yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (3)

  1. çılgınlar gibi yaptırmak istediğim, ancak çevreden gelen '' kulağın yırtılır, mikrop kapar, çok acır, orası tehlikeli, sıkıştırmalı küpelerden tak. '' yorumları yüzünden korktuğum eylem. Yaptıranlar bir deneyim paylaşsa da, benim gibi heveslilerin kafası netleşse diye açtığım başlık.

  (Daha önce burnumu deldirdim, kulağımda da 3 delik var.)

  ilgili medya:
  1
  23 ağustos 2018 19:42

  2. Neredeyse 3 sene önce Bağdat Caddesi'nde bir piercing dükkanına aniden girdim ve helix piercing tarzının daha alt tarafında kalan bir noktayı işaret ederek orayı deldirmek istediğimi söyledim. Adam inatla helixi gösterdi ve hayır dememe rağmen ben koltukta yatarken bir anda oradan kulağımı deldi.

  Kesinlikle canı tatlı biri değilim. Ama delindiği anda koltuktan fırladığımı hatırlıyorum. Hayatımda 2 saniye içerisinde böyle bir acı hissetmedim. 

  Dükkanda bulunan 5-6 tane liseli kızın göbeklerini, dudaklarını deldirdiklerini görüp, çok fazla vırvır etmeden dükkandan çıktım.

  Eşim dışarıda beni bekliyordu, yanına gittim. Kulağımdan boynuma kan akıyordu, sildik. 2-3 adım attıktan sonra bir anda gözüm karardı ve bayıldım. O an tek düşündüğüm "bu piercing yüzünden başıma birşey gelirse, annem beni kesin öldürür" oldu.

  Sonrasında 1 yıl boyunca antibiyotikli kremler, antibiyotik aldım ve kulağım inatla bu piercingi kabul etmedi. 

  Son 6 aydır ise artık rahatım. İstediğim tarzda küpe takıyorum, üstüne yatıyorum.

  23 ağustos 2018 22:31

  3. Sol kulak kıkırdağımda iki tane tabancayla açılmış delik var. İlki 6, ikincisi 5 yıldır benimle. Canı tatlı bir insan değilim, delinirken kesinlikle bir sıkıntı yaşamadım ama doğrusu iğne ile deldirmek tabii ki. (Tabancayla deldirmemin sebebi iğne fobim olması) Ne delinirken ne de deldirdikten sonra tek bir sıkıntı yaşamadım. Asla yara olmadı asla iltihaplanmadı ve kullanmasam bile kesinlikle kapanmıyorlar. 

  23 ağustos 2018 23:13


  4. Tragus, rook, helix x3 (ikisi üst klasik kıkırdak denilen diğeri tragus hizası) olmak üzere toplamda 5 tane piercingim var. Canı gerçekten çok ama çok tatlı bir insan olmama rağmen deldirirken asla acımadı hatta tragus kısmım çok minik olmasına rağmen deldirdim. Bu arada ben de iğne ile deldirme taraftarıyım. Bence de kıkırdak dokuya tabanca zarar veriyor. İyileşme süreci, ağrı-sızı, iltihaplanmanın da tamamen kişisel olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu süreç sadece kulağı iğne ile deldirmek ile bitmiyor. Sonrasında antibiyotikli krem ya da deniz tuzu suyu ile bakımını yapmak, ilk 1-2 gün su değdirmemek, kıyafetleri giyerken dikkat etmek, çok fazla elleyip mikrop kaptırmamak gerekiyor vs. Bu tarz şeylere dikkat edince alerji, iltihap gibi bir durum ile karşılaşılacağını pek sanmıyorum.

  23 ağustos 2018 23:35

  5. bakımını guzell yaptiginiz takdirde cok fazla aci vermeyen olay.

  ilk 1 ay ustune yatarken, kiyafet degistirirken degdigi an aciyor, duzenli olarak kremlediginiz ve bakimini yaptiginiz da gayet de hos duran piercing turu (helix)

  2 yildir benimle ve gayet mutluyum.

  ha sunu da belirteyim ilk deldirdigimde adam yanlis yerden mi deldi artik bilmiyorum acisina dayanamayip cikarmistim cunku agrisi basima kadar vurmustu ve tabancayla delmisti.

  ikincisi de tabancayla delindi ama dogru yerden deldi bu sefer. kime yaptirdiginiza dikkat etmekte fayda var.

  24 ağustos 2018 00:29

  6. 4-5 sene önce bir anlık cesaretle gittim ve tabancayla deldirdim. o zamanlar çok bilgim yoktu tabii iğneyle delim yapılması gerektiğini sonradan öğrendim. tabanca kesinlikle çok sıkıntılı, kıkırdağı parçaladığını da bir çok yerde okudum. kulaktaki akapunktur noktalarından dolayı mutlaka bilgili birine deldirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

  bendekini 3 sene kadar kullandım, gerek kulağımın hassaslığı, gerekse kullandığım piercinglerin dandikliği gibi sebeplerden defalarca kez iltihap oldu, birçok kez çıkardım ama iyileşince dayanamayıp takmaya devam ettim, çünkü çok seviyordum.(gizlinot: ve kolay kolay da kapanmıyordu) en son iltihaplandığında ateşim de çıkınca veda etmek zorunda kaldım, şişmiş kulağımı düzeltmek oldukça zaman aldı, ve hala orada bir iz var ki hiç sevmiyorum kendisini.

  ama kesinlikle bünyenizle de ilgili, benimle aynı yerde aynı tabancayla deldiren arkadaşım, daha ilk gece kulağının üzerine yatabilmişken ben senelerce ne zaman o kulağımın üstüne yatsam sabaha morarmış bir kulakla uyandım tabii çıkarmadım yine de (bkz: terazi burcu inadı). ki kendisi hala piercingini kullanıyor.

  özet geçmem gerekirse, steril bir yerde ve mutlaka uzmanına deldirin, ve sorun yaşadığınız anda çıkarın, sorun yaşamazsanız da tadını çıkarın, çünkü mükemmel duruyor.

  24 ağustos 2018 00:45

  7. Cebimde adam akıllı para yokken arkadaşımın aniden "hadi kıkırdağımızı deldirelim" demesiyle kendimi gümüşçüye atıp 5 liraya gerçekleştirdiğim eylemdir :d 1-2 ay acısından üstüne yatamadım (gizlinot: Bu biraz da canımın tatlı olmasından kaynaklı) ve açıkçası haftada bir çıkartıp küpeyi ve kıkırdak deliğini temizlemek dışında bir bakım da yapmadım. Buna rağmen şimdiye kadar ne iltihap ne de başka bir sorunla karşılaştım. 2 yıldır da benimle, gayet memnunum kendisinden.

  24 ağustos 2018 01:07


  8. çok istediğim ama kulak kıkırdağımın çok sert olmasından dolayı asla cesaret edemediğim eylem.

  Çok güzel durduğunu düşünüyorum

  24 ağustos 2018 02:36

  9. Geçen yaz yaptırdığım eylem. Çok acıyacak diye korksam da eczacının tanıdık olması sebebiyle gaza geldim ve yaptırdım. Yaptırış anında bir şey olmuyor acımıyor açıkçası.

  Ama yaptırdıktan sonra üstüne yatmak imkansız çok rahat 2,5-3 ay yatamadım ben. Yanlışlıkla yatmam tüm vücudumun zonklaması ve yanması demekti saniyeler içinde. Başta tabii daha acı vericiydi üstüne yatmak zamanla azaldı ama küpe oradayken tamamen geçmedi benim için acısı. Bugün yatsam eminim acırdı yine küpe ile.

  Onların taktığı küpeyi çıkarmayı ilk 2. Ayın sonunda denedim. Aşırı acıdı, çıkmak bilmedi. Hatta ben çıkmayacağını düşündüm strese bile girdim. (gizlinot: :d) neyse kan revan içinde çıkardım kıpkırmızı sıcacık ve kanlı bir kulağa sahip oldum o küpeyi çıkarırken. Tabii tekrar takmak da işkence oldu. Böyle ben bir 6-7 ay kullandım. En son çıkardım zoraki bir şekilde yine. Bir süre sonra tekrar takmaya çalışırken canım çok acıyınca lanet edip bıraktım. Belki çok sabır gösteremedim. Hala takmayı isterim ama cesaret edemiyorum. Belki de kapandı gitti.

  Ekleme: ben tabanca ile deldirdim iğnelinin daha az acı verici olduğunu biliyordum ama küçük bir yerde yaşadığım için öyle bir ortam yoktu. Karşılaşma yapamadım. Bakım konusunda ise krem sürdüm arada çevirdim o kadar. Bende iltihap olmadı ama çıkarırken ve takarken kanama yaşadım. Normalde hiç kanamadı. Yılların hevesiydi benim için ancak acısı sebebiyle erken bitti o heves bende.

  24 ağustos 2018 05:18 24 ağustos 2018 06:01

  10. Kıkırdağımın alt tarafındakiler kapanmadı ancak üst tarafındaki delik 1 yıl boyunca resmen ağrıdı, ben de çıkardım. Ergenlik cesareti ile deldirmiştim,şu an olsa yapamam sanırım.

  24 ağustos 2018 15:46