yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. okuduğunda beynini yakan roman. bazı romanları okursun kitabın kapağı kapandıktan sonra senin için bitmiştir ama kinyas ve kayra en az bir ay etkisinden çıkılamayan bir roman.

  hiçbir şey yok, her şey var.

  18 kasım 2015 12:31

  2. hakan günday kitaplarının içinde en abartılmış kitaptır. evet derindir, başkadır, söylenemeyenleri söyler, anlatılamayanları anlatır ama bu bağlamda bir azil değildir mesela. kitap-kahve temalı fotoğraflara konu olur çokça. bu abartılmışlığı bir boşluğa sürüklüyor eseri bence.

  (bkz: azil)

  (bkz: hakan günday)

  18 kasım 2015 12:41 18 kasım 2015 12:48

  3. Yazarı Hakan Günday Afili Filintalar ekibinin bir üyesidir

  18 kasım 2015 13:12


  4. okunmak için sırada bekleyen kitaplarımdan biridir. bu kadar popüler olma sebebini merak ettiğim bir kitaptır aynı zamanda ama nedense evlenince kitap okumak çok zor oluyor. (gizlinot: bahane evet) (gizlinot: öğrenciliğin değerini bilin)

  edit: imla

  18 kasım 2015 13:24 18 kasım 2015 13:25

  5. Hayatımın kitabı. Her yerde karşıma çıkar hatta yazarıyla da tanışma fırsatım oldu. Dönüp dolaşıp beni buldu kitap. Hayata pembe gözlüklerle değil de çırılçıplak bakmanızı sağlıyor efenim. Okuyun okutun.

  23 ağustos 2016 21:13

  6. beni okurken etkileyen kitaplardan oldu kesinlikle

  absürt iki kişiliğin güzel bir anlatımı ama sonunu nedense pek sevemedim, benim hayal ettiğim son bu değildi sanki, bilemiyorum zaten edebiyattan da anlamam ama tavsiye eder miyim? tabi ki ederim.

  23 ağustos 2016 23:51

  7. hayatıma bakış açımı bir nebze değiştirdiği için bende yeri hep farklı olacak bir eser. Kitap demekten çok uzak, kitap değil adeta bir yaşam içeriği olmuş bir yapıttır benim için. Yer altı edebiyatından hoşlanmıyorsanız, Hakan günday size korkunç gelecektir kaçıp gidin. Kayra da bir yanım kalsa da kinyas'ı seçmeyi tercih ettim evet kinyas.

  Ben bütün kitaplarını okumuş biri olarak yakın zamanda 'daha' adlı eseri film oluyor belki seveni varsa paylaşmış olurum.

  24 ağustos 2016 10:26


  8. Hakan günay’ın tarzını anlayamamış kişilerin abartı bulduğu kitaptır. 

  Bana kalırsa bu kitapta odaklanılması gereken şey, karakter analizidir. Hakan günday karakteri öyle bir işler ki, öyle bir geliştirir ki olaylar tamamen önemsiz kalmalıdır. Hatta karakteri öyle derine götürür ki, okurken içinde mutlaka kendinizi de bulursunuz. Sonrasında da üç kelime ile sayfalarca işlediği karakteri bitirir. 

  Salt olayları algılamak için okuyunca “bu ne ya?” Diyebilirsiniz. Ben kitabı ikinciye okumaya başladım, ekşi sözlük’ten bir badimin tavsiyesiyle. ilk okuduğumda ben de sevememiş, bitsin diye hızlı hızlı okumuştum. şimdi okurken o kadar şaşırıyorum ki, kaçırdığım çok yer olmuş. Olayı anlamaya çalışırken karakteri kaçırmışım. 

  Bana kalırsa, biraz ağır ilerleyen bir roman yine de. iki-üç bölüm okuyup sindiriyorum, sonra yine iki-üç bölüm. öyle hayatımın kitabı diyeceğim tarzdan bir kitap değil ama sevdim.

  19 nisan 2018 01:57 19 nisan 2018 01:58

  9. Lise yıllarımda okuduğum ve beni çok etkileyen kitaptır. En sevdiğim psikolojik romanlardan biri, yazarın da en sürükleyici kitabı bence. Ama şöyle komik bir şey var, ciltli ve resimli baskısı çıkmış 18. yıla özel ve indirimsiz fiyatı 350 TL. Aynı özel baskının ince kapak versiyonu 69 TL.

  George Orwell-1984 gibi efsanevi bir kitabın özel baskısı ise indirimsiz 95 TL.

  Bilemiyorum, alıp kitaplığımda bulundurmak isterdim ve kitaba verilen paraya acımam ama bana biraz şişirilmiş bir fiyat gibi geldi.

  7 şubat 2019 16:11

  10. çok güzel entryler girilmiş,ek olarak; Hakan gündayın tüm kitaplarını okudum ve takip ettiğim tek yazardır kendileri. -her ne kadar yeni kitap çıkartmasada- Bu kitabı liseye giderken yazdığını ve çok sonrasında yayımladığını öğrendikten sonra bir insan daha ne kadar umutsuz ve neden sorusunu sordurabilir dedim.

  Hem dili hem de cümleleri ağırdır, ilk önce okuduğunuzu hazmedeceksiniz ve kitaba devam edeceksiniz. Sadece geceleri okuduğum kitaptı her seferinde bir şeyleri bana sorgulattı ve dış dünyaya karşı daha pesimist, depresip olmaya başladım.

  Sağlam psikolojiyle okursanız, bozulursunuz. Kötü psikolojiyle okursanız parçalanırsınız.

  Ama acıyıda seviyorum Hakan Bey hatta sizi daha çok seviyorum.

  8 şubat 2019 14:27

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar