yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. meraba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. bu başlık altında kuru şampuan ve bebek pudrası kullanımlarını karşılaştırıyorum.

  saçlarım sabahtan akşama yağlanıyor, özellikle dip ve enseme değen kısımları akşam üstüne doğru tel tel ayrılıyor. iki ay öncesine kadar her gün duş alarak bu sorunu gideremediğimi farkettim, bu cildime de iyi gelen bir şey değildi. ben de hiç olmazsa gün aşırı cildimi dinlendirebilmek için iki günde bir kuru şampuan kullanmaya başladım.

  ilk denediğim kuru şampuan (bkz: dove canlandırıcı kuru) şampuan oldu. o kadar ağır ve yoğun bir kokusu varki gün boyu mide bulandırıyor. az kullanmanıza rağmen yoğun içeriği sayesinde saçlarınızı yeni yıkanmış gibi tertemiz ve hacimli gösteriyor fakat saç diplerinizde ağırlık ve aşırı kaşıntı yapıyor. iki kutu kullandıktan sonra başka şampuan denemeye karar verdim.

  ve (bkz: schwarzkopf got2b rockin'it kuru şampuan)a geçtim. bu şampuanın kokusu dove'a göre daha hafif, gün içinde çok burnunuza gelmiyor fakat içeriği dove kadar yoğun değil, temiz bir görünüm elde edebilmek için daha bol miktarda kullanmanız gerekiyor ki bu da on günde bir yenilemeniz anlamına geliyor. fiyatının 18.50 tl olduğu düşünülürse pahalıya denk geliyor.

  kuru şampuana daha fazla para harcamak istemediğimden dün kuru şampuan stantlarını es geçip bebek bakım ürünlerine yöneldim ve hemen pudra arayışına geçtim. önce (bkz: johnson's baby pudra)ya baktım. her şeyden önce bildik markaydı ve kötü olamazdı, daha sonra (bkz: dalin bebek pudrası)na ilişti gözüm. her iki pudrayı da kokladığımda bu ürünlerin kendilerine özgü o tanıdık kokuları taşıdığını gördüm. benim amaçlarımdan biri de kuru şampuanların ağır kokularından uzaklaşmaktı. kokuları nedeni ile bu iki markayı eledim. tam eczaneye bakmaya karar verdiğimde daha önce hiç duymadığım bir marka olan (bkz: bebeten bebek pudrası)nı gördüm, çok çok hafif bir kokusu vardı. küçük boyu 8.50tl büyük boyu 11.50 tl idi. ben bunu kullanırım yea diyip hemen büyük boyunu aldım.

  pudrayı uygulamanın kuru şampuan uygulamaya göre zor olacağını elbetteki tahmin ediyordum. yine tüm azim ve kararlılığım ile önce pudradan biraz elime döktüm sonra saç diplerime sürmeye çalıştım. tabiki üstüm başım pudra oldu. sonra olan oldu artık diyip eğdim başımı öne ve direk saç diplerime boca ettim. yedirmesi biraz zor oluyor, özellikle saç uçlarınıza kayarsa temizlemesi çok zor oluyor (ben hafifçe su ile temizledim). vardığım kanaat odur ki; bebek pudrasını elinizden kafanıza değil ya

  - başınızı öne eğip bir tuzlukmuşçasına direk saç diplerinize dökeceksiniz

  ya da

  - bir saç boyama fırçası yardımı ile yedireceksiniz.

  ikinci seçeneği denemedim fakat pek de yararlı olacağını sanmıyorum o yüzden ben tuzluk yöntemine devam edeceğim.

  pudra ile geçirdiğim bir günün sonunda: her iki kuru şampuanda yaşadığım şikayetlerin (kaşıntı, yoğun koku, ağırlık) hiç birini yaşamadım. saçlarımı çok fresh ve temiz hissettim.

  kuruttu mu, saç döktü mü diye soracaklar için: benim saçımın kuruması imkansız, her duşta da bir barbie bebek saçı miktarında saçım dökülür bu nedenle sağlıklı cevaplar veremeyeceğim.

  sonuç olarak: kullanımı kuru şampuandan daha zor olsa da kesinlikle bebek pudrası rocks babe diyorum. mektubuma son verirken kanalıma abone olmayı unutmayın.

  özet isteyenler için: bebek pudrası has won

  11 nisan 2018 22:23 11 nisan 2018 22:29

  2. Oyumu bebek pudrasından yana kullandığım karşılaştırma. Yıllardır kullanıyorum. Arada bir kuru şampuan kullansam da elim hep eninde sonunda bebek pudrasına gidiyor. (gizlinot: Dalin favorimdir)

  Olumsuz yönü: beyazlık kalıyor saçta ancak onu kurutma makinesinin soğuk tarafıyla havalandırarak hallediyorum.

  Olumlu yönleri: uygun fiyatlı, daha uzun süre hacim, daha uzun süre temiz görüntüsü, uygun fiyatlı, uygun fiyatlı...

  Kuru şampuanların hacimli ve temiz görünme süresi benim saçımda 1-2 saat sürerken bebek pudrasının ki 10 saate dayanıyor. (gizlinot: Abartmıyorum)

  Kuruyor mu derseniz dipler evet, tel tel oluyor ancak uçlarına bakım yağı sürüyorum. Bu sayede hiçbir sorun kalmıyor.

  12 mart 2019 00:01 12 mart 2019 00:03

  3. Saçlarım sabahtan akşama yağlanan, ince telli ve uçları kuru saçlardan. Yıllardır bebek pudrası kullanıyorum ikinci günü kurtarıyor, kuru şampuanın istenen etkiyi vermesi için yarısını boşaltmak gerek, bu da çok maliyetli oluyor ama Bebek pudrası 6 ay rahat gidiyor. açık renk diplerde kullanımı daha rahat beyaz beyaz belli olmuyor, ben diplerime direkt döktükten sonra elimle yedirip kurutma makinesiyle dağıtıyorum, yağlı görüntüsü anında kayboluyor, kuru şampuana veda ettim. 

  12 mart 2019 00:29


  4. kuru şampuan daha önce kullanmadım ama geçenlerde saçımın ön kısmına bebek pudrası döktüm ve tarakla dağıttım. bence görüntüyü gayet toparladı ve gün boyunca kendimi kötü hissetmedim

  12 mart 2019 23:08

  5. pudranın içindeki talk denen maddenin kansere sebep olduğunu öğrendiğimden beri bebek pudrası kullanmıyorum,yeni bir icat olan kuru şampuanın kansere sebep olduğu açıklanana kadar da kuru şampuan kullanmaya devam...

  13 mart 2019 21:17