girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

1. Birçok kişi tarafından sadece Miranda Kerr tarafından her gün uygulandığı söylendikten sonra duyulan ve birçok faydası olan vücut bakımı.

Lenfatik sistemi harekete geçirip temizlediği ve bu sayede vücudu toksinlerden arındırdığı bilinir. Ölü derilerin atılmasına yardım eder, cildi sıkılaştırır.

Son 2 senedir neredeyse her gün kuru bir fırça ile (benimki elemis marka ancak body shop'da da gayet kaliteli olanları mevcut, kaktüs bitkisinden olanı makbul) vücut fırçalayan biri olarak kesinlikle kan dolaşımını arttırdığını ve selüliti engellediğini söyleyebilirim.

7 şubat 2014 04:59

2. vücudu ya da fırçayı ıslatmaksızın, uzuvların uçlarından kalbe doğru, kan akışının ters yönünde yapılması makbul olan uygulama.

amaç kan dolaşımını hızlandırmak, lenf noktalarını uyararak lenf ödem oluşumunu engellemek. bu sayede cilde masaj etkisi de oluyor ayrıca ölü derilerden de kurtulabiliyorsunuz nazikçe.

benim bildiğim doğal at kılından yapılan fırçalarla yapılmasını tavsiye edilir ama bir süredir bu bilgiyi ranta çevirerek fahiş rakamlara pazarlayan ikoncanlar var.

fırça kısmının sentetik olmadığını düşündüğünüz bir tane edinerek sabah ya da akşam düzenli uygulayabilirsiniz. başlarda tımarlanmak gibi garip bir önyargı oluştursa da aslında vücudu oldukça rahatlatan bir uygulama.

29 haziran 2014 11:14

3. Denemek istediğim ancak deriyi tahriş eder mi çizikler oluşturur mu gibi düşuncelerle cesaret edemediğim uygulama. Yapan süslüler bilgi verirse çok sevinirim.

3 mayıs 2015 20:43


4. ben yazın şu meşhur at kılı fırçayı her gün kullandım. cildim aşırı hassas ama hiç tahriş yapmadı. başta çok bastırmadan denemek lazım zaten bir süre sonra cildinizde kızarıklık falan da yoksa kendiniz ayarlıyorsunuz şiddetini, daha bastırarak uygulayabilirsiniz. sonrasında nemlendirici sürmek çok güzel oluyor, kışın kese daha işlevsel ama yazın fırça daha mantıklı çünkü kese ya da peeling gibi cildi soymuyor. malum güneş gören yerleri ekstradan soymak yanıklara davetiye çıkarmak demek. ben şimdi tekrar kullanmaya başladım bile, önerebilirim...

4 mayıs 2015 00:11

5. henüz ikinci gününde olduğum uygulama ama sanki tüm gün fırçayı elimden düşürmesem selülitlerim anca gidermiş gibi geliyor.

bilmiyorum, umutsuzum süslüler.. :(

hafif selülitler için belki ama benim ki gibi ağırlar için çözüm olacağını düşünmüyorum

ilerleme kaydedersem buraya mutlaka editlerim..

13 temmuz 2015 20:53

6. rossmanndan aldığım hafif sertçe fırçayla duştan önce denediğim işlem. abartılırsa birazcık tahriş edebilir, duştan sonra mutlaka fırçalanan bölgeler nemlendirilmeli.

etkisi için şimdilik bir şey söyleyemem ama oraya bi kan gittiğini hareketlenme olduğunu hissetmemek elde değil. sağlıklı bir işlem olduğunu düşünüyorum

18 eylül 2015 08:02

7. kulağıma çok kötü geliyor. sanki tahriş edermiş gibi. vücudumda tahriş olan yerlerin sedefe dönme eğilimi olduğu için sert kese yapmaktan bile korkan biriyim. benlik değil :/

27 aralık 2015 21:08


8. Yıllardır annemin söyleye söyleye kazandırdığı alışkanlığım. maalesef çok kuru bir cildim var ve bir süre fırçalamayıp krem sürmediğimde bacaklarım kollarım pul pul kar gibi dökülür. Daha önceleri ıslak cildime banyoda yaptığım fakat şimdilerde yüz temizleme fırçası olarak alıp hiç kullanmadığım fırçayla kuru olarak da kremden sonra fırçalıyorum. Tercih ettiğiniz fırça sert ise tahriş etmesi muhtemel. yüz fırçası bu iş için mükemmel benim gibi hassas cilttiler için. banyo için ise fırçaya alternatif gerçek deniz süngeri ya da kabak lifi kullanılabilir. selülitleri gerçekten gideriyor ayrıca düzenli yapılırsa pütürleri de yok ediyor.

27 aralık 2015 21:39 ed.26 mart 2016 11:44

9. Bugün itibarı ile başladığım uygulama. The Body Shop fırça ile yapıyorum. Son aylarda spor da yaptığım için etkilerini beraber değerlendirmek lazım. Bakalım neler olacak.

6 ağustos 2017 05:15

10. benim de eda taşpınarın fırçasını alarak başladığımdır. ben sadece selülit giderme amaçlı günde toplam 5 dakika üst bacak ve popoma yapıyorum çünkü kollarım çok ağrıyor :( henüz çok düzenli de yapamadım ancak faydasını görürsem bu girdiyi editleyeceğim.

6 ağustos 2017 23:00