sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (0)

1. doctors isimli kore dizisinden birebir uyarlama olan show tv de geçen hafta yayına giren ve her akşam üstü tekrarları yayınlanarak tüm türkiye tarafından izlenmesi hedeflenen dizidir.

normalde bu dizi başlamadan fragmanlarını görünce boy boy laflar hazırlamıştım fakat o kadar iyi uyarlamışlar ki orjinalini açıp aynı zevki alamadım.baş role bizim jön çok yakışmış. diğeri biraz zorlamaydı hatta tam anlamıyla amcaydı. kız desen park shin hye' e laf yok ama bizim türk kızlarının güzeli gerçekten çok güzel oluyor. öykü karayel role çok yakışmış üstelik tek düze bir tip kesinlikle değil. kavgacı, kendini savunabilen, güçlü kadın çizgisi izleyen herkese vay anasını çektiriyordur bence. orjinalinde de kesinlikle judo öğrenmeliyim demiştim şimdi kendi memleketimde ne kadar işe yaradığını görünce tekrar heveslendim. kadınların kendini korumayı öğrenmesi hele bizde çok önemli bir yer taşıyor. bence rakip dizilere kıyasla açık ara en iyi yaz dizisidir.hatta yaz sezonunda harcamaları yanlış bile olmuş. diğer diziler gene bildiğiniz gibi yakışıklı patron- saf kız. bunda hiç değilse aşk var ama herkesin en az bir kez yaşadığı hemen kendini koy vermeme, temkinli yaklaşma hatta bazen istemeden de olsa kaybetme anlatılıyor.

yani kısacası benden onay var yürü yürü

(yazar: welikke) uktesiymiş.

10 temmuz 2017 22:15 10 temmuz 2017 22:17

2. Eylül ve ali nin yaş farkını merak ettiğim dizidir. Çünkü biri lise sonken diğeri doktorluk okumuş bir öğretmen. Bunun dışında öyle boş vakitte izlenecek bir dizi. Eylül karakterine öykü çok da güzel yakışmış. Güzelliğine diyecek bir şey yok zaten

10 temmuz 2017 22:48

3. takip ettiğim tüm diziler bitince boşluğa düştüm ve yeni başlayan bu yaz dizilerine sardım. Bunlardan biri kalp atışı. Okuduğuma göre uyarlama bir diziymiş ve adının doktorlar olması planlanıyormuş. Fakat bizdeki meşhur doktorların devamı olarak algılanacağını düşünüp değiştirmişler. Hikayenin ilk kısmı benim canımı çok sıktı. Evet diziler insanlara örnek olmak zorunda değil ama bir öğretmen öğrenci ilişkisini de hoşmuş gibi göstermemeli. Aradaki yaş farkına ben de çok takıldım. Keşke başka bir şey düşünselerdi. Eylül kızımız doktor olmuş da hemen cerrah mı oldu bu kız? Sinsi bahar asistan mı oraları tam anlayamadım ama. Eylül ameliyattan ameliyata koşarken sinsi bahar hiçbir şey yapmıyor. Yazın gideri var ama kısa bırakırım gibi.

10 temmuz 2017 23:04 11 temmuz 2017 11:03

4. Bence diğer yaz dizileri arasından sıyrılır bayağı iyi geldi bana, yaz akşamları boşluğunda izlenir :)

11 temmuz 2017 13:18

5. Kore versiyonunu izlemistim.. Ben cok begendim.. tam cerezlik dizi.. netflix original olsa herkesin dibi duserdi tabii o ayri..

umarim bir milyon bolum Devam eder..

16 temmuz 2017 05:19

6. biri allah rızası için littmann stetoskop bağışlasın şunlara gözlerim kanadı o oyuncak gibi boyunlarında gezdirdiklerinden, dediğim dizi.

17 temmuz 2017 01:40 23 eylül 2017 15:23

7. yaşlar konusunda sıkıntılı olduğunu düşündüğüm yeni yaz dizisi. eylül kızımız 2006'da lise öğrencisi. lise kaçta bilmiyorum ama maksimum 17-18 yaşında. bunun aslında doktor olan ama öğretmenlik yapan öğretmeni ise min. 25 olmalı o da uzmanlığı yok ise. sonra geliyoruz günümüze 2017'ye. 11 yıl geçiyor. eylül artık 28-29 yaşında. beyin cerrahı olmuş. beyin cerrahi uzmanlığı 5 yıl. okulunu uzatmadığını ve tusu hemen kazandığını varsayalım. 24 yaşında tıp fakültesini bitirmiş ve 29'unda uzmanlığını almış olmalı. ama bulunduğu hastaneye gelene kadar birkaç yerde daha çalıştığından bahsediliyor dizide. bir de az önce gördüğüm kadarıyla spor bir arabayla arzı endam eyledi. ne zaman o kadar para biriktirecek kadar çalıştı bilemiyorum ikna olmadım. bir de bahar karakteri çok sürreal değil mi ya. 11 yıl geçmiş kız hala 17 yaşında gibi davranıyor. er izledikten sonra hiçbir hastane dizisini sevemedim ben zaten.

17 temmuz 2017 21:06

8. İlk bölümüyle güzel bir giriş yapıp, sonraları bütün dünyanın eylül'ün etrafında dönmesiyle sıkıcılaşan dizi. Ameliyat yapılacak eylül, kahramanlık yapılacak eylül, aşık olunacak eylül.. kadın koca hastaneyi ayakta tutuyor tek başına. Bravo

Bir de uyarlandığı diziyi izlemedim ama ben vakaların çoğunu, hatta neredeyse birebir aynı hikayeyle grey's anatomy'de izledim. Kim kimden ne kadar esinlenmiş bilemeyeceğim ama benim gözümde tekrarlar asıllarını yaşatmaya devam ediyor. Canımsın meredith grey.

Edit: öykü karayel benim için hala kuzey güney'in cemresi :(

31 ağustos 2017 13:00 31 ağustos 2017 13:02

9. İlk bölümü kore versiyonuna aşırı benzeyince bi umut dedim ama yok. Oyuncular olmamış, olduramıyorum. Bozmuş atmışlar güzelim diziyi. Senaryoda da zibilyon farklılık. 

31 ağustos 2017 13:43

10. böyle havalı doktorlar var madem keşke ben de tıp okusaydım diye dövünüyorum diziyi izlerken. bi de eylülün lüks arabasını gördüğümde.

31 ağustos 2017 15:25