yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (172)
  • medya (4)

  1. inceltmek çok zordur. yıllardır çektiğim çilemdir. yılbaşına kadar ince olanlarına terfi edeceğim ama.

  8 eylül 2014 12:19

  2. en büyük derdim. büyük sayılabilecek kalçalarımla bile barıştım ama özellikle üst bacaklarım çok kalın. kilo da verdim ama daha fazla veremiyorum çünkü verdikçe yüzüm kırışmaya başladı neredeyse ama bacaklarımı inceltmenin bir yolunu bulmam lazım. sadece buna yönelik egzersiz veya program tavsiye edebilecek süslüler varsa çok makbule geçer.

  19 kasım 2015 16:23

  3. yapılacak egzersize dikkat etmeyi gerektirir. pilatesi öneriyorum kesinlikle. özellikle haftalık program içinde bir gün sadece esneme hareketlerine ayrılmalı. çok iyi geliyor dert etmeyin kızlar. en basit hareketi olan lastikli flex-point bacak hareketi bire bir çok da ağır spor yapmalara gerek yok. (gizlinot: al nefess )

  19 kasım 2015 16:34


  4. muzdarip olanların doğru egzersizlerle çözebilecekleri problemdir.

  1.ilk olarak koşmamalısınız eğer bir saat boyunca hızlı koşabilirim diyorsanız o zaman koşun tabi kısa süreli koşular kaslanma yapar (gizlinot: uzun mesafe koşucularının bacakları ince, kısa mesafenin ise kalındır mesela)- onun yerine ayaklarınızın topuklarına da basarak tempolu yürüyüş yapabilirsiniz.

  2.squat bilinenin aksine bacaklarınızı kalınlaştırır (gizlinot: özellikle ayakta, hoplamalı zıplamalı şeyler bacakları daha çok kaslandırır.)

  3.eğer imkanınız varsa haftada bir kaç defa yüzün, gerçekten en yararlı egzersiz bu olabilir.

  4.bunun dışında evde kendiniz pilates ve egzersiz yapabilirsiniz. Örnek videolar ekliyorum. (link: https://www.youtube.com/watch?v=gugu8jehy7A bu) ve (link: https://www.youtube.com/watch?v=AGYM9Quh9J0 bu) ve daha fazlasını kendiniz bulabilirsiniz :) ve kısa bir hatırlatma daha bu egzersizlere yoğunlaştığınız dönemde beslenmenize de dikkat etmelisiniz.

  19 kasım 2015 16:34 19 kasım 2015 16:49

  5. bu sorundan ötürü bu hafta platese başlayacağım..

  yok arkadaş aerobik, yürüyüş incelmedi bir de platesi deneyelim bakalım..

  20 kasım 2015 12:59

  6. özellikle ergenliğimde kompleks haline getirdiğim hadise. balık etli bile olmadım hiç ama bacaklarım hep üst bedenime göre kalındı. şimdi neredeyse ölecek kıvamda olmama rağmen yine tombul bacaklarım var. bir kaç aydır pilates yapıyorum. hiç bir spor geçmişi olmayan, hatta koşamayan bana kendini sevdirdi. ben ebru şallı'nın skinny jeans egzersizlerini yapıyorum. alt bacağa faydası dokunuyor ama üst bacak daha çok çalışıyor. bıngıldayan bacağımda baya baya kaslar hissediliyor (gizlinot: elleyince tabi yoksa usain bolt olmadım ). selülit görünümü de yok denecek kadar azaldı.

  kesinlikle tavsiye ederim. yıllarca boşuna ağlamışım. sağlıklı beslenmenin önemini söylemeye bile gerek yok zaten. yılmayın, vazgeçmeyin, böyle şeyler biraz da zaman meselesi. ilk başladığımda benim zor zamanlarıma denk gelmişti. spor yapma içinde bulunduğunuz kötü ruh halini değiştiriyor, güven geliyor.

  kalın bileklerimle ilgili değiştirebileceğim bir şey yok malesef.

  20 kasım 2015 14:30

  7. Benim de yıllardır muzdarip olduğum ve olmaya devam ettiğim konu. Bundan 4-5 ay önce yogayla bayağı bir incelmeye başlamıştı. Bırakınca yine lömbür lömbür oldu. En yakın zamanda yeniden yogaya başlayıp inceltmeye niyetliyim.

  20 kasım 2015 15:04


  8. Küçük çocukken üst grubumun çok zayıf olmasına rağmen bacaklarım çok kalındı. Babaannem sürekli boya verecek boya verecek der dururdu. Ama öyle olmadı. Hala kalın ve kısa bacaklarım var. Pantolon alışverişine gitmekten nefret ediyorum. Kaç kez ağlayarak geri geldiğimi hatırlamıyorum bile :(

  3 şubat 2016 21:01

  9. dev bir hizmette bulunmuş üşenmeden faydalı önerilerde bulunmuş süslümüze teşekkür ederim önce. isim yazacaktım ama o zaman kabine gidiyor daha tam öğrenemedim bu işleri :)

  ben öncesinde hep squat,lunge ile sıkılaştırmaya çalışırdım . şimdi ise pilates hareketleriyle kardiyoyla yola getirip sonrasında squata geçiyorum. çünkü önce squatla başlarsanız hem daha vücudunuz spora alışkın olmadığı için hamlarsınız hemde ön kasları çalıştırdığı için size kalınlaşmış gibi gelir moraliniz bozulabilir. gerçi o kalkan popo bacağı insana umursatmıyor :)

  birde bir yazardan daha görmüştüm kendisi buradaysa yanlış söylemişsem düzeltir umarım. iç bacağın o fazlalığının ödem olduğunu söylemişti. pilatesin yanında arada yeşil sebze detoksu da yapabiliriz. üstüne de kardiyo. beklesin bizi skinny jeanlar

  tanım: sıkılığına göre gayette seksi olabilen bacaklardır. thigh gap sevip istesem de yine de sağlıklı olsun bizim olsun diyorum

  3 şubat 2016 22:08 3 şubat 2016 22:09

  10. Derdimdir.. muzdaribim süslüler. Kilo ile oluşanı gidermek mümkün; benimki gibi kemikten ibaret genetik kalınlık ise çözümsüz.. bununla yaşamaya alışmak lazım.

  26 şubat 2016 08:47