sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • oylar (2)
 • medya (3)

1. (gbkz: huda kattan) instagram ünlüsü olduğu için, mat likit ruj serisi de aşırı şüpheyle yaklaştığım bir ürün oldu, hiç de ilgilenmemiştim açıkçası. fakat dubai lansmanı sırasında raflar aniden boşalınca içime ister istemez bir merak düştü, insanlar onar yirmişer alıyorlardı gözümün önünde! beklediğimin altında, neredeyse uygun denilebilecek fiyatını görünce de dayanamayıp ortalık yatıştıktan sorna denemek istedim (lansmandan ancak 1,5 ay sonra "standa yaklaşabildim!")

öncelikle renklerin huda'nın instagram'da falan gösterdiğiyle pek alakası yok. famous ve cheerleader renkleri epeydir aklımdaydı (görsellerine iphone ve mac'ten bakıyorum bu arada yani çok da renk sıkıntısı olmayan displayler her ikisi de) famous o resimlerdeki mürdümle hiiiiiç alakası olmayan, hatta soğuk alt tonlu bile olmyan, nötr güzel bir vişne çürüğü çıktı. cheerleader da o kadar kiremitlik içermeyen bir bayrak kırmızı. kırmızının elimde çok rakibi olduğu için eledim, famous'i yine de beğenerek aldım, daha önce rengine çok bayılsam da hem kalıcılığı hem kokusuyla beni aşırı hayal kırıklığına uğratan (gbkz: nyx liquid suede krem ruj) cherry skies'in yerini alır gibi.

doku olarak beklediğimden daha sıvı yapılı olsa da kuruyunca tamamen matlaşıyor, asla dağılmıyor ve gerçekten beklediğimin çok üstüne kalıcı! akşam 7:30 gibi altında hiç bir kalem baz vs olmadan sürdüm, üzerine yemek yedim kahve içtim, sinemaya gittim, eve gelip yüzümü yıkadığımda saat 1:30 olmuştu ve hala mis gibi duruyordu rujum. en çok dikkatimi çeken özelliği şu şişesine bile bulaşmaması oldu.

tüm mat rujlar gibi dudakları kurutma konusunda biraz tatsız bir ürün. yani böyle yumuşak dolgun bir his vermiyor ne yazık ki, yağla ovalayıp sonra yıkamama rağmen dudaklarım epey kuruyup gerildi.

özetle internetten renklerine kanmadan mağazada deneyip alınması gereken ürünlerden biri kendisi, fiyat performans olarak bombastik. huda'nin adının hakkını veriyor. mashkoor huda habibti.

5 kasım 2016 00:32

2. Trendsetter, bombshell ve trophy wife renklerine sahip olduğum likit mat rujlar. 

Sıvı, ince ve hemen sabitlenen bir yapıya sahipler, sabitlendikten birkaç dakika sonra dokununca iz bırakmıyor, bulaşmıyorlar. kalıcılıkları yeterli, sabah sürünce yemek yemezsem saatlerce oynamıyor rujum yerinden. Dudaklarımı da kurutup diğer mat rujların çoğunun yaptığı gibi pütür pütür göstermiyorlar. Genel itibari ile güzel ve kullanmaktan keyif aldığım rujlar oldular diyebilirim. 

Trophy wife; koyu bir Gül kurusu, bombshell koyu bir kahve trendsetter ise daha açık bir nude. Trendsetter ile bombhell dudak kontörü için  ikili olarak da satılıyor ve kullanılıyormuş.

ancak tüm bu güzel yanlarına rağmen  renklerin muadilleri bizim Türk markalarda da bulunabilir bence. Benzeri olmayan bir renge rastlamadım. Yapıları da fersah fersah iyi denemez uygun fiyatlı olanlardan. bu fiyata alınır mı değer mi emin değilim. Sen neden aldın derseniz ben almadım ablama hediye gelmiş nasiplendim dkxkdlşx

ilgili medya:
1
18 ağustos 2018 15:33

3. uzun zamandır almayı düşündüğüm bir üründü. bombshell ve venus arasında kaldım,venus daha hoş durduğu için onu almaya karar verdim. renk çeşitliliği bence yeterli. bir kat von d çeşitliliği tabi ki yoktu. (morlar,maviler vs.)    -artıları

tek katta opak bir duruş veriyor.

dudakta aşırı bir kuruluk hissi vermiyor.

dağılma ve çatlama sorunu yaşamadım.

yağlı yenmediği sürece kalıcık tatmin edici.

renkleri benim hoşuma gitti.

kokusu insanı rahatsız etmiyor

overlining yapmaya müsait çünkü ürünün yapısı kontrolü kolaylaştırıyor.

fırçası pratik.

 

-eksileri

fiyatı 155 tl

kalemi ayrı satılıyor,o da 120 tl civarı bir şeydi sanırım.

kuruması biraz uzun sürüyor

bardak,sigara gibi yerlere transfer oluyor.

bitince tekrar almam,farklı rujlar ve markalar deneyimlemek adına.

ancak wifey ve sugar mama renkleri de gerçekten çok güzeldi.

birazdan görsel ekleyeceğim.

8 eylül 2018 10:25 8 eylül 2018 10:26

4. Bende muse rengi var. Açıkçası beklentimin altında kalan bir ürün. Sürdüğüm zaman dudağımda fazlalık yapıyor bence güzel bir bütünleşme sağlayamıyor. Ve dudaklarımdaki çizgilere daha ucuza aldığım ürünlere göre daha fazla doluyor. Açıkçası mat ruj konusunda pastel ve nyx’i daha çok beğeniyorum.

6 ekim 2018 16:30

5. Icon rengi cok guzel gercekten. Dudaklari biraz kurutuyor ama kaliciligi bayagi iyi.

1 ocak 12:47

6. trendsetter rengine sahibim. dudaklarımı çok kuruttu ve kalıcılığı bana yeterli gelmedi maalesef. fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünmüyorum.

1 ocak 14:57