yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (0)

  1. Tercih değildir o. Aşktır, başka bir şeydir. Kimse tercih etmez. Tercihin kelime anlamı farklı. Efendi olup istediği kadını elde edemediğini iddaa eden adam da eziktir. Efendi falan değildir.

  4 ocak 2016 12:26

  2. Benim açımdan külliyen yalan olan durumdur. Değerimi bilen, beni seven bir erkekle birlikte olmak varken neden arkamı döndüğüm anda başka bir kadına gidecek ve beni önemsemeyecek bir adamı seçeyim? Ayrıca bu durumu savunan erkeklere de bir dönüp bakmak lazım, nitekim bazı ezik erkekler, iletişimi iyi olan herhangi bir erkeği de piç olarak yaftalayabiliyor. Bir nevi çekememezlik gibi de düşünebilirsiniz.

  4 ocak 2016 12:43

  3. ulan efendi adam seçiyoruz da noluyor... al seçtik noldu.. arkadaş kalalım nalann.. hiç boşuna tırı vırı yapmasınlar. hatunun kevaşe olanını seçen de onlar.

  4 ocak 2016 13:05

  4. ekşi sözlük'te iyice sapıtmış başlık bu. adamlar herhangi bir sebepten elde edemedikleri kadını hemen "orospu, kaşar" diye yaftalıyorlar. tabi bu çirkin sıfatları kullanan onlar da inanılmaz efendi erkek, yersen.

  efendi erkek kadına hakaret eden kişi kesinlikle değildir. piç erkek de kadını döven, aldatan değildir. o tanımda olan biri magandadır ve insanlar bence piçlikle maganda olmayı birbirine karıştırıyor. piç erkeğin bana göre efendi olandan farkı sosyal, canlı ve girişken olmasıdır. aynı çekicilikteki iki erkekten kazanan çoğunlukla piç olur çünkü efendi adam kızı ürkütmeyeyim, aman yanlış anlaşılmayayım diye incelik yaparken, piç kızla buluşmuş bile olabilir ahahah.

  olumsuz tarafından bakarsam; efendi adamlarda da biraz tutukluk var ve odun olmayı efendi olmak zannedenler de var. piçler de hemen kaçıp gidebiliyor.

  piç erkekle gerçekten eğleniyorum, sohbet falan akıp gidiyor. ama sonuç olarak efendi görünümlü odun bir erkeği unutamıyorum. onun bana saygısını, gözlerimin taa içine bakmasını. bu yüzden yok efendi adamlar hemen unutulur düşüncesi de yalan geliyor.

  4 ocak 2016 13:08

  5. yaşın ilerlemesi ile ters orantılı olan önerme.

  4 ocak 2016 14:01

  6. elimde olmaksızın nerde it serseri var ondan hoşlanıyorum efendi beylerin kalbini kırıyorum bu yüzden binbir musibet eksik olmuyor aşk hayatımda.

  4 ocak 2016 14:04

  7. friendzone meselesi nasıl açıklanıyorsa bu da öyle açıklanabilir bence.

  sorulan soru hep "iyi adamlar neden friendzone'a düşüyor?".

  açıklama da şu: sırf bir kıza karşı "efendi" davranıyorsun diye karşılığında ondan aşk, sevgi, seks vs. alma hakkı kazanmıyorsun!

  ha piçlik yaparak mı kazanıyorsun? tabii ki hayır! bence bu biraz biz kadınların yetiştirilişinden kaynaklanan özgüvensizliklerle ilgili. özel olmak istiyoruz. bir adamı değiştiren, kaplanı evcilleştiren biz olmak istiyoruz. adamın piçlik yaptığı tüm diğer kadınlardan ayrışmak istiyoruz. alfa erkeğini istiyoruz, o uçsuz bucaksız özgüveni çekici buluyoruz. sanıyoruz ki alfa bizi seçerse, bizim de değerli ve özel olduğumuz anlamına gelir. halbuki alakası yok, kendi değerini bilen kadın hiç böyle şeylerin peşine düşmez.

  kendi deneyimime gelince, tüm bu sebeplerin farkında olmama rağmen ara ara bu tuzağa ben de düşüyorum. ama genel olarak bir soğuma sebebidir adamın "piç" çıkması. sevgilim olsun olmasın münasebette bulunduğum ve duygularım olan erkekleri sıralarsak:

  1. sonradan piç oldu, gerçi düşününce hiç efendi de olmamıştı

  2. bu efendiydi güya, duygusal şiddet uyguladı bana. ay hatırlamak bile istemiyorum

  3. bu bariz piç sanıyordum ve hastaydım kendisine, meğer adam sadece bipolarmış, napsın :/

  4. bu efendiydi, sıkıcıydı ve altından çocukluk travması çıktı

  5. bu ailemin onayını kazanacak kadar efendiydi, son kazığı büyük oldu

  6. en beyefendisi buydu, olmadı

  7. buna da kendisine ve geçmişine dışarıdan baksan tam piç, ama bana karşı ters bir hareketini görmedim henüz. sırf bazı özellikleri kafama yatmadığı için ömür boyu birlikte olmak istemem kendisiyle, ama şu an iyi gidiyor.

  bir de her kızın bir (gbkz: bad boy phase) i var. o kötü çocuğa kapılmadan akıl başa gelmiyor.

  4 ocak 2016 14:32 9 ocak 2016 23:31

  8. Hepimizin içinde yaşayan polyannanın "bana yapmaz öyle şey" dediği için de olabilir.

  4 ocak 2016 15:03

  9. erkeklerin reddilmeyi kendilerine yediremeyip kadının beraber olmayı tercih ettiği ikişiye"piç adam" sıfatını takmalarından başka birşey değildir.

  4 ocak 2016 15:42

  10. ezik olan yerine havalı olanı seçmemiz yüzyıllardır çarpıtılıyor bence.

  peki, hem efendi hem havalı olunabilir mi? evet olunabilir. tabi bulursanız bana getirmenizi rica ediciym.

  4 ocak 2016 22:31