yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (4)
  • medya (3)
  5

  1. Saç ürünlerinden sonra kruidvat’ın cilt bakım ürünleri de watsons’larda satılmaya başlamış. Yüzümde oluşan son iz nedeniyle C vitamini serumu denemek bir süredir aklımdaydı, bugün watsons’ta denk gelince uygun fiyatlı olduğu için aldım. (İndirimde 29.90) az önce yüzümü yıkadıktan sonra göz çevresi hariç tüm yüzüme uyguladım. Herhangi bir yanma olmadı ama 30 saniye içinde, askorbik asitten kaynaklandığını düşündüğüm Hafif bir uyuşma oldu. 

  Uygulama esnasında bıraktığı his güzel ama Çok da ümitli değilim açıkçası. Bir kaç kez kullanayım duruma göre entryi editlerim. Zaten dandik bir şeyse cildimin reaksiyon göstermesi uzun sürmez. 

  Edit: ürünle ilgili çok mesaj geldi. 15 gündür düzenli kullanıyorum. Özellikle gece uyumadan önce yüzümü yıkayıp serumu sürüyorum. Entry'de bahsettiğim yara izinde bariz hafifleme oldu. Gerçekten şaşkınım. 180 liraya aldığım contractubex bile fayda göstermediği için bi süre kullanıp bırakmıştım. Bu üründe gözle görülür etki çok hızlı oldu. Aynı gün kolajen içmeye başlamamın etkisi de var mıdır bilmiyorum ama bitene kadar kullancağım. Akabinde kaliteli bir c vitamini serumu araştırıp 2 ayda bir vitamin kürü uygulamaya sanırım devam edeceğim. 

  ilgili medya:
  1
  2 haziran 2021 00:55 18 haziran 2021 12:39

  5

  2. Uzun zamandır aklımda c vitamini serumuna başlamak vardı. Bu da benim için bir başlangıç ürünü. Öncelikle fiyatı oldukça uygun. Henüz yeni kullanmaya başladım. Yapısı, kokusu vs herhangi olumsuz bir şey yok. Hatta cildimi daha sağlıklı gösterdi diyebilirim. Genellikle serumlar cam şişe de satılıyor fakat bu markanın sadece serumu değil tüm cilt ürünleri cam şişede. Bu da beni epey cezbetti. Cam sağlıktır. 

  21 haziran 2021 20:53

  3. içeriğindeki c vitamini(sodium ascorbyl phosphate) parfümden sonra gelmekte ve listede 12.sırada. Ben de tam alacakken inceleyip vazgeçtiğim için yazmak istedim. Benzer fiyatta ürün arayanlar için yine watsons'a özel satılan diadermine c vitamini serumu daha tercih edilebilir bana göre. 

  22 haziran 2021 10:19


  5

  4. Daha önce c vitamini kullanmadığım için, bu ürünü seçtim ben de. yazılmış zaten, içindeki c vitamini oranı düşüktür. şişenin üzerinde oran yazmamasına rağmen böyle tahmin ediyorum. fiyatı uygun çünkü. indirimle 29-35 tl arasında bulabiliyorsunuz. 2-3 euroluk da fiyatı var başka ülkelerde. o yüzden üründen mucize beklememek gerekiyor. bildiğiniz drugstore ürünü işte.

  neyse, ben de minik bir başlangıç olur diye aldım. bakarım cildim c vitaminine iyi tepki veriyor, daha kaliteli bir ürün alırım diye düşündüm. şimdiye kadar iki kez kullandım. yüzümü yıkadıktan sonra sürdüm. hafif bir yanma oldu, sonra geçti. yani henüz iki kez uyguladığım için etkilerini görme şansım olmadı. ama olumsuz bir şey olmadı diyebilirim. zaten her gün de uygulamayı düşünmüyorum. haftada 2-3 kez makul olacak benim için.

  ürünün birkaç olumsuz noktası var. birincisi, şişesi açıldıktan sonra tam kapanmıyor. c vitaminleri bozulmaya çok müsait ürünler olduğu için, havayla teması ürünün ömrünü iyice kısaltır. bu sebeple boş bir şişeniz varsa, ürünü ona boşaltın derim. ben öyle yaptım, damlalıklı boş şişelerim vardı, aktardım hemen. ikinci olumsuz noktası da içinde mini mini ışıltılar var. gündüzleri (gizlinot: tabi ki güneş kremi şart)ışıltılı baz gibi makyaj öncesi uygulamak için güzel olabilir. ama akşam disko topu gibi parlamak epey manasız oluyor.

  50 ml olması da olumlu özelliklerinden biri bence. çoğu serum 20-30 ml çünkü. ama c vitaminlerinin ömrü çok uzun olmadığı için, saklama koşullarınız önem kazanıyor. parfümlü bir ürün, ama çok ağır değil. c vitamini denince burnunuzda canlanabilecek ferah bir kokusu var.

  sonuç olarak başlangıç için düşük beklentiyle edinilebilir. fiyatı uygun çünkü. ama yine de uyarayım, her ihtimale karşı güneş kremi kullanmanızı öneririm. tamam, çok güçlü bir ürün değil. ama lekelenmeye müsait hale gelebiliyormuş cildimiz c vitamini içeren ürünler kullanırken. eğer bundan sonrasında da cildimde olumsuz bir reaksiyon göstermezse ürünü bitirmeyi düşünüyorum. ama sonrasında muhakkak daha iyi bir ürün edinirim.

  22 haziran 2021 17:00 22 haziran 2021 17:04

  5. daha önce klairs ve herbaderm'den c vitamini kullanmış ve cildi asitlere oldukça alışık olan benim cildimi kremiyle beraber mahvetmiş serumdur aslında asıl şüpheli krem (onun yapısıdan hiç hoşlanmamıştım) ama şu an ikisinden de şüphelenmek zorundayım. cildimi toparladıktan sonra sadece seruma bir daha şans vermeyi düşünüyorum. o zaman tekrar editlerim. birkaç gün sadece bu serumu ve nemlendiricisini kullandım, her zaman kullandığım temizleyicim ve nemlendirici toniğimden sonra. 5-6. günden sonra iki yanağımda da beşer altışar koca koca kırmızı ucu görünmeyen sivilceler çıktı, ödem gibiydi hatta sivilceden çok. aradan 1-2 hafta geçti bırakalı bir süre aktif madde içeren şeyler kullanmadım tepecikler inene kadar sadece temizledim ve nemlendirdim. şu an yanağımda sivilce yaralarım, alnımda ve çenemde çıkmaya devam eden ağrılı sivilceler ve bütün yüzümde oluşan siyah nokta patlamasıyla cebelleşiyorum, cilt dokumu hayal edin. gören nazar değdi falan sanıyor.

  7 temmuz 2021 20:54

  6. güncelleme: bunu kullandıktan sonra meydana gelen sorunlar bıraktıktan haftalar sonra bile devam etti. yüzümü temizleyip aha ve retinol kullandığım halde bıraktıktan en az 1-1.5 ay sonra falan sivilceleri durdurdum. geçen serumu bir daha kullandım ve reaksiyon yaratmadı. sanırım sorunların ya nedeni bu değildi ya da tek nedeni değildi. yakın zamanda beslenme düzenimi değiştirdim, staja başladım, uyku düzenim de çok değişti, her gün dışarı çıktığım için her gün güneş kremi kullanıyordum ve çift bazlı temizlik bile yetmedi sanırım. bunlar birleşip kombo yaptı diye düşünüyorum. serumu gündüzleri kullanmaya devam edeceğim, umarım memnun kalırım.

  edit: sadece serumu kullanmaya devam ediyorum ve memnunum! c vitamininden beklediğim şeyleri yerine getiriyor. aydınlatma çok fark edilmiyor çünkü neredeyse her gün niasinamid kullanıyorum ama taze sivilcelerimi yatıştırıyor bence.

  28 temmuz 2021 22:45 18 kasım 2021 21:21

  7. 3 gün önce watsons'tan 24,95 ₺' e aldım. Fiyatı çok uygun, c vitamini içerik listesinde başlarda olmasa da şans vermek istediğim bir üründü fiyatı yükselmeden denemek istedim. Ürünün yapısı hafif jelimsi geldi bana. Sürdükten sonra da cildi nemli hissettiriyor ve kokusu da güzel. Karma-yağlı cildimde sabah uyandığımda sadece alnımda ekstra bir yağlanma yaptı. C vitamini zaten kısa sürede sonuç verecek bir şey değil ama bu ürünü kullandığım 2 gündür yanaklarımdaki kırmızı lekelerim daha kırmızı görünüyor sanki anlam veremedim. Bir hassasiyete de neden olmuş olabilir her leke farklı sonuçta. Biraz daha şans vereceğim (7-10 gün kadar) Sonrasında editlerim duruma göre.

  19 aralık 2021 16:50


  8. Hiç asit içerikli ürün ve c vitaminli şeyler kullanmamıştım. Cildim kuru ve roaccutane tedavisi gördüm 1.5 yıl önce. Sürdüğüm zaman güzel bir dolgunluk hissi veriyor içeriğindeki parfüm beni rahatsız etmedi. Şişenin dibine geldim memnunum ama tabiki öyle ahım şahım etki almıyorsunuz. Şimdi gerçekten etki alabileceğim c vitamin oranı yüksek olan serumlar bakıyorum. Güncelleme : arkadaşlar ben bunu düzenli kullanınca oldukça memnun kaldım yapısından verdiği hissiyattan ya kesinlikle cildime aydınlık görünüm veriyor. 2. şişemi aldım ama zamlanmış 35 gibi fiyata almıştım şişeyi şimdi 1 buçuk hafta önce falan 42 ye aldım. Ama ülkede dün aldığına ertesi gün zam geldiği için zammı oldukça az bile buldum hahaha

  27 temmuz 2022 12:08 21 ağustos 2022 16:30

  9. Öncelikle yoğun beyaz, turuncu gibi bir yapısı var. Ayrıca aşırı yoğun parfüm kokusu var portakal gibi galiba hoş ama bir yerden de rahatsız edici geliyor. Ne zaman sürsem hassasiyet yarattı yüzümü yıkamak zorunda hissettim. Peşinden de sivilceler kaşıntı bıraktı. İçindeki simler başka bir eksi... Pozitif yorumlar okuyunca gerçekten şaşıyorum. Şimdiki aklım olsa almazdım içerik listesine bakarsak çok mantıklı gelmiyor nasıl işe gerçekten çok şaşkınım.

  6 kasım 2022 00:29

  1

  10. Aslında nemlendirmesini çok beğenmiştim. Fakat bu yaşımda yüzümde ve alnımda kaşıntılı sivilce çıkartmış serumdur kendisi. Ki cildim sorunlu bir cilt değildir ve uzun yıllardır sivilce çıkmaz, ki 40 lı yaşların başındayım ne sivilcesi? Üzdü.

  11 kasım 2022 20:15