yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  1.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. "Şampuanlar saçlarımı iyi temizleyemiyor" muş gibi hissettiğimde hiç araştırmadan aldığım (hatta x tutarındaki alışverişe 9,90 gibi bir fiyatı vardı) ve çooook memnun kaldığım şampuandır. Vaatleri şöyle: "Tüm saç tipleri için, aktif kömür ve biberiye yağı ile derinlemesine temizlik, silikon içermez."

  Saçlarım dalgalı, kurumaya ve yağlanmaya çok meyilli. Boyasız ve herhangi bir işlem görmedi. Memnun kalma sebeplerimi -açıkça- sıralayayım:

  - Şampuanın saçta birkaç dk bekletilerek uygulanması öneriliyor. İlk şampuanlamada saçtan (bence yağımsı) hafif bir köpük akıyor, köpürmüyor, ikinci uygulamada ise gayet köpürüyor ve adeta diplerimin hava aldığını, temizlendiğini gerçekten hissediyorum.

  - Saçlarımı keçeleştirmiyor. Evet, yumuşacık da olmuyor ama kreme ihtiyaç bırakmıyor. Şampuanın bekletildiği süreçte taranması öneriliyor, böyle yapınca zaten kremlenmiş gibi oluyor saçlar.

  - Saçlarımı sönükleştirmedi, yağlandırmadı, hatta bence yağlanma süresini uzattı, kurutmadı da. Dolgunluk verdiğini farkedebildim. Benim için çok güzel bir durum bu.

  Bonus: Rengi siyah, kokusu da pek ferah. Saçlarda da kalıyor.

  Daha önce yine derinlemesine temizlik vaadi olan ve çay ağacı yağı içeren (gbkz: urban care natural's tea tree oil&keratin saç bakım şampuanı) nı da kullanmıştım. İkisini kıyaslayacak olursam, urban care saçlarımı çok matlaştırmıştı, kurutmuştu, yağlanmaya etkisi olmamıştı, banyoda saçlarımı öyle keçeleştiriyordu ki kremsiz açmak mümkün olmuyordu. İçerikleri farklı olmasına rağmen bence isana çok önde. Yalnızca biraz bereketsiz olduğunu düşünüyorum fakat indirimlerde yakaladığımda stoklayabileceğim bir ürün oldu benim için.

  Ekstra görüş: "Rossmann seni aldığın hangi üründe pişman etti ki (yazar: rougeandmascara)?"

  2 ocak 2019 12:53 2 ocak 2019 12:55

  2. Kötü bir şampuan. Saçımı yıkayıp şekil verdiğimde düzleştiricinin metal kısmının simsiyah olduğunu gördüm, ellerimde aynı şekildeydi. Dedim belki saçımı boyadığımdan oldu diye düşündüm tekrar şans verdim. I-ıh aynı etkiyi tekrar gördüm.

  Sls içeriyor.

  27 ocak 2019 19:58 27 ocak 2019 20:20

  2

  3. rossmann'da belli bir tutarın üstündeki alışveriş sonrası kasa arkası kampanyasıyla 10 liraya satın aldığım ve elimde uzunca bir süre sürünen silikonsuz şampuan. isana bu şampuan için tüm saç tiplerine uygundur demiş ama o öyle değil maalesef. kuru, boyalı, yıpranmış ve hasar gördüğü için ekstra nem desteği isteyen saçlar bu şampuanı bence hiç almasın. çünkü temizlerken saçımı matlaştırıp var olan nemini de alıp götürdü. şampuanlamadan sonra saçlarım resmen kazık gibi oldu. saçı kalıntılardan arındırma ve iyi temizleme konumunda gerçekten etkili ona bir lafım yok ama nasıl profesyonel bir ürün ben bunu anlamadım. zaten ben isana'nın professional serisini gerçekten çözemedim. fiyatı daha uygun olan diğer serideki şampuanlarını ne kadar sevdiysem, özellikle boyalı saçlar için olan gerçekten kullandığım uygun fiyatlı en güzel şampuanlardan biridir, bu seriyle hiç anlaşamadım.

  neyse saçımı iyi temizlesin, saç derimde herhangi bir gerginlik yaratmasın, bir de olmuşken silikonsuz olsun diyen çabuk yağlanan saçlar bu şampuanı gerçekten sever. içerisinde aktif kömürün yanında biberiye yağı da olduğundan böyle hafif saç derinizde ferahlatıcı bir etki hissediyorsunuz yıkama esnasında. kokusu falan da gayet hoşuma gitti. yanılmıyorsam bu şampuanın içinde bir de fito keratin vardı. yalnız benim bildiğim fito keratin hasar görmüş saçı biraz olsun onarmak, en azından hasarlı görüntüyü düzeltme konusunda etkili olan bir şeydir. maalesef bu şampuanda öyle bir etki ben hiç göremedim. saçlarımın daha sert ve mat olmasına neden olduğu için, ben temizlemesini beğensem de bir daha almam. bu arada yağlanmayı bir gün daha geciktirici bir etkisi var yalnız kullanırken bunu fark ettim. mesela saçımı ertesi gün yıkamadan idare edebildim en azından. fakat kuru ve boyalı saçlarda durum daha kötü. hatta kuru saçlara sahip olanlar dönüp bakmasın bile bana kalırsa.

  ilgili medya:
  1
  6 haziran 2020 20:58


  2

  4. Bu şampuanı gördüğümde istemsiz gülüyorum. Banyoda mutlaka arındırıcı şampuan tutan biriyim ve haftada bir ön yıkama yaparım o şampuanla. Bu ürünü de görünce denemek istedim. Hem fiyatı hem vaatleri güzeldi. Neyse gelelim gülme sebebime. Bir gün sabah işe gitmeden duşa girdim ve bu şampuanı kullandım. Siyah renkte ve içinde kömür parçaları olan bir şampuan. Yıkarken ben ne yapıyorum hissi yaşattığını hatırlıyorum. Sonra duştan çıkıp aynaya baktığımda resmen siyah noktalarım daha siyahtı ve yüzümde birkaç kömür tanesi vardı. Kendimi kömürcü gibi hissettim gerçekten, bunu anlatınca da bir iş arkadaşım çok güldüğü ve dalga geçtiği için hâlâ gülme sebebim işte. Saç diplerinde kalıntı bıraktığını düşünerek bir daha da kullanmadım. Tuvalet falan temizledim bununla. Bir de saçı bence kazık gibi yapıyor. Benim arındırıcı şampuanda favorim yine yves rocher detox şampuanı olarak kaldı.

  7 haziran 2020 02:22

  1

  5. Gerçekten ağlaya ağlaya bitirdiğim şampuan. Bittiğinde gerçekten mutlu oldum. Saçımı derinlemesine temizlemeyi bırakın temizlediğini hissetmiyordum. Saçımı deli gibi kuruttu, kullanırken saçım en kötü dönemindeydi resmen. Şimdi biraz biraz toparlandı. 10 tl gibi bir fiyata düşünce en fazla ne olabilir ki diye almıştım, çok pişmanım. 

  4 haziran 2021 11:08