yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (26)

  1. can dostum, her şeyim, oğlum, aşkım...

  hayvanları çok seviyorum. hepsine ayrı bir sevgim var. hele yavrularına saldırabilirim bile sevgiden. kesinlikle kedi insanı değilim ben. uzaktan severim ama o kadar. yakından pek hoşlaşmıyoruz kendileriyle. ama köpekler bambaşka. keyfini de hisseder, keyifsizliğini de. suratın düşükse gelir yanına. mutlu etmek için elinden geleni yapar. kedi evi sahiplenir, köpek sahibini. sen nereye gidersen git o seninle gelir. yemek vermediğinde çekip gitmez. bir şeyi yapma dediğinde yapmaz. eve girdiğinizde mutluluktan çıldırabilir. sanmıyorum ki yıllarca yaşadığınız insanlardan bu kadar sevgi görmezsiniz...

  29 ağustos 2014 15:09 29 ağustos 2014 15:09

  2. havanın çok sıcak olduğu bi gün bi köpecik yeri koklaya koklaya gidiyor. dedim kesin bi yiyecek kokusu var. meğer su arıyormuş. (o gün güvercinler yerde su birikintisi görse hemen orada bitiyorlardı.) neyse bu köpek kardeş o gün suyu bulamadı. ben yürüdüm. ve ileride akan bi su gördüm. kendimi bi an o köpek gibi hissettim. ben de yüzüp yüzüp kuyruğuna kadar gelip bırakanlardanım. bi bırakmasan olacak da. çevreme baktım ama köpek yoktu.

  bir de temel fıkrası vardır. temelin köpeği vardır. temel köpeğinin çok zeki olduğunu söyler idrise. idris nası der. temel de ben onun ne dediğini anlamıyorum ama o benim her dediğimi anlıyor.

  köpekler sadık hayvanlardır. yanlarında yavruları varken ve çiftleşirken aman diyim yanlarına yaklaşmayın.

  29 ağustos 2014 15:23

  3. Benim gibi bir kazmayı bile yol ortasında "ay ben senin popişini ıssırırımmm" diye inletmeyi başaran hayvandır. Küçükken dedem, gofret ve ben'i çok izlerdim ama insan kendi köpeği olmadan anlamıyor cidden. Benimkinin adı müdür, amerikan cocker. Cockerlar hakkında sorusu vs olanı pm'e beklerim.

  29 ağustos 2014 18:48


  4. canım evladım. yerinde durmayan bir dana olmasına rağmen beni üzgün gördüğünde sessizleşip koca cüssesiyle üzerime kıvrılmaya çalışan. en güvendiğim. hiç üzmeyen. beni her gördüğünde neşeyle dolan. sahip olabileceğim en değerli dost. ömrümüz eşit değil, sen gittiğinde ben n'aparım?

  kendi evladımın dışında da bunlar müthiş canlılar. mahallemin köpeklerini de çok severim. her akşam beslerim. o delice sallanan kuyrular, surattaki o teşekkür eden ifade. bunun verdiği mutluluğu değişmem hiçbir şeye. sevildiklerini de çok iyi anlıyorlar. ne zaman etrafta köpek olan bir yerde olsam direkt sırnaşıyorlar ben çağırmadan. hele bunların yavru olanları.. al yerde yuvarla, kopar poposunu. çok seviyorum ben bu koca dillileri.

  köpeksiz bir ben, bir hayat düşünemiyorum.

  30 ağustos 2014 00:05

  5. 3 tanesine sahibim ve onlarsız geçirdiğim senelerime yanıyorum. Onların sevgisi o kadar güzel ki. Karşılık beklemeden, yalansız dolansız en sahici sevgi. Sizi görünce kuyruklarını sallamalarından, dillerini dışarı atmalarından anlarsınız sizi ne kadar sevdiklerini. Onlar hastalanınca geceleri uyku uyuyamazsınız. Sizi görünce üzerinize atladıklarında ağlamaklı olursunuz, gözleriniz dolar.

  Sarılmalara, öpmelere doyamıyorum arkadaşlar. Evladım oldu onlar benim. Birisinin canı yansa benim de canım yanar. En büyük kızım artık o kadar yaşlandı ki ondan nasıl ayrılıcam nasıl kopucam bilemiyorum. Onunla oynarken sevgimden gözlerim doluyor kötüleniyorum :(

  30 ağustos 2014 11:51

  6. dün marketin gölgesine sığınmış uyuyan ve gözlerinden oldukça mutsuz olduğunu çıkardığım, irice bir sokak köpeği gördüm. yanıma çağırdım, gelmedi, hatta ürkek ürkek uzaklaşmaya çalıştı. hava çok sıcak olduğu için susadığını düşündüm ve bagajdaki sudan bir kaba koyup verdim, içmesi için biraz uzaklaştım. yavaşça geldi, suya baktı, bir iki yudum içti ve o ürkek köpek doğruca yanıma gelip başını dizime yapıştırıp sevmemi bekledi. sanırım ona iyilik yapmak istediğimi anladı. dünden beri gözümün önünden gitmiyor o hali...

  demem o ki, şehirlerin içine hapsettiğimiz, yaşam alanı bırakmadığımız, itip kaktığımız hayvanlar bize muhtaç ve yaptığımız onca kötülüğe rağmen çok çabuk bize tekrar güvenebilirler. çünkü insanlar gibi hesapları, kin gütmeleri, şartları şurtları yok. koşulsuz alabileceğiniz ve samimiyetinden şüphe duymayacağınız tek sevgi onlarınki. biraz merhamet, biraz sevgi ile bu dünya hepimize yeter...

  tanım: insana insan olmayı hatırlatan canlı.

  31 ağustos 2014 09:40 31 ağustos 2014 09:41

  7. en fazla merhamet duyduğum hayvanlardan. insanların, tanımını yapamadığım aşağılık davranışlarına rağmen hala bir insana sadaketle kuyruk sallayabildikleri an ben mahvoluyorum. insanlığımdan hicap duyuyorum. allah tüm canlıları insanların şerrinden korusun.

  12 ocak 2015 19:32


  8. insanlara tamamen ait olmalarına hayranlık duyduğum bir yandan da üzüldüğüm hayvan türü.

  evde kedilerim olduğu için evde değil iş yerinde rahat 15 tane köpek bakıyorum. kangalından tut cüce sokak köpeklerine kadar. benim için cinsleri gerçekten önemli değil. hepsine aşığım.

  bir tane isveç dağ çoban köpeği var baya yaşlı ama o kadar korkak ki cüssesine göre insanlara asla dokundurmuyor kendini. çok aşmaya çalıştım ama olmad,ı ancak ben olduğum yerde elimde mamayla durunca gelip alıyor o kadar.

  neden böyle olduğunu öğrenince zavallıya hak verdim zaten.

  belediye zamanında ilkel yolla kısırlaştırmış çünkü.

  köpek sahiplerine yalvarıyorum lütfen gençlik aşısını yaptırsın.

  bu hastalığın bir köpeği günden güne nasıl bitirdiğini gördüm. her gün onunla bittim, her gün allahtan canını alması için dua ettim. ötanaziye hep iyileşir diye yanaşmadım ama geçmişe bakınca onun o çektiği acılar yüzünden yaptırmadığım için kendimi affetmiycem hiçbir zaman.

  12 ocak 2015 23:54 13 ocak 2015 00:12

  9. neden kedi başlığı kadar ilgi görmemiş ki dediğim hayvanlar. işin garibi ben de kediye 2 girdi girmişim ve buraya uğramamışım. öyle çok seviyorum ki bu hayvanları.bazen bir sokak köpeğinin başını okşadığımda ondan o kadar zor ayrılıyorum ki... o bakışları,çenesini uzatışı,o anlamlı gözleri... bir köpeğin gözleri kadar güzel çok az şey var bu dünyada. o tatlı varlıkların bakışları beni çok ama çok etkiliyor. dünyayı bu tür bir canlıyla paylaşmaktan dolayı gurur duyuyorum,iyi ki varsınız be dostlar iyi ki!

  4 şubat 2015 23:27

  10. köpek sevmeyen insana güvenmem,köpek sevmeyen insanı sevmem.çok net

  4 şubat 2015 23:46