yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  1. drugstore ürünlere göre daha yüksek fiyata sahip olan, lüks kozmetik çeşidi. Örneğin (gbkz: Chanel), (gbkz: Dior), (gbkz: Yves Saint Laurent), (gbkz: Estee Lauder) bu kategoriye giren markalardır.

  1 mayıs 2015 15:37

  2. eş anlamlısı ocak söndürendir.

  1 mayıs 2015 17:09

  3. Çok fazla makyaj yapmadığım için tercih etmedigimdir.

  2 eylül 2015 11:13


  4. kozmetiği neyse de bakım ürünleri beni çekim çekim çeken türdendir. özellikle perricone un bazı ürünlerine göz diktim indirim kolluyorum ama sözde %40 indirimlerde bile eli gidemiyor insanın. (gizlinot: blue plasma serum ) (gizlinot: indirimde bile en düşük hali 350 tl civarı ). hayır vermesine verirsin o kadar parayı da bir noktadan sonra israftır yazıktır günahtır diyor insan yani. çıtayı her yükselttiğinde bir sonraki basamağa göz dikiyorsun zira. bir sonu yok.

  2 eylül 2015 11:24

  5. cilt bakım ürünleri ve parfümleri dışında herhangi bir ürününe sahip olmadığım kozmetik grubu. ancak elimde ki bitince estee lauder double wear kullanmayı düşünüyorum. zaten ayda yılda bir fondoten kullanırım o da özel bir durum varsa. tüm yüze kullanıldığında iyi olması gerek diye düşünüyor insan.

  renkli kozmetik ürünü alacağımı sanmıyorum. bu konuda çok çeşitlilik her daim daha çok cazip geliyor. renkli kozmetikte kullandığım en pahalı marka mac. daha da çok para vermem.

  22 eylül 2015 20:06 22 eylül 2015 20:13

  6. İtiraf etmem gerekirse(gizlinot: niye gereksin bilmiyorum(:) iyiden iyiye merak saldığım deryadır. Önce insan sadece bu ürünü high end alacağım diye başlıyor, sonrası çorap söküğü...yani en azından ilginizin yönü anlamında, yoksa çorap söküğü gibi bir bir her ürünün high endini almadım, alamadım elbet.(gizlinot: swh)

  Ben bunu kendimde en çok kozmetik ürünü araştırması yaparken farkediyorum. Çoğu kişinin beğenmesi, kalitesi, ambalajı(gizlinot: ki bence zirveye oynar bu ambalaj güzelliğinin albenisi durumu(:), alınca hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizin nispeten daha düşük olacağı ve o ciciyi çok severek kullanacağınız düşüncesi çok cezbedici oluyor bence. Sonra bir bakmışsınız bazı vloggerlar gibi koleksiyonunuzu küçültme ama güzel ürünlerden oluşturma hayalleri kurar olmuşsunuz ki bence tuzaktır bu, büyük yalan, uzun vaadede küçülmez o, küçük kalamaz, bağımlıyız sonuçta.(gizlinot: swh)(gizlinot: azıcık abartmış olabilirim:p)(gizlinot: hem yapan yapıyor)

  Ben en başta en sevdiğim makyaj malzemelerinin high end versiyonlarına kapıldım doğal olarak. Fondöten, allık, bronzer, hatta pudra gibi. Kapatıcı ya da göz ürünlerine düşkünlüğüm ve ilgim yok şimdilik, bakalım.(gizlinot: swh)

  Yalnız makyaja yeni başlayanlara low end, yani "drugstore" dediğimiz ürünleri tavsiye ederim öncelikle, ki çoğumuz yaş ve ekonomik özgürlük itibarıyla da böyle başlamışızdır. High ende para harcamaya başlayacağımız zaman istek ve beğenilerimizi de makyaj yapmayı da çözmüş olmak en iyisi gibi geliyor bana.

  Edit: başta söyleyecektim, unutmuşum. Drugstore uygun fiyatlı olduğundan kötü, high end pahalı ve iyidir diye bir şey yok elbette, genellenemez yani. Zaten high end de olsa araştırmaktan bahsettim yukarıda ama yine de ekleyeyim dedim.

  22 eylül 2015 20:30 23 eylül 2015 04:23

  7. çok iyi araştırılmadıkça high end'dir iyidir diye alınmaması gereken ürünler bence. lisede staj yaptığım dönemlerde makyaj yapmam için beni zorladıklarında annem cildim bozulmasın diye chanel ruj ve göz kalemi, dior fondöten, estee lauder far paleti almıştı ( babam da ne yapsın bir şey diyememişti) o dior fondöten beni mahvetti. yüzümde sivilce,kızarıklık,kaşıntı yaptı her sürdüğümde ama o kadar da para verdik diye yine de kullanmaya devam etmiştim(o zamandan beri dior'un ruju dışında hiç bir kozmetik ürününü almadım, almam da). far paletini aradan 10 sene geçtikten sonra daha geçen hafta çöpe attım hala kullanılmamış gibi duruyor, hangi akla hizmet öyle berbat renkli bir şey almışız bilmiyorum. ama ruj iyiydi hafta içi ben, hafta sonları da süslü kardeşim kullanmıştı, bitirmiştik. her neyse demem o ki cildiniz kabul etmediği sürece dünyanın en iyi, en mükemmel markası da olsa bir işe yaramıyor. verdiğiniz paraya üzüldüğünüzle kalıyorsunuz. ben de özellikle ten ürünlerini drugstore almak yerine high end almayı tercih ediyorum ( o da mac oluyor genelde en azından diğerlerine göre daha uygun fiyatlı) ama en azından on kere gidip gelip, denedikten sonra alıyorum.

  23 eylül 2015 03:51


  8. Rimel konusunda tercih edilmesini tasvip etmediğim kozmetik grubu. Şahsen beni çok umutlandırır. yani bir rimele o kadar para vereceksem allah katına çıkarmasını beklerim ve bu kısa ve seyrek kirpiklerimi ziyadesiyle üzer.

  23 aralık 2015 17:08

  9. ruj konusunda genelde sınıfta kalıyor high end kozmetik. cilt ürünleri için hep pahalı olanları tercih ettim ama ruj, göz kalemi vs. bunlara para vermedim. çünkü denedim her markanın rujunu bir tek nars iyiydi ama o bile silindi.

  23 aralık 2015 19:03

  10. kesinlikle allik ve goz farlarini dahil etmedigim gruptur. cunku allik dedigimiz sey markasi ne olursa olsun yuzumde sabit kalmiyor, goz makyajinda kullandigim renkler belli ve kolaylikla cok pahali olmayan markalarda bulunabiliyor, mac rujlarini kendi adima high end kategorisine sokmuyorum cunku loreal rujlarin bile indirimsiz fiyatlari 40 tl civarinda. sadece mac face&body fondoteni (gizlinot: bence piyasada muadili yok) ve aldigim rimelleri (gizlinot: her seyi al bana rimelimi ver) bu gruba sokarim. son olarak chanel le volume mascarayi aldim galiba zirvede birakacagim (gizlinot: swh)

  24 aralık 2015 00:42 24 aralık 2015 00:42