sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. ben boynerden almıştım gerçekten herzamanki gibi harika guerlain ürünü, boyası akıp bulaşmıyor ama çok güzel ayırıp uzatıyor. o iğrenç örümcek görüntüsünü vermiyor. bayılıyorum..

  5 eylül 2018 16:53

  1

  2. bende bu ürünün orijinal boyu yok. yaptığım alışverişler sonucu elimde 9-10 tane deneme boyu(gizlinot: 1,5 ml) vardı. bunlardan büyük çoğunluğunu da kullana kullana erittim, ama nasıl erittim bana sorun. çünkü hiç beğenmedim.

  öncelikle yapısı bu kadar kuru bir rimele bundan öncesine kadar hiç denk gelmedim. sürerken de sonuna kadar hissettirdi bunu kirpiklerimde. o rimel nereden geliyor da uyguluyorum, bir türlü anlayamıyorum. 

  dolayısıyla bu rimelden hacim, kirpikleri ok gibi fırlatma vs. beklemeyin. çok doğal bir görünüm katıyor, ki bu benim bir rimelde asla tercih etmediğim bir şey. makyajda doğallığı tercih ettiğim zamanlarda bile, daha akışkan ve katmanlandırılarak hacmi arttırılabilir rimelleri seviyorum.

  e  haliyle yapısının kuruluğundan dolayı, 2-3. uygulamalarla yavaş yavaş hacim artırma gibi bir şeye de izin vermeyen bu rimel, benim için çöptür. maybelline lash sensational da buna bin basar.

  21 ekim 2018 16:10

  4

  3. bu maskarayı(gizlinot: elimde tam boyu var) geçtiğimiz kasım ayında bir göz enfeksiyonu geçirdiğim için, elimdeki maskalardan son birkaç hafta içinde kullandıklarımı çöpe attıktan sonra kirpiklerini aşırı beğendiğim bir rus arkadaşımın önerisiyle aldım. gerçi o kızda da muhtemelen her rus gibi bir kirpik lifting işlemi falan var, çünkü kirpikleri tam kök civarında tam yukarı doğru kıvrılıyor ama sonrası dümdüz gidiyor ve bu yüzden kirpikleri çok uzun görünüyor. ama her nedense bu ihtimali düşünmek ve lash lift yaptırmak yerine kendime pahalı bir ürün alıp yeni iyileşmiş sevgili gözümü şımartmak istemiş olabilirim, bilmiyorum.(gizlinot: swh) maskarayı açınca burnunuza çok güzel bir çiçek kokusu geliyor, gül olabilir. anna sui maskaralarda da var benzer bir koku. maskaranın kokusunun güzel olması kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek bir şey olduğundan ne önemi olduğu konusunda hiçbir fikrim yok, ama bu ürün benim için bir luxury expense olduğundan hoş bulduğum bir detay oldu.(gizlinot: swh)

  bir aydan fazla süredir kullanıyorum. yapısı gerçekten de biraz kuru, açtığım ilk gün denediğimde bile çok hafif topaklanma hissetmiştim ve ikinci katı sürdüğüm takdirde bu daha da artıyor. bunu önlemenin ya da mümkün olduğunca azaltmanın yolu maskarayı kirpiğe nazikçe dokundurarak sürmek, bu şekilde biraz daha verim aldım. bu dokundurma esnasında fırçayı hafif de dışarı çevirirseniz kirpikler tek tek taranarak ayrılıyor.

  öte yandan ismine "so volume" denmiş bir maskaradan beklediğim hacmi kesinlikle veremiyor, uzunluk yönünden de beni çok tatmin etmedi. yani 30 euroluk bir maskaranın kirpikleri bir badgal bang, they're real, hatta ve hatta lash sensational kadar uzatamaması üzücü. uzunluk açısından o kadar indifferent hissettim ki elim sırf temizlemesi daha kolay diye defalarca lancome hypnose'a gitti.

  bu arada miselar su ya da makyaj temizleme sütü kullandığımda hiç de kolay çıkaramadığım, ama sıcak suyla çok daha kolay çözündüğünü farkettiğim bir formülasyonu var. bu gece sadece üst kirpiklerime tek kat sürmüş halimle şömine yanında uzun süre oturduktan sonra tüm göz altlarıma yayılarak beni bir pandaya çevirmesiyle iyice emin oldum. (genellikle kışları havanın dış ortamda en iyi günde bile 5 dereceyi geçmediği, evlerin de 20 dereceye kadar ısıtıldığı bir yerde yaşıyorum) sıcak yerlerde yaşayanlar ya da çok terleyenler memnun kalmayabilir. yine lash sensational'la karşılaştırmak istemezdim ama yaşadığım yerde fiyatı bunun üçte biri olan lash sensational'ı(gizlinot: waterproof olanını bile değil normal versiyonunu) sırf çok seyahat ettiğim bir dönemde kullanayım diye aldığımı ve 25-30 derece havada günde 20k adım atarak gezerken bile hiç akmadığını düşününce...

  bu maskarayı tekrar alır mıyım emin değilim. benim beklentim bir maskaranın bana ipek kirpik görünümü vermesi. yani belirgin ve hacimli, ancak topak topak ve örümcek bacağı gibi de görünmeyen kirpiklerimin olmasını istiyorum. evet kirpikleri tek tek ayırmada çok iyi, ancak hacim ve uzunluk yönünden sanırım sınıfta kalıyor. zaten maskaranın nihayetinde üç aydan fazla kullanmanın riskli sayılabileceği bir ürün olduğunu da düşünürsek(gizlinot: eğer benim gibi enfeksiyon riskiniz yüksekse tabii, daha uzun süre kullananlara laf etmiyorum) belki de maskaralara ayırdığım bütçenin mid-range'in üzerine çıkmaması, hatta drugstore ürünlerle sınırlı kalması daha iyi olabilir.

  6 ocak 03:35