yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • medya (2)

  66. Hayatımda saç boyatmak dışında kendime yaptırdığım tek güzellik işlemi. Param olduğu bir zaman bir heves gidip yaptırdım. İnanılmaz pişmanım. Sadece ilk yapıldığı zaman güzel görünüyor. Kısa sürede dökülmeye ve daha da kötüsü durduğu yerde dönmeye, sağa sola yatmaya başlıyor. Sabrı, zamanı ve parası olan sürekli yaptırıp düzenli bakımına gidebilecekse yaptırsın ama bir kere deneyim bakayım denecek bir işlem olduğunu düşünmüyorum. Dökülürken kalan kirpiklerimi de aldı, neredeyse 1 yıl olacak kirpiklerim asla eski haline dönmedi. Hiçbir rimel yeterli gelmiyor artık makyaj yaparken hep takma kirpik takmak zorunda kalıyorum. Bir daha kirpiklerimin eskisi gibi olacağına dair umudum kalmadı açıkçası.

  8 nisan 14:00

  65. Ben doğal dursun istediğim için naturel ipek kirpik yaptirdim ve memnun da kaldım görünüşünden. Her sabah ise giderken makyaj yapmaya üşenen biri olarak rahatlık sağladı. Ancak bence cabuk dökülüyor. Yaptırdığım yer Bana lifting üzerine olduğu için cabuk döküldüğünü söyledi ancak lifting üzerinden 2 aydan fazla geçmişti. Bir de eyeliner sürememek bence kötü ama her zaman sürmediğim için çok sorun olmadı. Kesinlikle öneririm veya önermem diyemem.

  Edit: 1 haftanın sonunda tüm kirpikler döküldü ve yaptırdığım rezil yer ne işlem tekrarladı ne param geri verildi. Neyse ki kendi kirpiklerime şimdilik bir şey olmadı. Tekrar asla yaptirmam. Gittiğim yeri merak edenler olmuş kirpiks beauty.

  17 ocak 19:03 13 haziran 03:26

  64. Kirpiklerime yaptığım en büyük kötülük. Hayatımda ilk kez iki ay önce yaptırdım. Düzenli kullandım, kullandığım süre boyunca kötü bir görünüm olmadı. Artık çıkartılma zamanı geldi ve kendi kirpiklerimin %50 sinden fazlasının döküldüğünü gördüm. Yani rimel sürecek kirpiğim yok gibi neredeyse. O kadar üzücü ki. Şuan kara kara düşünüyorum tekrar çıkarlar mı, ne kullansam eski haline döner diye:(  yaptıracakların bir kere iki kere düşünmelerini bırak hiç yaptırmamalarını öneriyorum. Bi anlık hevesle olan kirpiklerinizden de olmayın. 

  24 ağustos 2019 15:38


  63. birkaç gün önce 3.kez ipek kirpik taktırdım ve çok memnunum. ilk yaptırdığımda 4 d modelini yaptırdım. kardeşimin düğünü vardı takma kirpik yerine bunu denemeyi düşünmüştüm. yaklaşık 3 hafta süreyle kullanabiliyorsunuz ve daha sonra bakıma gitmeniz gerekiyor. bakıma gittiğinizde ödediğiniz ücret yarı fiyatına düşüyor. sonraki denemelerimde daha doğal durması için 3 d’yi denedim ve artık 3d ile devam edececeğim. kirpikler zamanla dökülse bile doğal bir görüntü oluştu bende rahatsız olmadım. dezavantajı ise yüzünüzü yıkarken dikkat etmeniz ve gözlerinizi ovuşturmamanız gerekiyor.

  eyeliner sürmeden bir günüm bile geçmezken şu an hafif bir makyajla günü kurtarabiliyorum:) eyeliner ve yağlı göz makyaj temizleyicilerini kullanmak da yasak. özetle çok güzel çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ederim.

  ben bakırköyde yaptırıyorum, gittiğim yer ise haticede güzellik. şura hanım ise bu işte çok başarılı.

  22 ağustos 2019 21:30

  62. Çokk üzgünüm şuan hiç yorumları okumadan yaptırma gafletinde bulundum. Nişantaşı’nda güzel bir salonda 150₺ye yaptırdım hem de. Yapma esnasında çok azıcık gözüm yandı ancak hemen geçti, bana göre en kötü nokta iki saat boyunca öylece yatmak oldu. Şuan 3.günüm ve iki gözümden toplam üç kirpik düştü. Neredeyse hiç düşme olmadı ancak ben sürekli aynanın karşısında kirpik tarıyorum görmemişin kirpiği olmuş :) görüntüsüne aşık oldum, naturel kirpik olarak geçiyordu ama bence doğallıkla alakası bile yok. Gecenin bir yarısı aynaya bir bakıyorum pembe ayıcıklı pijama, üstündeki kafa pavyondaki şarkıcı gibi aşırı uyumsuz ve komik duruyor. İpek kirpik maceramda kendime ipek gecelikte edinmeyi düşünüyorum, bari olmuşken tam olayım :)))  

  Edit: 10 günde toplam iki üç tane kirpiğim kaldı bu kadar çabuk asla beklemiyordum. Yaptırmayın, tecrübeyle sabit.

  3 haziran 2019 09:05 11 haziran 2019 22:00

  61. Bir kaç saatlik kirpiklerimle aşk yaşamamı sağlayan uygulama. Öncelikle burada okuduğum fiyatlar beni çok şaşırttı. Ben 150 lira gibi bir ücrete yaptırdım. Bakım ücretide bunun yarısı kadar olacak. Üstelik güzellik merkeziydi ve gayet nezih bir yerdi. Şu an alışma sürecindeyim kirpiklerimde hafif bir ağırlık var gibi. Yüzünü foşurdatarak yıkamayı göz ovuşturmayı çok seven biriyimdir. Bakalım ömrü ne olacak. Oldukça doğal oldu kimse anlamadı benim bu uygulamayı seçmemin nedeni zaman kısıtlığı. Makyaja ayıracak zamanım gerçekten kalmadı çalışmaktan. Bu yüzden kalıcı uygulamaları tercih etmek zorundayım. Aynı yere birde microblading yaptırdım. Bu 2. deneyimim oldu. Ve gerçekten ilkine göre çok daha bir sonuç elde ettim. Bir bb krem bir rujla dışarı çıkabileceğim artık. İnşallah olmayan kirpiklerimi elime almam bu işin sonunda.

  1. Gün editi: düşen yaklaşık 6-7 kirpik oldu. Uygulayan kişi bunu söylemişti zaten. İlk zamanlar olan kalıntı hissi be ağırlaşma geçti diyebilirim.

  5. Gün editi:):) ilk üç gün günde 7-8 tanr dökülen kirpiklerim dün ve bugün hiç dökülmedi. Daha da doğal bir görüntü oluştu ki ilk yapıldığında da çok yapay durmamıştı bence. Hatta bir sonraki uygulamamı 3d yaptırabilirim. Çevreden çok güzel tepkiler aldım. Gözlerimi çok büyük gösterdi ve makyaja hiç ama hiç ihtiyacım kalmadı diyebilirim.  Özetle şu an için hala aşk yaşıyorum. 

  17. gün editi: 1 hafta sonra kötü kullanıma bağlı olarak koştur koştur bakıma gittim. bakımdan sonra daha dikkatli oldum. yahu nedini bu kadar kötülemişler gerçekten anlamıyorum. ben kesinlikle bayıldım bu uygulamaya. makyaja ihtiyacım hiç kalmadı. makyaj yapılmadığında gelen o bakımsızlık hissi yok. özgüvenimi yerine getirdi yemin ederim habire selfie çekiyorum. bu kadar mı değiştir evet değiştiriyor. şimdiden temmuz ayında vereceğim arayı düşünüyorum keşke ara vermek zorunda kalmasam.

  10 mayıs 2019 21:43 27 mayıs 2019 15:36

  60. geçen sene nisan ayında yaptırdığım uygulama. öncelikle inanılmaz güzel olmuştu hakkını yiyemeyeceğim. çok doğaldı benimkiler asla fırça gibi durmuyordu, aralıklı uzun ve kıvrık kirpikler işte.. ama ben gözü çok problemli olan bir insanım süreki şişer, kanlanır, batar vs..eğer sizde de böyle bir problem varsa yaptırmayın. ben gün geçtikçe rahatsız olmaya başladım ve resmen her elimi attığımda kirpik düşüyordu ve ucunda kendi kirpiklerim vardı! en son çıkarttırdım dayanamayıp ve çıkardıklarında gözümü açıp aynaya baktığımda şok oldum. kirpiklerim yoktu resmen baya yok yani kısa falan değil.. neyse ki uzadı sonrasında ama geçen yaz boyu kirpiksiz dolaştım. bir de çok saçma paralar istenen bir uygulama. ben 350 tlye yaptırmıştım 3 haftada bir de 150 tl ye düşenleri takıyorlardı.. yok artık lebron james yani. saçmalık. onun yerine gidip (bkz: chanel le volume de chanel maskara) alın bence hem 6 ay kullanırsınız.

  5 mayıs 2019 21:26


  59. Bu sene nisanın başında 3. Kez yaptırdım. İlk ikisini 2017 ve 2018’de nişantaşındaki tırnak butikte yaptırıp çok memnun kalmıştım. Ama bu sene 300 lira olunca uygun bir yer arayışına girdim, bakırköyde küçük bir güzellik merkezinde yaptırdım. Karşılaştırma yapmak gerekirse tırnak butiğin tasarımı daha güzeldi, gözümle daha uyumlu olmuştu kirpiklerin görüntüsü. ama çok enteresandır ki bakırköyde yapılan kirpiklerimle 2. Aya girdik ve dökülme çok çok az oldu. Bu bakımdan daha memnun kaldım diyebilirim. Genel anlamda ipek kirpikle alakalı yorumlarıma gelince, kirpiklerime hiçbir zararı olmadı. Gözümde alerji yapmadı. Çok param olsa sürekli yaptıracağım bir işlem, çok seviyorum.

  5 mayıs 2019 12:24

  58. Kirpiklerin uzuluğunu, hacmini ve kıvrıklığını arttıran ve bugün yaptırdığım kirpik protezi işlemidir kendisi.

  Uygulamam yaklaşık 2 saat sürdü yaptırdığım yerden ve kirpiklerimin kalitesinden memnun kaldım gerçekten özenerek yaptığını hissettim işletme sahibinin. Bunun için kendisine çok minnettarım. Ancaaaak... görüntü benim istediğim görüntüye çok uzak malesef :( elimde model fotoğrafı ile gittim ve görüştüğümüzde kişinin gösterdiği modeli kendisinin kirpik yapısına en olabilecek ve yüzüne en yakışacak şekilde yaptığını söyledi. Gösterdiğim modelin kullanım açısından biraz zor olabileceğini, kirpiklerime daha önce işlem yaptırmadığım için çok yoğun kirpik takmanın normalden fazla dökme yapabileceği söylendi. Bunun üzerine kendi kirpiğimin verdiği imkanlarda modele en benzer şekilde takılmasını rica ettim. Işlem sonucu benim gösterdiğim modele benzemeyi bırakın kendi kirpiğimi kirpik kıvırıcısı ile kıvırdığım hali gibi oldu. Üstten bakınca öncesi sonrası fotoğrafı bariz farklı ancak önden bakınca kesinlikle kendi kirpiğimin aynısı. Açıkcası normalde yapılanın iki katı fiyat ödediğim halde bu şekilde olması beni inanılmaz üzdü. Zaten rimel sürdüğümde kirpiklerim ipek kirpikli halinden kat kat uzun ve hacimli duruyorlar :/ ancak kirpiklere dokunduğumda kalitesini hissedebiliyorum. Gerçek insan saçından yapılmış tellerin kullanıldığı söylendi. Kirpiklerimde kesinlikle yanma, batma, ağırlık hissi yok. Bu yönden memnun kaldım ve malzemenin kalitesi beni tatmin etti. Maskara, kirpik dibinden çekilmiş eyeliner, yağlı makyaj temizleyici kullanmamam, sıcak suya temas ettirmemem, havuz ve denizde uzun süre suyun içinde tutmamam, ayda bir bakıma gelmem söylendi.

  .....

  Bu tarz bir kirpik tekrar taktırmayı düşünmemekle beraber kirpiklerimi çıkarttırdığımda kendi kirpiklerime devasa hasar vermemiş olursa bu sefer tamamıyla gösterdiğim model kirpiğin aynısını aynı işletmede taktırabilirim. Kirpikleri çıkarttıktan sonra girdiyi editleyip son fikirlerimi bildireceğim. Kirpiklerimin doğal, kirpik takılmış halini ve maskaralı halini medyaya ekliyorum.

  ilgili medya:
  1
  1 mayıs 2019 23:05

  57. Yaptırmayı düşünüyordum ama arkadaşımdan gördüklerimden sonra vazgeçtim. Sürekli dökülüyor ve devamlı yaptırmak gerekiyor. Artık gereksiz görüyorum. 

  11 ocak 2019 21:30