yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (5)
  • medya (1)
  3

  1. Kore cilt bakım ürünlerine daha yeni giriş yaptım.Uzun süredir araştırma yaptığımdan çoğu ürününü henüz kullanamasam da aşinayım.Öncelikle üründeki salyangoz özü az miktarda.İçerik sırasında centella daha yukarılarda.Bendeki etkisine gelecek olursak kış nemlendiricisi değil,hassas ve karma cildimde bir hassasiyet yaratmadı,oldukça kolay emildi,cilt yüzeyinde bir tabaka bırakmadı.Krem ve losyon arası bir kıvamı var.Lokal kuru bölgelerde yeterli nemlendirmeyi sağlamasa da yağlı bölgelerde fena nem vermedi,daha çok yaz ürünü özellikle karma ciltler için.Kuru ciltler altına çok iyi nem veren bir serum ya da tonikle yazın kullanabilirler.Ben i'm from markasının mugwort essence'i ile kullandım yeterli gelmedi,kuru bölgelere ekstra başka bir nemlendirici kullandım.Yatıştırma özelliği var özellikle yağlı ciltler asitli ürünlerden sonra yatıştırma amaçlı kullanabilirler ama kuvvetli asitli ürünlerde bu yatıştırma bence yine yeterli gelmez.Cildimin yatışmasına yardım etmesine rağmen yanaklarımdaki kızarıklıklara pek bir etkisini görmedim çünkü çok iyi yatıştıran ürünlerde kızarıklıklarım epey azalıyor.Hafif kokulu bir ürün ama sürünce kayboluyor,hafif limonumsu bir kokusu var.Kokulu ürünlere karşı hassasiyetim olmasına rağmen bana dokunmadı.F/p olarak bakılırsa bence iyi bir araştırmayla daha iyi bir ürün bulunabilir.Bir daha almam sanırım.

  21 şubat 2020 16:29

  5

  2. korendy siparişimde bu ürünün tester'ını söylemiştim. bıyıklarımı aldığımı unutup asit ürünü kullandığım bir gün o bölgede oluşan yara için kullandım ve bir günde geçirdi gerçekten. ayrıca kistik sivilcelerimi yatıştırmakta da çok başarılı buldum. centella'nın c vitaminin etkisini arttırdığına yönelik araştırmalar var, bu yüzden c vitamini serumdan sonra kullanıyorum. bu benim gözlemlediğim bir etki olmadı ama yüksek oranlı c vitamini ya da diğer asitler kullanımı sonrası cildi yatıştırmakta çok başarılı.

  benim t bölgem yağlı yanaklarım normal. yazın t bölgeme sürdüğümde parlama yaptığı için bölgesel kullanıyorum ama kış için çok yeterli bir nemlendiri oldu. ve çok çok küçük miktarda bir ürün tüm cildime yetiyor, bu da cilt tipimle alakalıdır belki.

  özetle benim çok beğendiğim ve hep bulundurmak istediğim bir ürün oldu.

  19 aralık 2020 04:54

  3. Normalde yüzümde regl zamanı dışında çok sivilce çıkmaz. Fakat bir süredir alnımda çıkan sivilcelerle başım dertteydi, ben de bütün cilt bakım ürünlerimi değiştirmeye karar verdim. Önceden Kiehls'in Ultra Facial nemlendiricisi ile effaclar temizleme jeli kullanıyordum, fakat çok fazla memnun değildim. Şimdi birkaç aydır Jumiso'nun bu nemlendiricisi ile Vichy'nin purete thermale temizleyicisini kullanıyorum. Temizleyici fena değil, yumuşak ve çok kurutmuyor. Asıl olay nemlendiricide diye düşünüyorum çünkü o alnımdaki pütürlü sivilcelerimi çok azalttı ve cildime sanki renk geldi, can geldi. yanaklarımı da yumuşacık yaptı vallahi. temizleme jelim bitince yine Jumiso'nun jelini denemeyi düşünüyorum. acaba ikisi birlikte nasıl olacak...

  23 ocak 2021 14:49 23 ocak 2021 23:21


  4. Cildim centella içeren ürünlerle iyi anlaştığı için bu ürüne de şans vermek istedim. İyi ki de denemişim. Nemlendirmesini başarılı buldum. Nemlendirmesi bu kadar başarılıyken emilimi de bir o kadar hızlı ki tam bebeğim oldu bu noktada. Kokusu narenciye gibi, limonlu şeker gibi tam çözemedim ama hoş bir kokusu var. Cilde parlaklık verip aydınlatıyor, ufak tefek sivilce izlerimde (hani olur ya minicik izler) iyileşme gözlemledim ama görece büyük izlerdeki sonucu görecek kadar kullanma şansım olmadı. Cildi pürüzsüzleştirdiği de doğru bu arada. Kadife gibi bir his bıraktı bende. Elimdeki nemlendiriciler bittiğinde bunu almayı düşünüyorum.

  1 mayıs 2021 14:49

  5. Bu ürün cildinizi aşırı nemlendirmiyor ek olarak serum vs kullanmalısınız ama cilde verdiği etki çok güzel kapalı komedonumu geçirdi diyebilirim hafif limonsu kokuyor ama rahatsız etmiyor 10 ml denemek için almıştım büyük boyunu da sipariş verdim 

  10 mayıs 2021 12:42

  5

  6. Yine bayıldığım bir jumiso ürünü. Öylesine denemek için 10ml lik boyunu almıştım. Ama o kadar çok sevdim ki! Nemlendirmesi başarılı. Gece uyguladığımda sabaha saten dokusu gibi bir cildim oluyor gerçekten dokunmaya doyamıyorum. Cilt lekelerim çok olmadığı için bu konuda yorum yapamayacağım ama verdiği nem, o yumuşak cilt hissi Harika. Her güzel Kore ürünü gibi pahalı. Elimdeki diğer kremler bitince kesinlikle büyük boyunu alacağım. 

  8 haziran 2021 23:08

  7. Cildimi tanıdığım ve az çok içerik okumayı bildiğim için, yorumlara dikkat ederek alışveriş yaptığım için kolay kolay bu gibi şeyler başıma gelmez ama bu krem beni en çok hayal kırıklığına uğratan ürünlerden biri. Cildim karma, hassas sayılmaz, bazen fazla kurur bazen fazla yağlı olur bazen ikisi bir arada, alerji veya hassasiyet geliştirmedi hiçbir ürüne de bu zamana kadar. Ama bu krem altına bolca essence, nemlendirici tonik,serum sürmeme rağmen nasıl denersem deneyeyim cildimi kuruttu. Sanki sürdüğüm onca şey yok olmuş gibi cildim kupkuru kaldı anında, sonra da yağ kusmaya başladı en fazla yarım saat sonra. Yarısına kadar kullandım zar zor biraz nem versin diye squalene yağıyla karıştırarak. Kısacası hiç memnun kalmadım ve artık tahammül edemeyip kardeşime verdim.

  18 haziran 2021 18:52


  4

  8. Nemlendirmesi yeterli ve karma ciltlerde sivilceye neden olmuyor kendi deneyimlerimden ve okuduklarımdan bunu söyleyebilirim. Kokusuna bayılmadım ama verdiği hissiyat ve ağırlık yapmaması iyi.

  3 eylül 2021 15:03