sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (1)
 • medya (0)

1. heliocare'ın spf 50 jel formundaki renkli güneş kremini kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. roaccutane tedavisine ağustos ayında başlayan bendeniz o zamanlar cildimde sorunlu olduğu için renksiz bir güneş kremi sürüp çıkmak yerine hem yağsız hem de renkli bir güneş kremi arayışına girmiştim. bendeki light rengi. tenime biraz koyu geliyor ancak yazın rengim bir tık kırılınca çok sırıtmıyor. genel olarak yapısını ve ciltte duruşunu seviyorum. roaccutane kullandığım dönemde cildimi güneşten çok iyi korumam gerektiği için her iki saatte bir yenileyerek kullandım ve korumasından da memnun kaldım. bb krem kullanmak istemediğim zamanlarda elim yaz-kış farketmeden buna gidiyor. cildinizde bariz izler, lekeler olmadığı sürece kapatıcılığı da hoş renginizi eşitliyor. ancak dikkat edilmesi gereken bir husus var. bu belki sadece bana özgüdür bilemiyorum. ama göz bölgesine yaklaştırmadan kullanmaya çalışın aksi takdir de benim gibi tüm gün gözleriniz akabilir.

3 temmuz 2016 01:07

2. ben bu ürünü tanıdık bir eczanecinin tavsiyesiyle aldım. fern block teknolojisi kullanılarak üretiliyormuş heliocare ürünleri ve en geniş korumayı sağlıyormuş. hatta bu teknolojiden ötürü ödül almışlar. nette içeriğinde zararlı kimyasal olduğuna dair birşeyler okudum :( fakat ben ürünü çok ama çok beğendim. bu nedenle kullanmaya devam edeceğim. cildim yağlı ve akneye meyilli, eh azbucukta sivilce izlerim var. kesinlikle parlama yapmıyor ve cildin renk tonunu çok güzel eşitliyor. (benim gibi fondoten bb-cc krem kullanmıyorsanız oldukça seveceksiniz.) izlerim de epey belirsizleşiyor. koyu buğday tenliyim, light olanı kullanıyorum.

kıyas yapacak olursam solante ürünlerini iki yıl kullandım çok memnundum fakat bende parlama yapıyorlardı, hamilton a terfi ettim hem parlama yapmıyor hem de koruması iyiydi fakat eczaneci heliocare'in korumasının çok daha başarılı olduğunu , yaşlılık lekeleri ve güneş lekelerini önleyeceğini, önümüzdeki yıllara yatırım yapacağımı söyleyince aldım hemen. ee izler de kapanıyor daha ne olsun :)

10 eylül 2016 22:39

3. elle beauty box'tan çıkan cosmed dd krem faciasından sonra edindiğim güneş koruyucu. bugün ulaştı kargom. gözlerimden kalpler çıkıyor resmen çok çok sevdim.

karma& yağlı bir cildim var. sivilce problemim de olduğundan kullandığım ürünleri aşırı dikkatli seçiyorum. tamamen görünmez, sıfır parlama! bir kaç saniye içerisinde emiliyor. severek kullanacağım ve bittikçe de alacağım. net.

19 nisan 2017 10:59 19 nisan 2017 10:59

4. ben de eczacımın tavsiyesi ile bu güneş kreminin light rengini aldım. sadece iki renk seçeneği olması kötü çünkü beyaz tenliyim ve bu ürün bende turuncu kalıyor. kapatıcılığı beklediğimden daha yüksek, cilt tonumu çok güzel eşitliyor, lekeleri kapatıyor. kokusunu da çok sevdim ama bu ürün bende kapalı komedonlara sebep oldu. rutinimde tek yenilik bu güneş kremiydi, biraz ara verdikten sonra tekrar denedim ve sonuç aynı oldu. içeriğinin temiz olmaması da cabası. bitirebilmek için seyrek aralıklarla kullanıyorum, kokusunu çok sevmeme rağmen bitince tekrar almayacağım.

17 temmuz 2017 03:46

5. Mayıs ayının başında keşfettiğim bir güneş kremi. Aslında sadece güneş kremi demek bu ürüne haksızlık olur çünkü baya fondötenmişcesine kapatıcılık veriyor. Yüksek kapatıcı değil ama dağıtıldığında bir fark yaratmayan renkli nemlendiricilere göre renk eşitsizliği gidermede baya başarılı bana kalırsa. Bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri ayrı bir cilt ürünü kullanmadım, her sabah fix bu ürünü sürüyorum. Bu arada yüksek kapatıcılık için sık kıllı bir stippling fırça baya işinizi görecektir.

Ürün çok akışkan, bendeki light rengi ve çok çok açık tenlilerde biraz koyu kalabilir. Ama örneğin ben macte nc18-20 kullanıyorum ve bunu bronzlaşmadan önce de kullanmıştım. Sadece o zamanlar fırçayla değil, elimle sürüyordum kapatıcılığı daha az oluyordu bu nedenle rengi de kendini çok belli etmiyordu. Yapısına gelirsek bu ürün mat bitişli değil arkadaşlar. Böyle hüp diye yağı emip orda kuruyup kalmıyor onu söyliyim. Böyle yaldır yaldır parlak bitiş demiyim öyle simli ya da yağlı bitiş düşünmeyin ama bu içten parlama efektini çok iyi veriyor ve ben asıl buna bayılıyorum. Ben karma cilt tipine sahibim hatta yaz aylarında yağlıya kayıyor daha çok, ben bunu nemlendiricisiz cildime sürdüm bütün yaz ve bana rahat rahat yetti verdiği nem. İlk sürüldüğünde biraz fazla parlak ama o nemi emince o hafif içten parlamalı bitiş kalıyor. 

Ve süslüler bence en iyi özelliği en en önemlisi bende sivilce yapmadı!!!! Ama şunu söyliyim bikaç kere sabah sürüp gece geç geldiğim için çıkaramamıştım uzunca bir süre, o dönemlerde sivilce değil de yanak bölgesinde olur ya sırf kabartı olarak kızarık falan değil ama sıkınca siyah nokta gibi çıkar biter gözenek tıkanmasından diye düşünüyorum, ondan oldu yalan söylemiyim. Eve geldiğinizde yüzünüzü hemen yıkayın ama zaten güneş kremi kullanıyosanız hiçbir güneş kremini sabahtan geceye kadar yüzünüzde tutmayın. Ama bu diğerlerinin yanında bir sorun bile değil benim için, çünkü bana kullandığım istisnasız her güneş kremi sivilce ve kaşıntı yapmıştı. Bu arada ürünü bitirmedim hala kullanıyorum(acayip bereketli bi de ben tatilde falan tazeledim durdum, annem de 1-2 ay kullanıma ortak oldu) hala var içinde.

Son olarak bir şey daha söyliyim, annemin alın çizgileri çok derindir, o sabitlemezse oralara dolup daha çok belli ettiğini söyledi. Ama o bu yüzden genellikle hiçbir cilt ürünü kullanmaz renkli, hani aklınızda bulunsun. 

27 ağustos 2017 17:16

6. Light rengini fondöten sürmeye üşendiğim zamanlar kullanıyorum. Cilt tonunu gayet güzel eşitliyor, ufak bir concealer takviyesiyle gayet fondöten yerine geçebilir. Ancak mat -hatta saten bile- diyemem, gayet parlak. Yazın highlighter ile bu parlaklığı öne çıkartmayı seviyorum ancak kışın üzerine matlaştırıcı pudra geçmem gerekiyor. Doğal durduğu için özellikle plaja giderken sürmeyi çok seviyorum, fakat maalesef suya girdiğim an akıp gidiyor. Bu yüzden önümüzdeki yaz suya dayanıklı bir alternatifini bulacağım. 

24 mart 2018 23:00

7. avene’in güneş kreminden 2 kutu tüketmiş ve verdiği yapış yapış hisse mecburiyetten katlanan biri olarak eczacımın tavsiyesiyle edindiğim güneş kremidir. deyim yerindeyse bayıldım, ışıltılı yapısı, yağlı ve sivilce meyilli cildimde herhangi bir irritasyona sebep vermemesi, renkli olup fondötenle ilişkimi kesmesi, e üstüne üstlük 50 spf içermesi sebebiyle benden bütün artı puanları topladı diyebiliriz. 

14 temmuz 2018 23:08

8. renk eşitlemede oldukça başarılı, yağsız, suda kolay çıkan, sivilce yapmayan hayatımın güneş kremidir. 2 rengi var, light rengini kullanıyorum, açık tenlere bir tık koyu kalsa da buğday diyeceğimiz ten rengine uyum sağlayacaktır.

15 kasım 2018 13:14

9. renkli ten ürünlerinin spf içeriği genel olarak günlük koruma için yeterli gelmediğinden ve her fondöten / ten ürünü güneş kremi ile üst üste uygulanmaya çok uygun olmadığından koruma vaadi ön planda bu ürün, piyasdaki nadir örneklerden. heliocare'in 90 ve 50 spf sun gel'lerini kullanmış ve çok memnun kalmış biri olarak bu üründen de çok ziyadesiyle mutluyum. ancak kimyasal güneş koruma sağlayan bu ürünün içeriğinde, son sıralarda yer alsa da birden fazla paraben ve koruyucu bulunmakta.

heliocare'in diğer güneş ürünleri de genel olarak kalın yapıdalar, bu renkli güneş kremi de yine çok hafif, ciltte yok denecek bir yapıda değil. çok pigment yoğunluklu olmasa da ortaya yakın bir kapatıcılık sunuyor. renkli bir ürün olduğundan zaten güneş kremi sürdüğüm miktarda süremiyorum, o yüzden sünger ürünü emmesin diye sık kıllı fırçalarla uyguladığımda bu kalın yapısı daha da belirgin olabiliyor. renkli ürünleri ben elle sürmekten hoşlanmıyorum, o yüzden hiç denemedim.

brown rengi nc35 olan bana kış için biraz koyu kalsa da yaz için ideal.

karma / yağlı ciltler için, kışın da dahil olmak üzere, pudralamak gerektirebiliyor, aksi halde çok parlama yapıyor. kışın altına nemlendirici uyguluyorum. yazın uygulamaya gerek kalmıyor, yeterince nem sağlıyor.

kalıcılığı fena değil, gün içerisinde kapatıcılığı azalsa da parçalanmıyor, silikleşerek yok oluyor. yine gözeneklerle iyi anlaşıyor ve çizgilere dolmuyor. benim burun kenarlarımda mutlaka birikme olur, en az biriken ten ürünlerinden biri bu.

29 aralık 2018 20:53 29 aralık 2018 21:25