yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  1. Ben yakın zamanda mediflora markasının yağlı saçlar için olan katı şampuanını ve katı saç kremini kullandıM. Ben saçımı ikinci gün kullanamam hemen yağlanır dipleri. Bu konuda normal şampuanlardan bir farkını göremedim ancak saçlarımdaki elektriklenmeyi büyük ölçüde aldı ve hafif bir parlaklık verdi. Başka bir artısı da plastik atığının olmaması. Bu yüzden tekrar alabilirim. Katı saç kremine gelince ben bir türlü kullanmayı beceremedim galiba. Az sürünce hiçbir etkisi olmadı. Biraz daha fazla sürünce arındıramadım. 

  Umarım yardımcı olabilmişimdir (yazar: cikolata)

  5 mayıs 2020 13:59 5 mayıs 2020 20:57

  2. İsana markasının çıkardığı mangolu ve narlı iki çeşidi Olan ürün. Her ikisini de edindim. Yurt dışında yaşayan arkadaşlarımdan olumlu yorumlar alınca denemek istedim . İlk izlenimim alevlenme evresini yeni bitiren saç dibi egzamama negatif bir etkisi olmadı hatta biraz rahatlattı da. Pratik ve çevreci bir ürün olduğunu düşünüyorum, uzun vadede memnun kalırsam sürekli kullanacağım .

  11 haziran 2020 17:27

  3. Birkaç markanın bünyesinde olan ve aslında 'no poo' akımı için üretilmeye başlanmış, çevreci bir ürün. No poo, plastik atıkların ve çeşitli kimyasalların doğada asla kaybolmadığı gerekçesi ve aynı zamanda vücut/saç için kullanılması pek uygun olmayan güçlü deterjanlardan (paraben, sülfat,alkol) da uzak kalınması için başlatılmış bir akım. Saçlarınızda hiçbir şekilde şampuan kullanmıyor, sadece su ile temizliyorsunuz. Bununla alakalı hem türklerin hem de yabancıların tonla içeriği var. Katı sabun ise, normalde kullandığımız kalıp sabun mantığı ile yapılmış fakat PH olarak daha düşük, içeriği doğal ve saç derisi ile uyumlu haldeler. Ben de bu üründen, takip ettiğim yabancı bir çevreci post oluşturduğunda haberim oldu. Genellikle olumlu dönütler okudum internet üzerinden, henüz denemiş değilim.

  11 haziran 2020 18:27


  4. Rossman' ın alt markalarından isana iki çeşit olarak satışa sundu yakın zamanda. Merak edenler, memnun kalmama ihtimali ile parasını çöpe atmamak için uygun fiyatlı bu alternatifi deneyebilir. Naçizane

  11 haziran 2020 22:21

  5. Nasıl mutlu oldum süslüler bu başlığı açan ellerinizden öpüyorum. Saçım çok uslu olduğu için istediğim şampuan ve kremi kullanabiliyorum o yüzden şu anki vazifem evde kullanılmayan şaç ürünlerini bitirmek. Saç kremini bitirdim azıcık da şampuan kaldı sonra katı şampuanlara geçiş yapacağım. Karbonat ve sirkeyle yapılan no poo yöntemini denemiştim ama boyamı fena akıtıyordu kıyamadım boyama.

  farmasi nin de yüz ve saç için sabunları varmış (gizlinot: erkek kişisel bakımı gibi mübarek) deneyen olduysa morartsın lütfen.

  edit: isana'nın mango ve Hindistan cevizli şampuanını aldım ve iki kez kullandım, çok memnunum! beklediğimden daha kolay köpürüyor. ve saçlar gıcır gıcır oluyor kuruyunca. saçımı kurutmadı ve saçım kuruduktan sonra doğal buklelerimi kaybetmiyorum. şampuan harika kokmasına rağmen saçımda kokusu kalmıyor malesef. klasik katı el sabunu boyunda, ben nedense daha büyük olmasını bekliyordum. indirimli 13₺ ya aldım indirimsiz fiyatını hatırlamıyorum.

  isana hindistan cevizliden iki tane bitirdikten sonra edit: karantinayı fırsat bilip saçımı uzaması için uzun süre yağlı bırakıp yıkıyorum o yüzden iki kere şampuanlamam lazım oluyor, birkaç kişinin de bunu önerdiğini görmüştüm o yüzden zararı olmaz diye böyle yapmaya başladım. saçlarım gerçekten çok güzel arınıyor fakat diplerim çok kurudu dökülüyor sürekli. kepek değil, kuru saç derisi. saç kremi yerine de saç maskesi kullanıyorum bu arada diplerime bile sürüyorum yani. şampuana yağ karıştırmayı gördüm bir de onu deneyeceğim, unutmazsam sonucu eklerim. editin ana fikri: bu ürünle çift şampuan yapmayın (gizlinot: :'D)

  ilgili medya:
  1
  12 haziran 2020 04:50 10 şubat 2021 04:03

  6. Isana markasının ve lola bomb markasının katı şampuanlarını denedim. Lola bomb markasının katı şampuanlarını çok çok daha fazla beğendim diyebilirim. Saçı arındırması, parlatması, kokusu çok güzeldi. İçeriği de vegandı, temizdi. Ancak fiyatı çok uçuk geldi bana ben çünkü 19.90'a satın almıştım. Şu an daha pahalı. Uzunca bir süre de gitti, iki günde bir yıkama ile yaklaşık 5 Ay kullandım. Isana'nın narlı olanını kullandım. O da vegan ve temiz içerikli. Ondan da memnun kaldım ancak o sanki saçlarımı biraz daha kuruttu. O yüzden lola bomb bir adım önde. İndirime girerse kaçırmayın.

  1 eylül 2020 03:34

  7. temiz içerikli diye kullanmaya başlamıştım ama o kadar kolay durulanıp temizlik hissi veriyır ki içeriği ile artık ilgilenmiyorum bile. çok pratik ve yer kaplamayan bir ürün. sadece duşta bırakıp suyla temas halinda bırakmama konusunda özenli davranmak gerekiyor.

  1 eylül 2020 12:46


  8. Çok merak ettiğim bir şeydi. Dün isana markasının katı şampuanını aldım ve bugün ilk kez kullandım. Şampuandan daha gıcır gıcır yapıyor ama sabun gibi kurutmuyor. Saçlarım aşırı temiz ve yumuşak şu an. Saç serumu kullandığımı belirtmek isterim. Hindistan cevizli ve mangolu bendeki, kokusunu çok sevmedim ama kalıcı da değil zaten. Kullanmaya devam edeceğim.

  16 eylül 2020 17:57

  9. Tekrar akışa düşsün diye editlemiyorum, ikinci girdim. Süslüler gerçekten çok iyi. saçlarım çok iyi parlıyor ve kremsiz de yumuşak. 4 yaşında kızım var. Saçları çok ince hemen dolaşıp yıpranır. Kaliteli şampuanlar kullandım hep zaten zararsız olsun diye ama bu sorununa fayda etmedi. Birkaç aydır onu da katı şampuanla yıkıyorum (çocuklar için olandan. Gerek var mı bilmiyorum belki normal olan da aynı etkiyi gösterir.) Saçları eskisi gibi dolaşmıyor ve yıpranmıyor. Tararken çok canı acırdı. Şimdi yok denecek kadar azaldı. Köpürme sorununa (sorun denir mi bilmiyorum aslında temizlemesi için köpürmesi gerekmiyormuş ama alışkanlık işte) şöyle çare buldum: sabunu filenin içine geçirip elimde ya da saçta köpürtüyorum. Umarım bu katı şampuanlar hem doğamız hem de saç sağlığımız için yaygınlaşır da fiyatı da daha uygun olur.

  16 ekim 2020 10:03 16 ekim 2020 10:05

  10. temiz içerikli ve saçları yumuşatmasının yanında aynı zamanda seyehatler için çok pratik olacağını düşündüğüm ürün türü. bende isana'nın mango ve hindistan cevizli olanı var ve çok memnun kaldım. narlı olanını da denemek isterim.

  5 kasım 2020 04:29