sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (394)
 • medya (192)

394. Da Vinci “ Doğanın mühendislik harikasıdır” dediği canlı türü. En son evcilleşsen canlı olarak bilinir. Canı istediği gibi takılan, sezgileri ve telepatik yetenekleri ve efsanevi yön bulma duyguları vardır. Belli bir frekanstan yaydıkları mırmır sesleri ile kişideki bazı psikosomatik rahatsızlıkları, stresi azaltırlar. Fiziksel olarak da hepsi birbirinden ayrı güzel, evde 17 yıldır benimle olan dert arkadaşlarıdır.

13 aralık 07:08

393. Dünyanın en güzel varlıkları arasında ilk beşe girecek canlılardır.

12 aralık 23:58

392. Evde kuşlarımız var diye kedi almıyoruz içeriye fakat sokağın tüm kedileri için yiyebilecekleri bir şeyler koyar anneannem bahçeye sürekli. Bu yüzden bizim evin çevresi kedilerle dolu genelde.

Bugün öğleye doğru antre daha aydınlık diye orada makyaj yapayım dedim. Bir kendi odama, bir anneannemin odasına ve bir de mutfağa koşturuyorum sürekli. Kendi odamdan çıktım, ayna karşısına geri döndüm ve yanımdan kocaman bir kedi geçti. O kadar rahattı ki, sanırsın ben onun evine girmişim. Elimde maskara ağzım açık kaldım. Kedi kapının dibine oturunca gidip kapıyı açmayı akıl ettim, salına salına çıktı kedi. Anneannemle konuştum, geçen gün o da evde görmüş kediyi. Uzanıyordum, rüya gördüm sandım diyor.

Hayır yani, tüm gün kapı kapalı. Nasıl giriyor eve bilemedim. Kuşları korkutmadığı sürece bizim için sorun yok, evi paylaşıyormuşuz zaten bir süredir. Yabancılık çekmeyiz.

Edit: ekleme

12 aralık 22:05 12 aralık 22:08


391. süslüler bol bol bebişlerin fotoğrafını atın bakarken içim gidiyor hepsine uzun sağlıklı ömürler dilerim ^^

12 aralık 01:55

390. hediye gelen sukulent ve başak tanelerini yemeye çalışırken

ilgili medya:
2
11 aralık 16:23

389. Onu o kadar çok seviyorum ki, göğsümden taşıyor hissettiklerim sanki.

Geçen yıl, dünyalar güzeli bi kedim vardı benim; sokakta baktigim fistiklardan birinin yavrusu Tıkır kuzum. 2 yıl yaşadı, çok sağlıklı çok mutlu bir kediydi, ev bahçeli; gunde 2 kez dışarı çıkıp dolaşıp kendi kapısından giriyordu. Bi akşam vurdular Tıkır' ı. Veterinerin dediğine göre en fazla 2 metre mesafeden bizzat nisan alınarak havalı tabancayla vurdular. Inanmadım, böyle bi kötülüğün mümkün olabileceğini aklım almadı. Kuzumun içinden çıkarılan kurşunu görene kadar hiç inanmadım. Ameliyat oldu tikir, parçalanan kemiği toparlandı platin takıldı kalcasına. Günlerce yoğun bakımda kaldı, defalarca iç kanama geçirdi. Ve bunları sırf vücuduna zehirli kurşun girdiği için yaşadı. Tam 1 buçuk ay klinikte kaldı. Bu süreçte neler yaşadığımı size anlatamam, sadece şu kadar söyleyebilirim allah hiç kimseye yasatmasin. Normal kilom 50-52 bandında değişiyor benim, o 1 buçukta tam 14 kilo verip 37 kilo kaldım. Ve bu yaşadığım şeylerin belki de en iyisiydi. Olmadi, veteriner ihmali yüzünden yine kötü insanların eline düştüğü için yaşamadı benim güzel oğlum.

Yaşamaktan nefret ettim sonra, günlerce yemek yemedim düşüp bayilana kadar agladim. Bir daha asla bir canlıya bakmayacağım diye söz verdim kendime. Ama ne oldu ? Yapamadım gene kıyamadım, bahçedeki findiklarimi besleyip bakmaya devam ettim. Bi akşam, benim kadrolu kedilerden başka bi kedi gelmiş mekana biraz yaklaştım siyah beyaz çelimsiz çirkin bi şey, ve üzeri kene dolu. Hayatımda ilk kez kene görmüştüm böyle şeylerden de aşırı igrenirim. Ama tuttum kedisi temizledim bütün kenelerini. Antiseptik sürdüm sabah oldu veterinere gittik bağışıklığı düşükmüş bebeğin, dişleri de kırık baya kaza geçirmiş eskiden doğru dürüst beslenemiyor. Aldık vitaminlerimizi geldik bahçeye, bitli oldu onun da adı. Kuru mamayi ıslatıp yumuşatarak besledim bitli bebişi, epey de guzellesti zilli kendini toplar toplamaz hamile kaldı. Haziran ayında yağmurlu bi gunde bitli geldi cama, kıyamadım aldım içeri ve o gün doğum yaptı odama:) dünyalar tatlısı tüylü 1 tane lokum doğurdu:) şu an da lokum 5 aylık, istanbulda benimle yaşıyor. Anne bitli de şehir dışında evimizin bahçesinde ben yokken annem ve babam bakıyor bitli ve diğerlerine , duruma göre hava soğuksa eve de alınıyorlar ama patilerinin altını nemli bezle silmek şartıyla :)

ilgili medya:
2
11 aralık 11:11 11 aralık 11:20

388. Beni şu hayatta kölesi yapabilecek tek canlı 

6 aralık 16:45


387. insanlığın başına gelmiş en güzel şey bence. hem de bedava. o yüzden sevin lan şunları! ne istiyosunuz onlardan! diye deliriyorum ara ara.

5 aralık 21:13

386. Kızım dün hastalandı akşam veterinere götürdüm, bu sabah da kan testi yapıldı ve röntgen çekildi midesinde gastrit varmış :(

Bu tatsız girdiyi canlandırmak için bir minik fotoğraf ekleyip gidiyorum...

ilgili medya:
1
5 aralık 19:25 5 aralık 21:22

385. en sevdiğim şey uyurken sessizce burnunun dibine uzanıp onu seyretmek, bir yandan da patilerine minik minik öpücükler kondurmak. eşşek sıpası. (gizlinot: kızımızın adı marmelat.)

medyaya patilerini ve uyurkenki fotoğraflarını ekliyorum.

ilgili medya:
2
2 aralık 18:00