sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (0)

1. Çocukluğumun kabusu. Ayda en az 1 kere bu olaydan olur ve doktor durumuna göre 3/4/5 penicilin + 1 penadur yazardı hic unutmuyorum.bütün popom delik deşik olurdu.sonra artık hem annemlere hem bana gına geldi ve o tonsiller alındı.hayatımda yapılan en mantıklı hareket bu olsa gerek, o zamandan beri yılda maksimum 3 kere hasta oluyorum. Bi de tonsillerin alındıgı ameliyattan sonrasında bikac gün böyle sürekli dondurma falan yemiştim çok güzeldi.bi de hala kışın ortasında dondurma yiyebilme buz gibi şeyler içebilme lüksüne de bu ameliyat sayesinde sahibim, hiç de bi sey olmuyo ölümsüzlük gibi bişi :d

22 aralık 2015 23:59

2. Üç hafta önce geçirdiğim hastalık, kendi gitti öksürüğü kaldı yadigar. Çok illet bir hastalık, ateşler, kabuslu halüsülasyonlu, terler içinde uykular yaptı. Ne yiyebildim ne içebildim. En son geldiğim nokta tükürüğümü yutamadığım için peçeteye silmemdi. Tek çözümü iğne ve dinlenmek. Benim gibi inat etmeyin hapla atlatırım diye, gidin paşa paşa iğnenizi olup rahatlayın.

23 aralık 2015 00:10

3. penisilinle atlatılmayacak kadar dirençli versiyonları da mevcuttur ne yazık ki. 10 doz penisilinin ardından hastalığın bana mısın dememesi üzerine hastaneye yatıp üçüncü kuşak antibiyotiği serumla almak zorunda kalmıştım. o zamandan beridir bilinçsiz antibiyotik kullanımının ne derece korkunç birşey olduğunu anlamış bulunuyorum. çünkü insanlığın elinde henüz dördüncü kuşak antibiyotik diye birşey yok ve bu virüsler her sene antibiyotiklere karşı daha dirençli hale geliyor. yani işin özü yakında antibiyotiğin olmadığı orta çağa dönmemiz yakındır. kulağa korkunç geliyor farkındayım ama insanlık bir grip salgını ile yok olabilir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0spanyol_gribi

23 aralık 2015 00:27

4. tedavi edilmediği taktirde kardiyomiyopatiye kadar gidebilir. yetişkinlerde en az 10 gün (14 güne de tamamlanabilir duruma göre) antibiyotik alınması gerekmektedir. yetersiz (kısa süreli) antibiyotik kullanımı direnç geliştirmesine neden olabilir.

23 aralık 2015 02:42

5. kendimi bildim bileli ben ve bademciklerim bu hastalıkla savaşırdık. 2 sene önce baktım olmuyor bademciklere veda ettim. bademcikler gitti bir daha hasta olmam diye düşünüyordum kii;

oldum.

işin kötüsü bademcik olmayınca enfeksiyon tüm boğaz, küçük dil, diş etleri, dudak ve yanak içine yayılıyor malesef.

23 aralık 2015 18:48

6. geçen yıl tanıştığım hastalık. eskişehir kışında duşa girip akşam dışarı çıkmıştım, saçlarım o zamanlar boxbraidli olduğu için tam kurutamamıştım da. ertesi gün uyandığımda boğazım ağrıyordu, öyle çok hasta olan biri değilim hastalıkları da çabuk atlatırım bu yüzden önemesemedim alkol sigara devam ettim o gece de. ertesi gün uyandığımda uyanamıyordum, evet uyandığımda uyanamadım. ölüydüm resmen. nefes alamıyordum, yemek yiyemiyordum, su içemiyordum hatta yutkunmak bile imkansız hale gelmişti. o gün farklı farklı bitki çaylarından 3 litre rahat içmişimdir. o da zar zor. geçmiyor çünkü boğazdan. gece halüsinasyon başladı, ateş fırladı, yatak uzuyor bildiğin, içine koyunlar doluyor, ben bu koyunları bu yatağa nasıl sığdırırım diye ağlıyorum ben de. öyle böyle bir şey değil, lsd alsam böyle halüsinasyon yaşamazdım herhalde. bir de insanı duygusallaştıran bir hastalık bu. regl döneminden farksız, her şeye ağlayasım geliyor. reklama ağladığımı hatırlıyorum ben. hastalığın 3. gününde sağlık ocağına gittim doktor hafif bir antibiyotik verdi 1 hafta kullan dedi kullandım geçmedi, hala ölü gibiydim. başka doktora gittim başka doktora gönderdi dsoucjoduj o doktor da 10 gün boyunca sabah akşam penisilin yazdı tabi ben şok. o hafta da vize haftamdı. oturamazsam vizeye nasıl giricem diye düşünüyodum, penisilin oturtmaz insanı annemden biliyorum, olmadım ben de iğneleri. doktor akrabamı arayıp dedim ben ölüyorum bi şey yap. augmentin yazdı, 2 hafta onu kullandım ve geçti. 1 aylık tonsillit maceram buydu. geçtikten 1 ay sonra tekrar başladı :') mezar taşı falan yaptırmaya kalktım başlamasın diye ağlıyordum resmen. neyse ki bu kez hazırlıklıydım ve yenicem ulan seni diyip yendim 1 haftada. hala ara ara tekrarlar. antibiyotik kullanmaktan vücudum iflas edecek ondan korkuyorum. bir kere oldunuz mu zaten ara ara olmaya devam ediyosunuz, bundan kurtuluş yok.

14 ağustos 2017 16:40

7. Lanet bir hastalık. ilacı yutmak için bile su içmeye izin vermeyen bir iltihap düşünün ki o iltihabı ağzınızı açıp aynaya bakınca görebiliyorsunuz hani abeslang (gizlinot: Tahta çubuk) ile bakmaya gerek yok o derece. 5 kilo verdirir insana. 

10 mart 12:03