sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (153)
 • oylar (23)
 • medya (16)

153. Yapı olarak oldukça başarılı, kremsi, dudakları kurutmuyor ve sürümü oldukça rahat bir kalem ruj. Kalıcılığı ortalama bir ruj kadar olsa da ben çok takılmıyorum. Şimdiye kadar kullandığım kalem rujlar içinde favorim diyebilirim, üstelik bir sürü yeni renk seçeneği de ekleniyor sürekli koleksiyona. Bu arada merak edenler için bu rujlar büyük kalemtıraşlarla açılıyor, alttan çevirmeli değil maalesef.

2 ocak 18:35

152. 01, 08 ve 12 numaraları var bende.

01 numara kahverengi-bordo arası ama kahverengisi daha yoğun bir renkte. Maalesef sürümü biraz zor, dudağın tamamında eşit durmuyor. İç kısımlarda daha açık duruyor dışa göre. Ama rengi ve sürümü çok güzel. Diğerlerine göre daha kuru bir yapısı var ayrıca.

08 numara gül kurusu. Mor da var sanki ama çok gözönünde değil. En çok bunu beğendim. Mat durmuyor pek ancak. Sürümü ve duruşu 01'e göre daha başarılı. Dudağın tamamında eşit duruyor ve rengini tam veriyor.

12 numara beni çok şaşırttı. Anaaa pembe çıktı bu dedim hatta sürünce. Tek tesellim dudak rengimin koyu oluşu, bu sayede çok fena durmuyor rengi. Sürümü yine 08 gibi gayet güzel. Rengini de eşit veriyor dudağın her yerine. Ancak bu da mat durmuyor pek. Dudağı kurutan bir yapıları da yok.

Bende velvet matte serisinden daha iyi bir yer edindi bu seri açıkçası. Çok beğendim. Nude renklerine de bakmaya gönlüm var hani.

ilgili medya:
1
17 ekim 2018 21:35

151. 01 ve 21 numarasına sahip olduğum kalem ruj serisi.

eğer büyük ve dolgun dudaklara sahipseniz dudak çizgisinden bir tık aşağısından ruju sürün. diğer türlü dudaklarınız üst üste koyulmuş boyalı köfteler gibi duruyor. (gizlinot: neden böyle düşünüyorum ki..?) bir de sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirin yoksa gün içerisinde soyulmaya başlayacak. klasik rujlardan daha kullanışlı bana kalırsa. puanlamak istesem 7/10 veririm galiba.

30 eylül 2018 12:07

4

150. golden rose'un kalem formdaki rujları. öncelikle ben en büyük derdimi söyleyeyim; bu kalemlere uygun kalemtıraş bulmak zor. bende olan kalemtıraşların büyük tarafı bunları açmıyor, arkadaşımın kalemtıraşıyla açıyorum. onun dışında benimki 18 numara. 9.90 gibi bir fiyata almıştım indirimde. rengi benim için biraz pembe kaçsa da aslında pembe bir nude. yapısı mükemmel, çok kremsi ama görüntüsü mat. asla dudakları kurutmuyor, bulaşmıyor. silinirken eşit siliniyor sadece kenarlarda kalmıyor. ben göz üstüne far olarakta kullanmayı seviyorum çünkü gerçekten çok kremsi yağ gibi kayıyor ve renginden dolayı çok tatlı duruyor. ben biterse diğer renklerine kesinlikle bakarım. indirimli fiyatını hakediyor bence.

ilgili medya:
1
29 eylül 2018 00:35

149. 14 ve 18 renklerine sahibim. 14 numara arkadaşım tarafından hediye edilmişti; nude bir renk , tenimle bütünleştiği için göz makyajı olmadan da iyi durdu. 18 numara bu sıra sürekli elimin altında olan ve kendi dudak rengime yakın bulduğum için çok sevdiğim, güzel bir pembeliyi olan bir ruj. genel olarak çok kalıcı olmasalar da kullanım kolaylığı, renk seçenekleri ve fiyat olarak tercih edilebilir.

24 eylül 2018 14:52

5

148. Bende 02 ve 11 numaraları mevcut

-02 koyu bir bordo bir ruj

-11 koyu pembe nude bir ruj yani en azından benim için öyle benim dudaklarımın pigmentasyonu biraz yüksek:)

Ayrıca yapıları kremsi ve tamamen matlar.

Noy:unutmadan şunu da ekliyim eğer merve özkaynak’ın lafını dinleyip alırsanız çok pişman olursunuz.çünkü merve özkaynak’ın dediği gibi hem ruj hem dudak kalemi olarak kullanabileceğiniz bir ürün değil kendisi.uçları bayağı kalın dudak çerçeveleme imkanı yok.

29 ağustos 2018 14:25 29 ağustos 2018 14:25

147. Sürdükten sonra biraz geçince dudağımı kurutuyor ama yine de özellikle fiyatına göre çok güzel ve renkleri harika bence her zevke uygun rengi var

28 ağustos 2018 23:36

4

146. İndirimli olarak 11 TL gibi bir fiyata aldım.Fiyatına göre gerçekten başarılı bir ürün.Yoğun pigmentli ve kalıcı . Renk skalası oldukça geniş.Nude tonlar daha ıslak bitişli duruyor dudakta , koyu tonlar daha mat bitişli.Genel olarak velvet matte serisinden daha mat diyebilirim. Ucu bittiğinde nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız arkasındaki kapağı çıkartıp ince bir kalem ile iterseniz ucu çıkıyor.İndirimde görürseniz bir bakın derim :)

22 ağustos 2018 20:14 25 ağustos 2018 03:45

145. KUllanması ve renkleri benim için efsane fakat kalemtıraş ile açmak tam bir eziyet. Ama arkadaki renkli kısımı çıkarıp kalemle veya buna benzer bir şeyle itince açmaya gerek kalmıyor (gizlinot: böylece ürünü ziyan etmiş olmuyoruz)

22 ağustos 2018 04:10

144. Kahverengiye yakın bir nude bulursam alayım diyordum ve 01 numarası gözüme tam da o renk gibi geldi. Migros indiriminden 7 küsur liraya aldım. Yoğun bir kahverengiymiş meğer, içinde bordo tonları da var. Çok sevdim.

Mat ama sürümü çok kolay. Tek sorun dudaklarımı kurutacak olması sanırım. Bir de kalemtıraşla açılması gerekiyormuş, yine de çok sorun değil bu benim için.

17 ağustos 2018 10:50