu hedef alan aydınlatıcı maskesi.

  İçeriğinde paraben, sulfat ve ftalat gibi zararlı ürünler yerine asetil glukozamin ve niasinamid gibi hücre yenilenmesini arttıran ve bağ dokularını güçlendiren bileşenler ve bitki özleri var. Firma aynı zamanda içeriğe elmas partikülleri ekleyerek (çok zekice bir pr) ciltte aydınlatıcı etkiyi vaat ediyor.

  Fakat, ünlü bir yorum sitesine göre bu bileşenlerde hava ve ışık hassasiyeti olduğu için kavanoz açıldıktan sonra zamanla maske etkisini kaybetmeye başlıyor ve elmas tozunun cilt üzerinde anlık aydınlatıcı etki haricinde herhangi bir iyileştirici etkisine saptanmamış...

  Cildimi iyice temizleyip, maskeyi 3 gün üst üstte önerilen şekilde en az 20 dakika olmak şartıyla kullandım ve 2 haftadır kullanmaya devam ediyorum. 2 haftayı doldurmadan herhangi bir yorum yapmak istemedim.

  Kahverengi lekelerimde herhangi bir azalma görmedim ama maske sonrası cildim temizlenmiş ve daha berrak görüntüye sahip oluyor fakat herhangi bir exfoliant gibi maske sonrası makyaj uygulaması iyi bir nemlendirici olmadan zorluyor. Cilt tonu eşitsizliği hakkında ise 2 hafta öncesiyle kıyasladığımda iyi derecede düzelme olduğunu söylebilirim. Yinde de bu fiyata çok ama çok daha etkili maskelerin olduğu kanaatindeyim.

  Ayrıca hassas ciltlere sahip süslüler için maske scrub formunda olduğu için biraz sert kalabilir. İlk uyguladığınızdan sonra cildinize masaj yaparak peeling yapmanız gerekmekte ve içerdiği çok ince, hatta kum gibi partiküller yüzünden cildinizde kızarıklık hatta ufak kuru bölgeler bırakabileceğini düşünüyorum. Tabii içerikteki laktik asit ve salisilik asitin de güçlü kimyasallar olduğunu akıldan çıkarmamak lazım.

  22 ağustos 2016 12:59

  2. Şu aralar minik sivilce/ güneş lekelerimden kurtulup fondötensiz makyaja başlama hevesindeyim. Lekeler için serum ve maske bakarken cilt tonunu eşitleyip lekeleri giderme vaadindeki bu ürünü almaya karar verdim, yine glamglowun beyaz olan maskesini kullanıp beğenmiştim bu nedenle turuncusuna da bir şans vermek istedim.

  Önce üç gün art arda (gizlinot: bu zaten tavsiye edilen) sonra da iki günde bir uygulamaya karar verdim evet muhtemelen çok kısa sürede bitecek ancak üstteki girdide yazarın bahsettiği şeyleri ben de okudum ve dedim ki zaten uzun sürede içindeki maddelerin ışık ve hava hassasiyetinden dolayı etkisi kayboluyorsa, kısa sürede bitsin napayım denemiş olurum en azından.

  Beğeneni var, beğenmeyeni var ama ben lekeler için daha önce de uğraşmış ve başaramamış biri olarak (gizlinot: caudalie, clinique, ismi çok karışık olduğu için hatırlayamadığım bir kore markası ve kiehls kullandım) eh deneyeyim ne olacak belki ben memnun kalanlardan olurum dedim :)

  Fiyat pahalı evet ancak bunlardan kurtulmayı çok istiyorum ve her şeyi denemeye hazırım açıkçası. Bugün ilk denememi yaptım yüzümde güzel bir parlaklık var lekelerime tabii ilk seferden etki etmesini beklemiyordum. Er geç burayı editlerim süslüler, bakalım bu parayı hak edecek mi (gizlinot: beyaz olan güzeldi memnundum ancak tam olarak o parayı hak etmedi, daha uygun fiyata benzer sonuç alabiliyorum)

  20 şubat 2017 13:55

  1

  3. Glamglow' un turuncu kavanozdaki maskesi. Rengi beyaz içinde tanecikler var (beyaz bir kil maskesini andırıyor).

  Yüzümde 20 dk bekletip kuruduktan sonra ovalayarak yıkıyorum. 1 aydır kullanıyorum her zaman kullanım sonrası yüzümde 2 3 tane sivilce çıkardı. İlk yıkadığımda pamuk gibi yapıyor ama sabahında sivilceleri görüyorum. Yüzüm sivilceye meyilli bir cilt olmamasına rağmen. Bundan değildir o kadar para verdim diye sabırla kullandım her seferinde yüzümde sivilce çıktı.

  önce sivilce çıkarıp sonra iyileştiren bir ürün olabilir ama ben o tip ürünleri sevmiyorum. Çünkü sivilceler iyileşirken arkalarında izlerini bırakıyorlar malesef :( ya da içeriğindeki bir madde cildime dokunmuş olabilir.

  Edit: içeriğini medyaya ekledim. 

  2 aralık 2017 00:14 2 aralık 2017 00:17


  4. az önce tester'ını açıp cildime sürdüm alerjik bir reaksiyon göstermemiş bulunuyorum (bu tip ürünler genelde bende en kısa sürede etki göstermektedir)

  kokusu çok güzel. Yani ağır bir duyusu yok. İlk kullanımda ne anlaşılır bilmiyorum ama bir duruluk, bir canlılık geldi mi? geldi. Pahalı mı? evet. Ama tester'ı bile işe yarıyor az kullanırsak üç gün değil belki ama kesin ikinci gün uygulamaya yeter.

  10 ocak 2018 16:20

  5. Glamglow gibi aşırı gereksiz ünlenen bir markanın bence en etkili maskesi/ürünüdür. Lekeleri hedef hedef alan, cildi hem temizleyen hem de berraklaştıran kil maskesi peeling kombosu da desek uygun bir tanım olacaktır. Cildi öyle bir pürüzsüzleştirir ve nefes aldırır ki ilk kullanımdan sonra dahi maskeye aşık olursunuz. Normalde tanecikli peeling maske gibi ürünleri kullandıktan sonra ilk gün temiz ve pürüzsüz bir sonuç alınıp sonraki günlerde ciltte gariplikler gözlemlenir. Ancak bu ürün, sağladığı temizlik ve pürüzsüzlük hissini bir dahaki kullanıma kadar koruyor. Cildimi bu kadar uzun süre pürüzsüz tutan başka bir maske kullanmadım. Sivilce lekelerini açtığını ve cildi kendi orjinal rengine kavuşturduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Güncel fiyatını hak edip etmediği tartışılır ancak markanın benim için fiyatını her halükarda hak eden tek ürünüdür.

  15 aralık 2019 00:17