yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. kendi tecrübemden yola çıkarak bir kaç önerim var bu konuda.

  birincisi ne çok sıcak ne çok soğuk olun.mesafeli olun mesafe iyidir. (kastım soğukluk değil)

  kendiniz hakkında çok fazla bilgi vermeyin (çünkü ilerde aleyhinize delil olarak kullanılabilir)

  kötü düşünmeyin olabildiğince olumlu düşünün pozitif enerjili gidin.

  "oğlunu elinden alacağım" imajı çizmeyin ters teper.

  doğal olun ama *okunu çıkarmayın :)

  normal halinizde nasıl giyiniyorsanız öyle giyinin sizi o halinizle kabul etsin bu önemli. ama tabi ki kendi ölçülerinizde şık olun.

  çok ağır makyaj yapmayın.

  kendi ailenizden çok fazla bahsetmeyin sorarsa dürüstçe cevaplayın.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar.

  ukte (yazar: gtugcek)

  31 ocak 2016 21:18

  2. En önemli şey saygılı olmak diye düşünüyorum.

  23 ağustos 2016 03:50

  3. eğer karşınızdaki kayınvalide adayı iyi niyetliyse inanın ilk dakikadan sonra rahat olursunuz ama değilse hanım hanımcık olayınca uzay da olsanız bir kulp bulunur. açılın anı anlatıcam :)

  ankara'da okurken sevgilim istanbul'daydı, ona sürpriz yapmak için istanbul'a gidiyordum ama sürpriz tam olsun diye annesini kumpasıma dahil ettim, kayınvalide beni karşıladı gittik eve sevdiceğimi bekliyoruz. yoldan geldim bi üzerimi değiştireyim dedim, değiştirdim geldim oturdum kayınvalidem şunu dedi "aman da aman ayaklarına kırmızı ojeler de sürermiş, ne de yakışmış".. mahçubiyet diz boyu ama ayrıntıyı kes; milisaniyeler içinde ayak tırnağımdan saç telime incelenivermişim bile :)))) peki iyi niyetli olmasa ne derdi; "cık cık cık tanışmaya gelirken de kırmızı oje mi sürülürmüş, az daha usturuplu bi renk seçememiş mi" elbette içinden kurardı bu cümleyi ama ben yüzünden okurdum..

  gene de, illa ki tavsiye istiyosanız; olmadığınız biri gibi gitmeyin; ne bileyim normalde makyaj yapmıyosanız abartmayın, yapıyosanız banyodan çıkmış gibi gitmeyin. eliniz boş gitmeyin ama abartmayın, küçük bi çiçek, şık sade bir pasta gibi ufak ama şık bi şeyle gidin. dışarıda buluşacaksanız hesabı ödeme konusunda fazla ısrarcı olmayın ama teklif edin.

  23 ağustos 2016 08:21


  4. bana kalırsa kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum tabi, çok süslü aşırı makyajlı olmamak daha doğru. ama siz eğer gündelik yaşamda da çok makyaj yapan biriyseniz sorun yok. ben o gün acaba çok mu far sürdüm diye eve dönene kadar kendimi yemiştim. üzerinizde dikkat çeken tek bir parça olması daha uygun olur. çok abartmamak lazım. çünkü gerçekten de baştan ayağa süzüyorlar siz konuşurken.üstünüzde ne vardı,saçınız boya mı hepsine dikkat ediyorlar. kılık kıyafet dışındaysa yukarıda söylendiği gibi karşınızdaki kişi sıcak, sevecen yaklaşıyorsa bir iki dakika sonra siz de rahatlıyorsunuz. bir de benim bu gibi tanışma durumlarında özellikle önem verdiğim bir nokta var o da ilk seferden çok samimi olmamak. mesela ilk kez görüştünüz ve yakın bir zamanda kandil var ya da bayram var. hemen aramayın. insan hele iyi de anlaştıysa hep görüşmek konuşmak istiyor ama fazla samimiyet tez ayrılık getirir malum. aranızda belli bir mesafe olsun. oğlundan selam yollayın tamam ama yok doğum günü yok nasılsınız merak ettim diyip aramayın. zamanla hepsi olacak zaten.

  23 ağustos 2016 22:47

  5. buldumcuk olmamak.

  ilk olarak:

  kayınvalide nedir? nasıl olunur?

  23 ağustos 2016 23:53

  6. Onun olmasını istediği gibi değil,siz nasılsanız öyle olun.kalıplara girmeyin kimseye kendinizi beğendirmek sevdirmek zorunda değilsiniz sizi siz olduğunuz için sevsin.

  Oğlu seviyorsa oğlunun sevdiği insanı o da sevecektir,tabi kalbinde iyilik ve sevgi varsa.

  24 ağustos 2016 13:17

  7. Kendiniz olun yeter. Her büyüğe olduğu gibi saygılı olmak dışında pek de dikkat edilecek bir şey yok aslında.

  Sonrası severse ekim' e, sevmezse ...

  25 ağustos 2016 12:34


  8. Gelinle tanışmada dikkat edilecek hususlar olarak özetlemek isterdim. 

  Karşı taraf artniyetli değilse siz ne konuşursanız konuşun ne yaparsanız yapın herkes akışında doğal ve olumlu seyrediyor. Güzel görünmek için yapacağınız makyajın şık görünmek için giydiğiniz kıyafetin güzel izlenim yaratsın diye taradığınız saçlarınızın önemi karşı tarafın tek cümlesi ile yerle bir olabilir. Hani demiş ya arkadaşlar doğal olun diye. Gerçekten de doğal olun. Bırakın karşı taraf sizi olduğunuz gibi görsün konuştuğunuz kadar bilsin. Hele hele lafın altında kalmayın net söylüyorum o özelliğinizi bile görsün. Sonra sakin görüp saf salak muamelesi yapmasın üzerinize gelmesin. Örnek ben.. normal şartlar altında birşeye karşılık vermem gerekiyorsa veririm ancak ya saygısızlık gibi olur dur söylemeyeyim dediğim ne varsa karşı tarafın da kendisini asla geri çekmemesi sebebiyle büyüdü büyüdü büyüdü. Sonra tabi ki patladı. Bir daha sağlıklı bir ilişki kurulması mümkün olmadı olamayacak. Kendiniz olun en net yol

  24 kasım 2020 16:33 24 kasım 2020 16:48

  9. Kendiniz olun. Kendinize güvenin. Hayatınız boyunca olmadığınız bir insanı oynayamazsınız, Özbilincinize ters davranmayın, normalde nasıl davranıyorsanız (saygılı bir şekilde) öyle davranın. Sevgilinizin ve annesinin Gözüne girmek için çabalamayın. Normalde giymediğiniz kıyafeti giymeyin, makyaj yapıyorsanız daha az yapmalıyım diye düşünmeyin. Şunu giysem çok mu hevesli gözükürüm bunu giysem çok mu cenaze demeyin.

  Tecrübeye dayalı bir tavsiye: Kayınvalidenizi anneniz yerine koymayın çünkü bu hayatta bizi her koşulda koşulsuz seven tek bir annemiz var ve kayınvalideniz ne kadar iyi bir insan olursa olsun Yeri geliyor sen böyle yapıyorsun benim kızım böyle yapsa asla kabul etmezdim, böyle biri değildin, çeyizinde şu bile yoktu, ailen böyleydi diyebiliyor. Siz onu anneniz yerine koyduğunuz için bin kat daha fazla kırılıyorsunuz ve onarmak çok zor oluyor.

  25 kasım 2020 00:15