yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (7)

  3. uzun süredir ara vermiştim başka markaları denemek için. kasım ayında dayanamayıp çeşitli ürünler aldım yine ve daha önce denemediğim birkaç üründen bahsetmek istiyorum.

  öncelikle çoğu ürünü refill olarak aldım mıknatıslı palette kullanabilmek için. sadece lip glossları metal kapağıyla aldım, maalesef bunlar da cam gövde ve metal kapak olduğu için diğer metal kutular gibi oldukça ağırlar. o yüzden yanımda taşırken metal kapakları çıkartmayı düşünüyorum. mat likit lipstick ürünü lip gloss'tan oldukça farklı ve kalıcı.

  diğer bir nokta da, krem göz farı ve toz göz farlarının boyutlarının farklı olması. elimde toz göz farı için metal kutudan vardı ama krem göz farı daha büyük boyutta olduğu için mecburen mıknatıslı palette kullanacağım. yine 4'lü toz göz farı da hem toz hem de krem göz farından daha büyük. pudrasıyla boyutunda sanırım. bu göz farlarının metal kutularının birbirlerine uymadığnı söylemek istedim. hepsinin bir arada resmini koyacağım, boyutların anlaşılması için.

  onun dışında, ürünlerin kalıcıkları güzel. özellikle allık uzun süre kıpırdamadan duruyor. ancak krem allık olmasına rağmen, ciltte dağıtınca ilginç bir şekilde toz allık gibi oluyor. rms ve ilia'nın krem allıkları gibi parlak ve canlı durmuyor. ancak renk pigmenti olsun kalıcılık olsun gayet başarılı.

  gözlemlediğim bir sorun ise, toz göz farlarının refill ürünlerinin kargoda zarar görmesi. maalesef darbeden dolayı kırılmış olarak geldi ürün. o yüzden kağıt refill paketlemesi sanırım pek verimli değil. tabi bu, benim ürünü mıknatıslı palette kullanmamı da zorlaştıracak gibi duruyor. çünkü çantada taşırken dökülmeler devam edip, diğer ürünlerin üstüne bulaşacak diye bir çekincem var.

  ilgili medya:
  4
  8 aralık 2023 16:39

  2. bu marka hakkında biraz daha ayrıntılı yazmak istiyorum. gerçekten çok özel bir marka hem içerik hem de tasarım anlamında.

  çoğu ürününü denedim ve genel olarak memnun kalmıştım ama kalıcılık beklentiniz varsa, benim kullandığım 3 yıl önceki dönemde ürettikleri ürünlerden edindiğim tecrübeye göre, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. bu süre zarfında kjaer weis'ın ürün yelpazesi çok genişledi ve eminim formülasyonlar da gelişmiştir. o yüzden denemek isteyenlere tavsiyem, ilk olarak refill ürünleri tercih etmeleri ve eğer memnun kalırlarsa metal tasarım kutularına yada rujda metal kapak ve gövdeye geçmeleri. yani bir makyaj yapayım ve akşama kadar kıpırdamasın diye bir beklentiniz varsa pek memnun kalmayabilirsiniz.

  açıkçası tasarımlarına vurulup allık, göz farı ve dudak balmı için metal kutuları almıştım. ancak bu ürünleri çantada vs taşımak cidden problem. çünkü gerçekten baya ağırlar. o yüzden mıknatıslı paletlerde kullanmak bana daha mantıklı gelmeye başlamıştı. kutuların tasarımları (gbkz: marc atlan)'a ait bildiğim kadarıyla.

  bir diğer konu, kurucusunun gerçekten bir makyaj sanatçısı olması. make up artist'teki sözcüğün hakkını vermesi. kadının instagram paylaşımları olsun, ürünleri için kampanya tasarımları olsun gerçekten çok sanatsal. kullandığı mankenlerin yüzleri de oldukça ilginç. yani standart güzellik algısının dışında mankenleri tercih ettiğini gözlemliyorum ve tüm bu yönlerine bayılıyorum.

  bu kadından öğrendiğim iki önemli bilgi şu makyajla ilgili: birincisi "organik ya da bitki içerikli makyaj malzemeleri kullanmaya ilk nereden başlamalıyız?" sorusuna verdiği cevap. kendisi ilk olarak rujdan başlanması gerektiğini söylüyor. çünkü dudağımıza sürdüğümüz şeylerin, gün içerisinde birşeyler yiyip içerken ister istemez ağız yoluyla vücudumuza girdiğini ve bunların da bir şekilde sistemimizde bir yere gittiğini söylemişti. bu yüzden ilk adım ruj, sonrasında yavaş yavaş diğer kozmetik ürünlere geçilebilir diyor.

  ikinci konu da, göz makyajıyla ilgili. kendisi maskaraların ömrünün maksimum 3 ay olduğunu düşünüyor açıldıktan sonra. bu yüzden kendi maskaralarının boyutları da diğer maskaralardan çok daha az. bu bir pazarlama taktiği de olabilir emin değilim açıkçası. çünkü şimdiye kadar etrafımda kimse de göz hassasiyeti görmedim uzun süre önce açılmış maskara kullanımına bağlı olarak. ama kendisi, markasını kurmadan önce makyaj yaptığı mankenlerde çok fazla göz enfeksiyonuna şahit olduğunu anlatıyor. gözün ıslak bir alan olduğunu ve bu yüzden maskara fırçalarının bakteri üretmeye çok müsait olduğunu söylüyor.

  bu iki yaklaşım benim için ufuk açıcı olmuştu açıkçası makyaj ürünlerine bakışımda. tüm bu sebeplerden, markanın kurucusu (gbkz: kirsten kjaer weis) benim için çok ilham verici bir kadın. sanırım kendisinin danimarka'da bir çiftlikte ve doğayla çok içe bir iskandinav tarzıyla büyümüş olmasının tüm bu tasarımlarında etkisi var. kendisinin güzellik algısını gerçekten çok beğeniyorum. oldukça sadece, abartı olmayan ama gerçekten güzel olan makyajlar tercih ediyor. benim için en sanatsal eserlerinden biri şu (link: https://www.youtube.com/watch?v=YHSzjW3ZJCk videoda).

  30 ekim 2023 16:25

  1. ambalaj tasarımları sebebiyle lüks hissini iliklerinize kadar yaşabileceğiniz sertifikalı temiz içerikli kozmetik markası. özellikle, yıllar önce youtube'da yayınladığı makyaj videolarını hala açar ve tekrar tekrar izlerim. kurucusu kirsten kjaer weis'ın sakin tavrından dolayı mı bilmiyorum ama inanılmaz bir huzur doluyor içim o makyaj videolarını izlerken.

  ilgili medya:
  3
  12 haziran 2023 23:03 20 haziran 2023 22:37


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar