yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (172)
  • medya (0)

  1. yağlı ve siyah noktalı yüzlerin mucizevi maskesi. yüzdeki yağı, kiri arındırarak gözeneklerin sıkışmasına yardımcı oluyor. maskeyi uyguladıktan sonra siyah noktaların yok olduğunu gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. tekrar çıkmamaları için yüzünüzü her daim temiz tutmanız gerektiğini unutmayınız. genelde haftada bir uygulanması önerilir ve göz çevresi açıkta bırakılarak tatbik edilir. uygulama sonrası cilt tipinize uygun nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmeyin.

  4 ekim 2013 10:20

  2. yanak çene gibi özellikle yağlı, sivilceli yüz bölgeleri ve siyah noktalı burun üstüne uygulanırsa güzel sonuçlar alınabilen maske. bunun için kaliteli ve iyi bir kil maskesi kullanmakta fayda var. benim son birkaç yıldır kullanıp memnun kaldığım kil maskesi (gbkz: innova mask beautenova)dır.

  4 ekim 2013 10:26

  3. evde, toz halindeki kili hafifçe ıslatarak elde ettiğim maske. verdiği nem ve yumuşaklıktan son derece memnunum. öyle ki, hamama her gidişimde -her ne kadar ıslak tende çok iyi tutmasa da- kese sonrası tüm vücuduma kil maskesi sürüp biraz bekliyorum. cildim yumuşacık oluyor ve sonrasında nemlendirici sürmeye bile gerek olmuyor.

  4 ekim 2013 11:00

  4. Pek çok pahalı ve ünlü maskeden daha iyi temizleyip nemlendiren maske. Bazı ürünlerde parayı bastırmadan sonuç almak mümkün değil ama kil maskesi için aktardan alınan 2 tllik çeşidi bile gayet işe yarıyor. Lancome'un arındırıcı maskesinden aldığım sonuçtan çok daha iyi sonuç aldım ben şahsen.

  5 ekim 2013 15:40

  5. Uzun süren ar-ge çalışmalarım (gizlinot: swh) sonucu en sonunda yüzüme iyi gelecek şekilde kullanmayı başardığım maske. Aylar evvel (gbkz: doa kozmetik)in minik silindirler şeklindeki katı kilinden almıştım ancak demlenmiş adaçayıyla, gül suyuyla, lavanta suyuyla ve son olarak da içme suyu ile yaptığım denemelerde maskeyi yıkadıktan sonra cildim her seferinde aşırı derece kuruduğu için memnun kalmamıştım. En sonunda yeniden (gbkz: yeşil çay) içmeye başladığım şu günlerde aklıma maskeyi yeşil çay ile hazırlama fikri geldi. (gizlinot: Tabii bunu ilk yapan ben değilim.) İki üç yemek kaşığı içme suyunun içine bir çay kaşığı yeşil çay atıp içine kili de ekleyerek demlemeye bıraktım. Ardından birkaç damla argan yağı ve pirinç kepeği yağı ekleyerek iyice karıştırdım ve banyodan sonra yeşil çay yapraklarını çıkartmadan yüzüme uyguladım. Tabii işin içinde yapraklar olunca bunları yüzüme eşit şekilde yayarak uygulamak biraz daha zor oldu, ama oldu. Ardından maske kuruyup soluk yeşil bir hale gelene kadar bekledim ve ılık su ile yıkadım. Son olarak herhangi bir kalıntı kalmaması için yüzümü lavanta suyu ile silip (gbkz: doa kozmetik cilt serumu)nu uyguladım. Ve hem siyah noktalarımı, hepsini tamamen yok etmese de, temizlemesinden hem de cildimde yarattığı yumuşaklık hissinden çok memnun kaldım. Herhangi bir kızarıklık ve sivilcelenme yapmadı. Artık haftada bir bu şekilde uygulamayı düşünüyorum.

  23 aralık 2013 00:09

  6. nova diye bir markasını aldım ben bunların köşe başındaki aktardan. bir de evde hazırlamalık toz kil. Kendim hazırladığım bir işe yaramasa da nova çok iyi geldi. dermokil için çok iyi diyorlar. henüz denemedim.

  19 mart 2014 01:30

  7. dermokil markasını ve evde yaptığımı karşılaştırmam gerekirse dermokil açık ara öndedir. yüzünüzü -sivilceli, gözenekli, siyah noktalı bir ciltten bahsediyoruz(gizlinot: allah belamı verdiyse demek ki)- ciddi manada pürüzsüzleştiren, nemlendiren ve arındıran muhteşem maskedir. ama siz yine de evde farklı yollarla denemeye devam edin, bütçeleri sarsmayın hanımlar. (bkz: öğrenci olmak )

  19 mart 2014 01:48

  8. "ddf sulfur therapeutic mask -> kükürtlü kil maskesi" der ve susarım..

  9 temmuz 2014 02:43

  9. yağlı cilt dostu maskedir.

  uzun uzun yıllar avon clear skin kil maskesini kullandım sivilcelerimi, cildimin yağ dengesi için çok şey borçluyum bu maskeye. düzenli kullanımda siyah noktanın noktasını bırakmaz.

  şuan dirty works kullanıyorum çok çok memnunum :)

  9 temmuz 2014 05:29

  10. boşuna x, y, z markalara para verip "hazır" almaya gerek olmayan şey.

  doğal, içine ne koyduğunuzu bildiğiniz bir kil maskesi için: kil, lavanta suyu/gül suyunu karıştırıyorsunuz, yüzünüze sürüyorsunuz. biraz bekletip arındırıyorsunuz. taze hazırlamak daha etkili olur.

  not 1) hafif nemlendirme istiyorsanız gül suyunu, cildiniz yağlıysa ve arındırıcı etkisini artırmak istiyorsanız lavanta suyunu kullanıyorsunuz kili sulandırmak için. istenirse her ikisinden de karıştırılabilir elbette.

  not 2) 1-2 damla limon suyu da katılabilir, cildin daha berrak olmasını sağlar, sivilcelerin kurumasını hızlandırır, lekeleri azaltır.

  lavanta suyunu, gül suyunu, kili nereden bulacağız derseniz: dermokil, doa kozmetik, mecitefendi markalı olanlar tercih sebebi.

  9 temmuz 2014 14:06