yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (5)
  • medya (3)

  1. Korendy web sitesinden 30 gr olan boyunu aldım. Şuana kadar 3 kere kullandım. İki üç kullanımlık daha var içinde. Benim cildimde nemlendirmesi çok güzeldi. Cildim kuru-karma arası ve çene bölgemde hormonel akne problemi var. Özellikle sivilce şişliklerine iyi geldiğini gördüm. Balı ve kokusunu hiç sevmem ama maske yüzümdeyken korktuğum kadar çok rahatsız etmiyor. Bence kuru ciltliler için çok güzel bir nemlendirmesi var.

  8 mayıs 2019 13:44

  2. Bu maskeyi geçen yıl satın almıştım ama nedense pek kullanmamışım. Kullandığım günlerde ise 1 saat bekletmeye çalışıyorum en yüksek faydayı alabilmek için. Uygulamadan sonra cildimde bir aydınlık ve dolgunluk fark ediyordum ancak dün net olarak faydasını ölçebildim. Maskeyi 1 saat yüzümde beklettikten sonra ılık suyla cildimden arındırdım ve cildimi kuruladım. Ardından bir cihaz ile yüzümdeki nem oranını ölçtüm. Alnımı ölçtüğümde nemsizlikten kırmızı ışık yanan ve nem seviyesini en fazla %20 gösteren cihaz alnımdaki nem seviyesini %40 olarak ölçtü. Cildimin diğer bölgelerinde ise nem normalde de çok düşük olmuyor ama maskeden sonra daha yüksek ölçümler aldım. Nemsizlikten yakınan süslüler bir şans verebilir.

  9 temmuz 2019 23:16

  4

  3. Testerını deneme şansımın olduğu sonrasında 30 ml boyunu sipariş ettiğim maske. ama testerdan bile çıkan ürünle 3 kere maske yapabilirsiniz yani burada yazılandan çok daha fazla gider kalın bir katman sürmezseniz. İçeriğini dışarda kendim elde edip yapabileceğim doğal maskelera para vermeyi sevmem, balın kendisi ile yapmak daha fazla güven de verirdi ama testerı kullanıp yüzümü nasıl yumuşattıgını görünce tutuldum.

  Tonikle temizlediğim yüzüme haftada bir ya da iki kere uyguluyorum ılık suyla temizlendiğinde üzerine herhangi bir şey sürmeme gerek kalmadan hem tertemiz hissettiriyor, hem yüzüm pamuk gibi oluyor, hem de nemlendiriliyor.

  I'm from ürünlerinin diğerlerine önyargım var. Ama honey mask etkisi görülür bir ürün. Şans verilesi.

  5 şubat 2020 22:23 6 şubat 2020 15:14


  4. maskeyi alalı yaklaşık bir ay oldu ve bu süreçte iki kere kullandım. ilk olarak akşam duştan sonra uygulayıp 20 dakika beklettim ve sadece suyla yıkadım. cildimi gerçekten nemlendirdiğini hissettim çünkü kızgın mimik yapıp aynaya baktığımda alnımda küçük çizgilenmeler görüyordum. maskeden sonra yüzüm gözüme daha duru göründü ve o küçük çizgiler hafiflemişti. üzerine nemlendirici sürüp uyudum. sabah gayet güzel bir ciltle uyandım. ikinci kullandığımda ise yine aynısını yaptım ama bu sefer 40 dakika bekletip yıkamıştım. sabah yüzümün çeşitli yerlerinde küçük beyaz sivilcelerle uyandım. korendyden almıştım, sitede 10 dkyla 1 saat arasında bekletebilirsiniz yazıyordu. sanırım akneye meyilli ciltler o şekilde daha fazla verim alınsa da çok bekletmemeli.

  30 nisan 2020 18:22

  1

  5. i am from markasının mugwort maskesine bayılmıştım, cilt tonumu mükemmel eşitleyip cildimi yatıştırmıştı. bu nedenle geçen gün elimde bulunan honey maske testerı da deneyimlemek istedim. yanaklarımda aşırı kuruluk yaşadığım bir dönemde olduğum için tester paketinin tamamını tüm yüzüme yedirdim. üzerinde 10 dakika ile 1 saat arası uygulanabildiğini yazdıkları için 1 saat tuttum. yaklaşık 5 gündür cildimin sivilceli bölgelerinde fazlasıyla sivilcelenme yaşıyorum ve kesinlikle eminim sivilcelenme bu üründen kaynaklanıyor çünkü sebep olacak başka ürün/durum yok. nemlendirmesi yüzeysel içeriden değil, cildin üst tabakasında kaygan slikonumsu bir doku bırakıyor. bunun yerine kil maskesine bal karıştırıp ya da hyalüronik asit kullansak daha iyi, özetle bence cildi sivilceye meyilli olan uzak durmalı.

  cilt tipim: hassas, kuru/karma ve aşırı sivilceye meyilli.

  30 nisan 2020 22:08 30 nisan 2020 22:12

  3

  6. Ürünün içeriğinde neredeyse %40 oranında doğal bal bulunuyor. Öne çıkan özellikleri şu şekilde; Besleme, Nemlendirme, Canlandırma, Onarma, Rahatlatma, Yatıştırma. Ürünün yapısı ve yıkadıktan sonra verdiği hissiyat vazelin gibi. Yüzümden zor arındı. 10 dakika ile 1 saat arası yüzde tutulması öneriliyor. Ben 30 dakika yüzümde tuttum. Yüzümde hiç ağırlık yapmadı, kaşınmadı. Yıkamaya gelince hımm dedim çünkü ne kadar yıkarsam yıkayayım (gizlinot: donmuş kavurma yağı gibi) bir türlü arınmadı yüzümden. Ürünün yapısı akışkan vazelin gibi zaten. Hafif bal kokusu var. Yüzden arındırdıktan (gizlinot: arındırabildiğim kadar) ve güzelce kuruladıktan sonra cildimi pamuk gibi, mayalanmaya bırakılmış hamur gibi yumuşacık yaptı. Ne irritasyon ne başka bir şey. Kuru ciltliler bayılarak kullanacaklardır. Yağlı ciltliler kullanırsa hayatı sorgulayabilirler o yüzden yağlı ciltliler uzak durmalı kesinlikle. Benim gibi karma ciltliler için ise, nasıl desem nefret etmedim ama çok da bayılmadım. Testerını kullanmıştım, tam boyunu alır mıyım emin değilim. Bundan önce almak istediğim şeyler var o yüzden listemin sonlarında kendisi.

  30 temmuz 2020 10:34

  2

  7. Merak edip testerını aldım. Testerını 2-3 kez kullandım. Hepsini de duştan sonra kullandım yani temiz, arındırılmış cildime. Yüzde 1 saat tutulabileceği yazılıyordu ben bi yarım saat - 45 dk tuttum. Yüzümü yıkarken arındırmayı becerip beceremediğimi çok anlamadım. Verdiği nem, yüzdeki dokusu fena değil ama akşam yaptım sabaha kalmadı. En kötüsü ise sivilce yaptı bende. Bir daha almam. Denemek istiyorum illa ki deneyeceğim derseniz önce tester alın bence. 

  30 temmuz 2020 10:46


  3

  8. içerisinde %38.7 oranında doğal jiri balı bulunan, cildi besleyip rahatlatma amacı olan bir maske. öncelikle bu maskenin durulanabilir olduğu söylense de, ben buna pek katılmıyorum. çünkü suyla yıkayarak ciltten kolayca arındırılabilen bir maske değil. uygulaması da eğer elinizde spatula gibi bir şey varsa o şekilde daha kolay. yoksa kıvam olarak yoğun ve biraz katı bir maske olduğu için biraz zorlandım açıkçası. ben korendy'den sample olarak almıştım bu arada henüz tam boyunu almadım maskenin.

  maskeyi ben cildimde 20-25 dk kadar beklettim, başta hafif bir kaşıntı oldu ama kısa süreli olduğu için bir sorun yaşamadım. yalnız bu maskenin tüm cilt tipleri için uygun olduğunu düşünmüyorum. çünkü bal cilde faydalı olduğu kadar, aynı zamanda da bir alerjen. o yüzden bala alerjiniz varsa bunu düşünerek alıp kullanmakta yarar var bence. mesela bende sadece hafif bir kaşıntı oldu. onun dışında gerçekten cildi güzel nemlendiren ve cilde dinginlik veren bir maske. maskeyi ciltten çıkarırken ben konjak sünger kullanıyorum. cildimden zorlanmadan rahatça çıkarmanın sırrı mutlaka bu tip bir süngerden destek almak. yoksa saatlerce suyla yıkasanız bile öyle tam olarak arınmıyor. maskeden sonra cildimin daha yumuşak ve esnek olduğunu fark ettim. verdiği his açısından güzel. yalnız akne eğilimi olan ve cildinde mevcut aknesi olanlara önermem. sivilceleri daha da coşturabilir çünkü. bir de çok uzun süre tutmamak lazım akneli ve yağlı ciltlerde.

  özetle şimdilik gidip tam boyunu satın alacak kadar etkilemedi bu maske beni. güzel ama benim sıklıkla tercih etmeyi düşünmediğim bir maske oldu şimdilik. belki denk gelirsem yine sample olarak satın alabilirim.

  ilgili medya:
  2
  30 temmuz 2020 16:38

  9. Maskeyi  kasımda indirimle almıştım, maskenin o zamanki indirimsiz fiyatı 252 tl imiş. Mandelic acid peelinginin küçük boyuyla birlikte toplamda 244 tl ödeyerek almışım. Maskenin şu anki fiyatı 339 tl!

  Maskeyi nem vaadi için almıştım, o zamanlar okul için kuru iklimli bir şehirde yaşıyordum. Maskenin büyük boyu spatula ile geliyor. Bu da daha hijyenik kullanım sağlıyor. Ürünü cildimde bir saate yakın beklettim maksimum verimi alabilmek için. Maskeyi suyla çıkarmak kolay değil öncelikle onu belirtiyim. Yıkadıktan sonra cilde hafif bir nem veriyor ancak bu kesinlikle kuru havalarda etkili değil. Daha önceki entrylerde de belirtilmiş; maske yüzeysel bir nem veriyor, derinlemesine nemlendirme hissi alamıyorsunuz. Nem vaadi için almak isteyenler başka seçeneklerden daha fazla verim alabilirler. 

  Ürün, okulların açılmaması ve şehirlerarası ulaşım yasağı nedeniyle yurtta kalmıştı. Şu aralar yeniden kullanmaya başladım. Maskenin işe yaramadığını düşünüyordum ancak şu aralar severek kullanıyorum. Ürün cildi daha pürüzsüz yapıyor, sivilcelere iyi geliyor, cildi dolgunlaştırıyor. Ürünün etkisi birkaç gün sürüyor. Haftada iki gün kullanımı ideal bence. 

  Ürünün içeriği oldukça iyi ve temiz, bende ve annemde herhangi bir yan etki yapmadı. İçeriğinde bal, propolis, arı zehri ve jojoba yağı var. Anti-aging vaadi de olan bir maske ancak anti-aging açısından çok daha etkili ve uygun fiyatlı ürünler var. 

  Kısacası, ürünü nem vaadi için aldım ancak beni bu konuda tatmin etmedi. Verdiği pürüzsüz hissi sevdim ancak bu fiyatlarla alınmaz. Zaten son zamlarla birlikte korendy'den alışveriş yapmayı bıraktım.

  Edit: ürün yurtdışında 38 dolara satılmaktaymış. Dolar kurunu 7,40'dan alırsak 281 lira ediyor. Korendy'nin bu fiyattan çok daha ucuza kore'den aldığını düşünürsek kar oranı gerçekten inanılmaz!

  1 eylül 2020 18:07 1 eylül 2020 22:40