yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • medya (13)

  84. İstediğim markadan olmasa bile nezaketen bir tane başka markadan tester koysaydınız bari.

  24 mart 08:58

  83. pazarlarını sağlama almışlar, artık içerik listesi paylaşmaya bile tenezzül etmiyorlar. sırf şu şımarık şark tembelliği yüzünden keserim alışverişi.

  5 mart 00:12

  82. siparişimi verirken mizon all in one kremin testerını rica etmiştim, 5 tane yollamışlar. birkaç tane de farklı ürün testerları var. şimdiye kadar hep hızlı teslimat yaptılar ve mutlaka tester gönderdiler (bu konuda flavus çok zayıf mesela). beğendiğim bir sitedir kendileri. artık her şeyin zamlanmasıyla ne kadar alışveriş yapabilirim bilmiyorum, ama tercih edecekseniz güzel işte...

  24 kasım 2021 16:15


  81. hepsiburada üzerinden alışveriş yaptım.Gönderim hızlıydı ama bir daha tercih etmeyeceğim.Çünkü tester göndermemelerine kızdım.Yani youtuberlara bir sürü bedava ürün gönderilirken ,fiyatlar bu kadar yükselmişken denememiz için 1-2 testerı çok görüyorlarsa zaten böyle sitelere para kazandırmaya gerek olmadığını düşünüyorum.Ki kargo ücreti konusu da ayrı bir rezalet.

  Son olarak yukarıdaki süslüye katılıyorum.Gratis ve watsons niye girmiyor bu işe anlamıyorum yani.

  22 nisan 2021 19:30 22 nisan 2021 19:33

  80. Kadınlar günü için yüzde 15 indirim yapmışlar. Heimish all clean balm'ı deneyeyim dedim 160 liralık alışverişle sepete gittim 14,90 kargo ücreti ekliyor. :) 160 lira büyük para bence, ücertsiz kargoyu hak eden bir para.  dramatik bir gerçeklik, kapattım sekmeyi bütün hevesim kaçtı, sinirden gülüyorum :) 

  8 mart 2021 22:55

  79. hiçbir alakam bile yokken bu fiyatları protesto eden ilk yazarlardan olduğum için kendimi eylem başı gibi hissediyorum ehehehehe. 

  hep şunu kendinize hatırlatın süslülerim: eğer influencer şu bu rüzgarıyla müşteri toplamaya çalışıyorlarsa bu influencarları izleyen kızlar, arya sümeyrasu ablaları övdüğü için ailelelerine zorla bir, bilemedin iki kez justinbeauty’den alışveriş yaptırır. sonrasında ise çok çok küçük bir azınlık hariç kimse atıyorum kaktüs suyu içeren huxley toniğe 140-150 liralar vermez. ülkenin büyük bir kısmı daha sivilceleri için bıttım sabunu & limon tedavisi uyguluyor be.(gizlinot: laf atmıyorum. ortaokuldayken ben de yaptım ve yüzümü yaktım. kötü günler) 

  siz ise bilinçli, sistematik olarak ürün deneyen, sadık bir kitleyi hızla kaybediyorsunuz. gerçekten samimi hislerle söylüyorum ve örnek veriyorum: tüm kızgınlığımı belirten girdilerde bile bir ürünü ayrı tuttum, bu da some by mi galactomyces tonik/serum idi ama bu gidişle onları bile almayacağım çünkü kore kozmetiğine başlama pakedi ve influencerlara önceden gönderilmesi olayından yeni haberim oldu. 

  bir paket açılmamış, iki paket de çok az kullanılmış yağ bazlı temizleyicim var. açılmamış c vitamini serumum var  iki kutu toniğim var. tonla aromatica ürünüm var (baya memnun kaldıklarım da oldu) ama onlar bitsin, kore kozmetiği denilen kavramı unutacağım. bu kadar şeyi yapmama rağmen sivilcelerim yine gelirse direkt accutane tedavisine başlarım da size para yedirmem. 

  üstteki hanımefendinin de yazdığı gibi, butik girişimcilerin oluşturduğu şirketlersiniz. 81 ilde şubeleri olan firmaları boykot etti bu hanımlar, bu firmalar yaptığını kabul etti ve boyun eğdi. bunu yapmayanlar da segment düşürdüler. ben beş yılı geçmesine rağmen pınar ürünü almıyorum. onlar ilk başta yapabildiğini yaptı, bir sürü özürler dilendi ama nafile. sonunda hitap ettikleri segmenti düşürdüler. eskiden pınar diyince bir ağırlık olurdu. şu an o itelenen market ürünlerinden daha alt kalitede gözümde. ve birçok kişi böyle düşünüyor. 

  buraları okuduğunuza eminim. illaki direkt okumasanız da bir yerlerden kulağınıza geliyordur. evet kaba bir tabir olarak ama şu influencer haltından da kurtulun, bu size son sitemim. inanın gerçek insanların yorumları bilinçli tüketiciye daha çok etki ediyor. inanın influencerların övdüğü hiçbir ürünü almıyorum. 20 yıllık hayatımda yağ bazlı temizleyici önerisinden başka hiçbir şekilde beni bir çöp bile etkileyemedi şu influencerlar ki ben, benimle tamamen zıt görüşe sahip olan insanlarla beş gün geçirince fikir değiştirebilecek kadar kalıpsız bir tipim. etmeyin, eylemeyin. 

  on defa alışveriş yapmışım senden justinbeauty. testerlarına lafım yok, kutuna lafım yok, aras kargo saçmalığına lafım yok. tüm arkadaşlarıma seni önerdim. sephora’nın kağıt maskelerinden başka bakım bilmeyen insanlar artık senden düzenli ürün alıyor ve bunu 100% doğal bir kullanıcı sağladı ama sen hala asla ve asla güvenmediğim influencerlara bas bas kutuları meydane. gerçekten sen bilirsin. ben gideyim şu parapuanlarımı harcayayım da bir daha yüzüne bakmayayım. öptüm, bye. 

  tanım: bir site. 

  27 aralık 2020 15:44

  78. 08.12.2016 tarihinde Emrecan Gülsoy tarafından şişli'de 10.000 sermaye ile kurulup sermayesi 03.01.2020 tarihinde 200.000 bine yükseltilmiş (yani firmanın değeri artırılmış) limited sirketidir ve firmanın tek ortağı vardır.

  Tam tahmin ettiğim gibi sadece al sat yapan diğer kozmetik siteleri ve dükkanları ile hiç bir bağlantısı olmayan bir site.

  Ha şunu söyleyeyim korendy den daha legal bir firma. Sahibi değişmemiş, sermaye artırımını yapmış belli ki vergisini düzenli ödüyor. Mali verileri bu şekilde.

  Ama ben şunu merak ediyorum. İngiltere amazon.com da bir satıcı ikili set halinde cosrx Good morning gel + cosrx salicilid acid daily centle cleanser ürününü 22.99 dolara satip (174 türk lirası ediyor ve indirim falan yok ve İngiltere tr den sonra Kore kozmetiğin en pahalı satıldığı ulkelerden) ve bu fiyattan kâr ederken (satıcının ne kadar vicdanlı olduğunu da bilmiyoruz) siz neden bu iki ürünü en uygun 220 liraya satıyorsunuz? Verginiz var evet ürün fiyatina hepimiz okeyiz zaten ama 200 lira üstüne kargo uygulaması ve kargonuzun da 20 kusur lira olması neden? Bugün kargo firmalarıyla anlaşıp 7 liraya kargo yaptırdığınizi e ticaret yapan herkes biliyor. Sipariş başı 14-15 lira kargo parası kâr etmek neden?

  Ay araştırınca iyice soğudum bu sitelerden hele ki korendy'den daha bı soğudum. Korendy Justin beautynin on katı satış yapıyor şirketi gidip başkasına satmış ne sermaye artırımı var ne bişey. ayrıca firma Gölcük'te 05.09.2017 de kurulmuş. Eski sahibi Tuğba beldagli, şimdiki sahibi Tuğba şanlı. Ve sermayesi hala bugün 10.000 türk lirası. Ve fiyatları herkesten pahalı bu sitenin. İndirimi de koklatiyor. Kargo uygulamasını da bu site başlattı zaten.

  Bütün süslü kardeşlerimi Gratis ve benzeri firmalara mail atmaya davet ediyorum.

  Siz Kore kozmetik firmalarına son sözüm bizi çok güzel kazanabilirdiniz. Biz bir ürüne 200 küsur liralar verebilecek sadık müşterilerdik ama keyfinize göre fiyat politikalariniz ve kargo uygulamanız diğer site boykutunu fırsat bilip aynı sömürücü davranışı sergilemeniz ile bizi kaybediyorsunuz. Gratis ve benzeri şirketler binlerce kişiye istihdam sağlıyor, mağaza açıyor, indirim gibi indirim yapıyor,kargo fiyatı belli, kargo ağı belli hata yapsa kiyamet kopacak, saçma sapan davrandığında kitlesel tepkiler alacak kurumsal firmalar. Peki siz? Büyümeye çalışan girişimci insanlar tarafından kurulmuş butik bakım sitelerisiniz. Peki sizin bu aşamadaki amacınız kâr mi olmalı, uyanıklık mi olmalı, şark kurnazlığı mi olmalı???

  Ben bugün büyük kişisel bakım marketlerine güzel bir mail metni hazırlayacağım. Dileyen benden bu mail metnini alıp kendisi de bu büyük kişisel bakım marketlerinin Info adresine mail atabilir.

  Büyük marketlerde getirsin aynı ürünleri onlarda satsın 200 liraya istersek sizden, istersek onlardan alalım. Rekabetçi piyasa size de iyi gelecek sayın butik şark kurnazlari.

  Bu arada sizin yukarıda saydığım şirket bilgilerinize her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı (link: https://www.ticaretsicil.gov.tr/ Şu siteden ) kendi maili ile üye olarak ulaşabilir. Burdan bana yürümeye kimse kalkmasın hukuk falan yemez yani. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının bu bilgilere ulaşmak kanuni hakkıdır....

  27 aralık 2020 11:54 11 şubat 2021 09:13


  77. Burdan Gratis, Watsons ve diğerlerine sesleniyorum bu siteler sizden güçlü olamaz. Daha neyi bekliyorsunuz. Mağazalarıniz sinek avlarken hala açık tutabilecek maliyetleri karşılıyorsunuz burada koskoca Kore kozmetik pazarını üç beş paragöz siteye kaptiriyorsunuz. Engel nedir merak ediyorum gerçekten.

  Belki de haberleri yok hepimiz ayrı ayrı mesaj mi atsak nedir. Gerçekten ürün fiyatlarındaki fahiş uygulama bir kenara kargo ücretlendirmesi, kargo sınırı insanın sinirini bozuyor kaç sefer vazgeçtim siparişimden. Ama bu işin altında bir çapanoglu var. Kesinlikle var. Zaten Justin beauty ve Watsons logo renkleri çok benziyor. Ben bu Kore kozmetik sitelerinin sahipleri kimdir bulacağım. Neymiş kimmiş görelim bu insanlar.

  27 aralık 2020 10:57

  76. gece yarısı çok satan ürünlerden oluşan bir kutu tanıttılar. şu an storilerinde bu kutunun açılışını yapan influencerların gönderileri var. ışınlayarak yolladınız galiba birkaç saat önce satışa çıkan şeyi. koreandbeauty de aynısını yapıyor. influencerlara bedava ürün yollayıp bizi kerizlemelerinden bıktım. indirim yap, puanlarım boşa gitmesin yazmıştım ama makul ücretle ürün almak için yalvarmayacağım influencerlara bedava ürün gönderdikleri ortamda. kişisel olarak koreandbeauty ve justinbeauty boykotumu başlatıyorum. çok şımardınız siz.

  26 aralık 2020 22:29 27 aralık 2020 13:51

  75. daha 2 hafta önce falan övgü dolu bir girdi yazmıştım hatta manyoyu getirmelerine çok sevinmiştim (gizlinot: buradan bir süslü önceki girdimi görüp bana haber vermişti hatta <3)ama fikrim çok değişti.(gizlinot: Justin beauty çok değişti..) kargo bedava sınırını da 200 tl yapmışlar. korendyde nefret ettiğim iki şey fahiş fiyatlandırma ve 200 tl kargo sınırıydı. farkı kalmadı. hoşçakal justin beauty.

  26 aralık 2020 16:10