yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. ıslak mendil ile ambalajları siliyorum. özellikle paletleri ve fondötenlerin ağızlarını. Nars ürünlerimin kılıflarını dört haftada bir makinaya atıyorum.

  10 şubat 2016 15:15

  2. instagramda, blogda falan ürün fotoğrafı paylaşan bazı kişilerin hiç dikkat etmediği şey. farların, allıkların sağı solu toz içinde. o kadar boncuk ıvır zıvır aksesuarla fotoğrafı süsleyeceğine az temizleseydin şu ürünlerini diyesim geliyor.

  10 şubat 2016 20:03

  3. sadece ambalaj değil de ürünleri de temizlemek istiyorsanız, elinizde alkol bulunması gerekiyor, eczaneden yüzde 70 ya da 90lık alkol alın, böylelikle pudra ürünlerin de üstünü temizleyebilirsiniz, çünkü alkol taşlaştırmaz farı pudrayı allığı vs. ıslak mendille farın kenarını sileyim derken ıslaklığı fara değerse farın orası taşlaşır zamanla, haberiniz ola (ybkz: :swh)

  10 şubat 2016 20:12


  4. ben pudra ürünleri ve rujları temizlemek için alkol, ambalajları temizlemek için de ıslak mendil kullanıyorum. alkolü fısfıslı bir şişeye koydum, ayda bir filan ürünlere sıkıp ağızları açık biçimde kurumaya bırakıyorum. ambalajları da güzelce siliyorum ama bunu daha nadiren yapıyorum açıkçası. fakat nars'ın ambalajları, dokusunu her ne kadar sevsem de, kir toplama kabiliyetiyle beni çok sinir ediyor. kirlenince kolay da temizlenmiyor üstelik. iki tane tekli farımın dışı rezalet durumda mesela şu an. ne kadar uğraştıysam da bir türlü temizleyemedim, böyle kirli yapış yapış acayip bir şey oldular. her kullandığımda canımı sıkıyor bu durum. sırf bu yüzden nars'dan aldığım şeyler kirlenmesin diye kullanırken kırk takla atıyorum.

  10 şubat 2016 22:33

  5. Kozmetik ürün temizliğinde en sık yaptığım temizlik ürün uygulama fırçalarının temizliğidir. Palet kenarındaki tozlar ya da ruj kenarlarındaki lekeler en son endişelendiğim noktalardır. Bunun nedeni fırçalar temizlenmediğinde oluşan bakteri ve mikropların cilde ciddi zarar vermesidir. Bu yüzden önlem olarak fırçalarımı yüz temizliği için kullandığım anti-bakteriyel losyonla yıkarım. Kullanım sıklığına göre haftada iki üç kere yıkamanızı tavsiye ederim. Tabii bu noktada fırçanın kalitesi de önem teşkil etmektedir. Fırça ne kadar kaliteliyse sık yıkamadan o denli az etkilenir. Alkol de sterilize için etkin bir maddedir fakat dikkatli kullanmalısınız, fırçanın kıllarını kurutabilir.

  11 şubat 2016 00:13 ed.11 mayıs 2016 18:17

  6. makyaj temizleme mendiliyle ambalajların içini dışını temizliyorum. aynı şekilde organizerlarımı siliyorum.fırçaları bebe şampuanıyla, sponge kalıp sabunla haftada bir yıkıyorum. far paletlerini kuru mendille temizliyorum genelde çünkü onlara ıslak bişey bulaşınca yapıları değişiyo .

  11 şubat 2016 12:12

  7. kremlerin üstleri bir günde nasıl bu kadar tozlanıyor yarappiiiiiii!!!!!

  kullanmadan önce silip öyle kapaklarını açıyorum, içine toz kaçmasın diye

  11 şubat 2016 13:07


  8. Ürünleri kapalı alanlarda tutmanın tozu bir miktar önlediğini düşündüğüm için küçük masa üstü çekmecelerinde saklıyorum. Aynı şekilde fırçaları da dik yerleştirebildiğim kapalı bir kutuda muhafaza ediyorum. Far ve allıkların kendilerini temizlemeyi hiç denemedim, fakat paketlerini ıslak veya kuru mendille temizliyorum. rujları ise uçlarından ince ince tıraşlıyorum. Bir de çantaya giren dudak nemlendiricilerini arada normalden daha fazla açıp kontrol ediyorum. Bazılarına toz kaçmış olabiliyor.

  11 şubat 2016 14:01

  9. Nars gibi çabuk kirlenenler ve ıslak mendille kiri çıkmayan ürünler için(gizlinot: lorac pro da öyle mesela ):

  çift fazlı göz makyaj temizleyiciyi pamuğa döküp ambalajı temizliyorum. Sonrasında ıslak mendille tekrar siliyorum ki yağ gitsin. En sonunda peçeteyle kuruluyorum ki damla izi kalmasın. Tertemiz oluyor.

  11 şubat 2016 15:49 11 şubat 2016 15:50

  10. bebe yağını hafifçe pamuğa döküyorum,nars gibi kauçuk ambalajları bu pamukla siliyorum,bingo!

  rujları ara ara kontrol ediyorum,üst kısımları hafifçe ıslak mendile sürüp temizliyorum,biraz ziyan olsa da dudaklarımla ilgili hiç sorun yaşamamış olmamı buna bağlıyorum

  paletleri yine makyaj temizleme mendiliyle siliyorum

  fondotenlerin ağız kısımlarını yine alkole batırılmış pamukla temizliyorum

  makyaj fırçaları çok kirliyse bir damla fairy ile su karışımında bekletip bol suyla yıkıyorum

  göz fırçalarımı mac brush cleanser ile temizliyorum.ayda bir de yıkıyorum.

  en sevdiğim aparat sünger,her kullanımdan önce yıkıyorum.bakteri üremesin diye su dolu bir kabin içine sünger içinde kalacak şekilde koyup mikrodalgada bir kaç dk bekletiyorum.

  11 şubat 2016 17:21 11 şubat 2016 17:26