yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (2)

  1. loccitane'in lavanta kokulu ballı yeni aromatik parfümü. sevip sevmediğim konusunda tam emin olamadım. araba veya oda kokusu yapsalar mükemmel olabilirmiş, yoğun buldum kokusunu biraz. kalıcılık konusunda ise aynı markanın cherry blossom adlı parfümüne bin basar tabii, orası ayrı. (gizlinot: tester'ını sıkmışlar küçük bir zarfa, buram buram kokuyor hala).

  31 mayıs 2017 19:44

  2. lavanta balı, bergamot, vanilya, badem ve musk gibi tek başına güzel içeriklerle ortaya çıkmış kalıcı ve ağır bir koku. nasıl diyeyim; düğüne giderken simli elbise giyen, oynamaktan terlediği için elbisesinin simleri gerdanına ve koluna yapışmış orta yaşlı ve kokoş bir kadının evden çıkmadan önce ayna karşısında banyo yaptığı parfümünün kokusu.

  gerçekten kalıcı bir parfüm ama notaları arasında bir uyumsuzluk var ve nota geçişleri çok garip. ilk sıktığınızda tatlı bir koku, biraz bekleyince daha da tatlı bir koku, bir saat sonra baş döndüren egzotik bir tütün kolonyası. loccitane'ın ilk aromatik gurme kokusuymuş fakat bu koku jean paul gaultier'in classique parfümünün aynısı neredeyse, classique parfümü terre de lumiere'in daha kendini bilen, daha orantılı nota geçişlerine sahip hali. ünlü parfümörlerle birlikte çalışmışlar ve kendilerine ilk aromatik parfüm kopyalamışlar, son olsun inşallah.

  8 ocak 2018 23:52

  3. Merak ettiğim bir kokuydu. L’occitane alışverişim sırasına seyahat boyunu satın aldım. Bence çok güzel ve tatlı bir koku. Ayrıca akşama kadar kalıyor kalıcılığı bayağı iyi. Gidip tam boyunu alacağım. Tavsiye ederim. 

  19 ocak 2018 18:22


  4. mağazada denemiştim, maalesef beğenmedim. biraz keskin ve ağır geldi. şekerli parfüm sevmeyenlerin uzak durması gereken bir ürün.

  19 ocak 2018 18:27

  4

  5. tatlı bir koku ve kalıcı. parfümle aram yok, anneme vermiştim testerını, çok beğendi. bileğinde denemişti ilk, ertesi gün iyice yaklaşınca kokusu hala alınıyordu. hafif bir koku değil onun için ölçülü kullanmakta fayda var. genel olarak şekerli gibi kokan parfümler bence saatler geçtikçe daha güzel kokuyor, bu da öyle oldu.

  16 mayıs 2018 17:39

  5

  6. Ağır olduğu söylenmiş. kesinlikle ağır bir koku Olduğunu düşünmüyorum. Her yaştan kadına hitap edebilen, yumuşak ve rahatlatıcı bir koku bence. Bende migren var o yüzden ağır kokular migrenimi azdırıyor ama bu koku hiç rahatsız etmedi beni. Yumuşak, iç baymayan, tatlı aynı zamanda fresh ve sıcak bir koku. Oldukça da kalıcı. her mevsim kullanılabileceği gibi ben en çok sonbahara yakıştırıyorum. 

  İçinde; bergamot, lavanta, bal, badem gibi güzel mi güzel notalar var. Çok sevdiğim bir koku oldu. 

  7 ekim 2018 11:42

  7. Şu son 10 yıldır çıkan tatlı kokulardan en az baş ağrıtanı..la vie est belle, flowerbomb,ysl manifesto, black opium, ch good girl, blv goldea falan. çoğu nota birbirini andırıyor fakat bunda ki  bal, bergamot ince bir şekilde diğerlerinden ayırıyor kendini.1 yıldır kullanıyorum, bazen ara verdiğim oluyor. Yalnız şisesi parasına göre çok ezik kalıyor! 2 versiyonu daha çıkmış bu serinin, ama o fiyatlar iyice uçmuş

  10 ekim 2018 02:26 10 ekim 2018 02:35


  8. Bal, lavanta, badem, musk, bergamot, kırmızı biber aromalarını hissedebildiğim l'occitane parfümü. Bundan önce terre de lumiere l'eau kullanıyordum, aynı ismi kullansalar da birbirlerinden çok farklı parfümler olduğundan karşılaştırma yapmayacağım. Bu parfüm çoğunlukla mon guerlain parfüme oldukça benzetilmekteymiş. Mon guerlain'i de denemiş biri olarak kıyaslama yaparsam ondaki lavanta aroması buna oranla daha ön planda ve çiçeksi notalar guerlain'e daha keskin bir hava katıyor. Terre de lumiere ise bal, badem, musk sebebiyle daha sıcak ve aromatik bir havaya sahip. İlk sıkıldığında ciddi anlamda ağır bir havası var. 5 dakika sonrasında ise tende çok daha yumuşak bir havaya bürünüyor. İlk izlenimim oldukça olumsuz olduğundan daha öncesinde l'eau versiyonunu tercih etmiştim. Ancak geçen hafta ikinci bir şans daha vererek tenimde deneyince fikrim tamamen değişti ve satın aldım. Kalıcılığı tende 3-4 saatken kıyafetlerde bir sonraki yıkamaya kadar kendini hissettiriyor. Şu anda 90 ml'i %30 indirimde. Bu arada başlıktaki ürün fotoğrafının bu ürüne değil de l'eau versiyonuna ait olduğunu not düşeyim.

  13 ocak 2020 17:09 13 ocak 2020 17:13

  5

  9. Amber renkli olanı enfes bir koku.İş arkadaşlarım bayılıyor ,bazen azar isitiyorum surmemissin veya az surmussun diye.Ama kalıcılıgı yuksek olmuyor bende

  13 haziran 2020 11:32