yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  1. jel kıvamındaki sivilce ve sivilce lekelerini tedavi etmek için kullanılan ilaç. içeriğinde roaccutane'da bulunan isotretinoin maddesi bulunmaktadır. Bu madde %0,05 oranında bulunuyor. oldukça düşük bir oran yani. geceleri sürülmesi daha uygundur. çünkü sürdükten sonra güneşe çıkmamak gerekiyor.

  inanılmaz derecede alkol kokuyor. öyle ki sürerken kokusundan gözlerimden yaşlar geliyordu. burnumun direği sızlıyordu. kuruyunca yüzü acayip geriyor. mimik yapmak zorlaşıyor. sabah kalktığınızda sürdüğünüz yerlerden jelatin gibi sıyrılmış olduğunu görüyorsunuz. acayip bir ilaç.

  etkisine gelince ne işe yaramaz, ne de mucizeler yaratır diyebilirim. sivilcelerim her akşam düzenli sürsem de yine rutin iyileşme hızında iyileşti. ama bir miktar gözeneklerimi küçülttüğünü söyleyebilirim.

  17 nisan 2014 11:10

  2. benzamycin adlı ilacın muadilidir.benzamycin doktor reçetesi olmadan 37 liraya,reçeteyle 9 lira farkla alınabilir.ama isotrexin jel reçeteyle alınırsa fark alınmıyor.ikisinin de yapısı aynıdır,ancak isotrexin hazır jeldir,benzamycin'i evde karıştırarak hazırlamak gerekir.bu yüzden benzamycin zahmetlidir,o kadar para bayılıp bir de doğru karıştırmama riski vardır.

  17 nisan 2014 11:51 17 nisan 2014 11:51

  3. Cilt doktorumun verdiği sivilce ilacı.

  Ben çok memnun kaldım. Aknilox'a göre cildimi daha az kuruttu. Ama sivilcelerimi iki, üç günde kurutuyor. ben bütün yüzüme değil de sivilcelerimin üzerine sürüyorum genelde.

  17 nisan 2014 13:14

  4. bu yazıyı sivilcelerinize iyi gelir diye yazmayacağım, yalnızca doktoru isotrexin yazmış arkadaşlar için bir bakış açısı olsun diye yazıyorum.

  sömestr başlangıcında doktora gittim. alnım patates tarlası gibi olmuştu sivilceden fakat kuru bir cildim vardı. sivilce ve kuru cilt biraz ilginç tabi. isotrexin ve avène clean-ac krem yazdı bana. kremi ayrıyeten yazacağım.

  isotrexine gelecek olursak şuan okullar bitmek üzere ve gayet güzel bir biçimde sivilcelerimi geçirdi diyebilirim. doktor bana bu jelin hemen cildini iyileştirmesini bekleme bi 6 ay kullanman lazım demişti, ilk 1-2 ay sivilcelerin artabilir eğer kökte sivilceler varsa onlar çıkabilir demişti. öyle bişey olmadı. siyah noktalarımın görünümü biraz azaldı. alnımda sivilce yok fakat yakından bakınca biraz pütür pütür gözüküyor. gerek fotoğraflarda olsun gerek normalde olsun suratımda büyük oranda düzelme var. finallerden sonra tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.

  cilt bakımım çok fazla bişey değil zaten 19 yaşındayım. neutrogena yağsız temizleme jeli kullanıyorum (turuncu olan) bu arada doktor muayenesinde hangi ürünle cildini temizliyosun diye sorduğunda doktor, bunu söylemiştim; güzel demişti başka ürün vermemişti. sabah akşam cildimi temizledikten sonra avene kremi sürüyorum fakat gece yatarken krem emildikten sonra isotrexini tüm yüzüme sürüyorum. biraz ağır kokuyor ama katlanılmayacak bir koku değil. özetler yalnızca biraz bekleyin, jelin işe yaradığını göreceksiniz. :)

  26 mayıs 2014 14:15

  5. Cilt doktorları tarafından verilen, Jel kıvamında olan sivilce ilacıdır. Yazın kullanılması önerilmez, soyucu etkisi de olduğu için güneş lekesine sebep olur.

  26 kasım 2014 02:13

  6. Clindoxyl ile birlikte dönüşümlü kullandığım pek sevdiğim sivilce kremi. Jel kıvamını ve sivilcelermi kurutması seviyorum. Kokusu biraz ağır fakat sanki yüzümü temizliyo hissine kapılıyorum. Bir gece bunu bir gece clindoxyli sürüyorum. 2 aylık tedavinin 3. haftası bitti henüz tam anlamıyla iyileşme yok ama bakalım ne kadar işe yarayacak

  11 şubat 2015 11:57

  7. geçen yıl roaccutane kullanmadan önce sivilcelerimi geçirmede bir işe yaramayan, şuan yavaş da olsa izlerimi geçiren ürün.

  30 nisan 2015 23:41

  8. doktorlar sürekli olarak kullandığım ilaçlardan birinin dozunu bi dönem fazla arttırmışlardı. birkaç haftanın içinde alnımda ve çenemde yoğun miktarda komedon çıkmıştı. cildiye o dönem bi gece (gbkz: isotrexin) bi gece (gbkz: clindoxyl) sabah da (gbkz: nadixa) diye bi krem vermişti ama dürüst olmak gerekirse o dönem bunları düzenli olarak kullanmadım. sabah sürdüğum kremle gün içerisinde rahat olamıyordum yağlı hissettiriyordu filan. clindoxyl kullanmak zaten sıkıntılı. bulaşırsa nevresimi ya da kıyafetlerinizi hatta saçlarınızı beyazlatma gibi bi etkisi var.

  her neyse, o zaman düzensiz kullanıp en sonunda da bırakmıştım. biraz sabırsız biriyim malesef. komedonların doğal olarak değil de ilaçlardan dolayı çıkıyo olmaları da benim onların geçeceklerine olan inancımı olumsuz etkilemişti doğrusu. ama şimdi tekrar galeyana gelip onlardan kurtulmaya karar verdim. yüzünüzde birsürü komedon varken yaptığınız makyaj da bişeye benzemiyo sonuçta.

  doktorum kullandığım ilaçlardan dolayı daha doğrusu rahatsızlığımdan ötürü roaccutane vermedi. onun yerine akşam (gbkz: isotrexin) sabah(gbkz: sivex losyon) sürüyorum. şu aralar zaten evde olduğum için ve makyaj yapıcam derdi olmadığı için titizlikle ilaçlarımı kullanıcam. başlayalı henüz 1 hafta olmadı ama bana mı öyle geliyo bilmiyorum. sanki benim çok inatçı sandığım komedonlarda bi değişiklikler var gibi :) bu süre zarfında yüzümde birkaç tane de sivilce çıktı ve hemen kurudular. onlar da tedaviden olsa gerek. eğer çabucak atlatabilirsem o kadar mutlu olucam ki. üstelik roaccutane kullanmadan atlatmak da cabası olucak zira o ilacın bana ciddi zararları oldu.

  bakalım bir ay sonunda ne durumda olucam, tekrar editlerim :)

  edit: kızlar ben yukardaki prosedürü tam 2 hafta düzenli olarak kullandım. sabah sivex losyon akşam isootrexin. gözle farkedilir bi azalma da olmuştu ama yüzüm inanılmaz hassaslaşmıştı. elimi yüzüme değdirdiğimde canım acıyodu. terliyorum kendi terimden (muhtemelen tuzdan) canım acıyodu. ben de 1 hafta ara verdim sonra tekrar başladım ama düzensiz gittim. bi ara tekrar sıkı başlıycam ama anladığım kadarıyla ara sıra ara vermek lazım çok hassaslaşıyo cilt.

  edit2: yüzümdeki komedonların azalmasında bu pomatın etkisi olmadığına eminim. zira sonrasında surp pirgiç hastanesinde gittiğim doktor -adını hatırlamıyorum- o komedonların pomatla filan gidemeyeceğini ancak onların çıkmasına sebep olan ilacı bırakırsam gidebileceğini söylemişti. yüzümdeki komedonların o dönem azalmasının sebebi ilacın doz ayarıyla ilgiliydi sanırım. buradaki verdiğim yanlış düzeltmek istedim.

  11 haziran 2015 14:23 18 kasım 2016 13:44

  9. clindoxyl jelin partneridir. içerdiği yoğun alkol sürerken gözlerinizi yakabilir. cildi soyma etkisi ve yastık, çarşaf kılıflarını beyazlatma etkisi yüzünden dikkatli kullanılmalıdır.

  16 ağustos 2015 23:36

  10. temizlemesi zulüm olan sivilce düşmanı olduğu söylenen jel. ben pek de bi düşmanlık kısmını göremedim. bi benzamycin değil yani.sivilcem çıktığında üstüne sürüyorum,genelde ertesi güne bi farklılık olmuyor. ama benzamycin sürdüğümde ertesi güne mutlaka bir farklılık görüyorum

  17 ağustos 2015 09:30