yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (136)
  • oylar (70)
  • medya (16)

  1. saçımı boyadığım tek boya bu boyadır. yalnız yazıya başlamadan önce bu serinin türkiye'den kalktığını söylemek istiyorum. yurtdışında hala bulunuyor ve ben de almanya'dan temin ediyorum.

  saçlarımın tamamına bir gaflet anında balyaj uygulaması yaptırıp bana yakışmadığını diplerim gelince daha iyi anlayarak saçlarımı eski rengine boyayabileceğim bir boya aramaya başladım. fakat annemden amonyaklı boyaların saça nasıl zarar verip incelttiğini bildiğim için araştırmalarım sonucu bu seriyi keşfettim.

  boya çok hoş kokuyor bir kere. o burnu sızlatan öksürten boya kokusundan eser yok. ben yıllarca 700 numara, isim olarak kumral diye adlandırılan renge boyadım saçlarımı ve her gören kendi saç rengim olup olmadığını sordu ve hep iltifat aldım saç rengimle ilgili. boya saçları yumuşacık yapıyor ve bakım kremi de oldukça işe yarıyor. benim saçlarımı yıpratmadı kesinlikle.

  yalnız bu boya saçınızda radikal değişiklikler yapmak için değil olduğundan birkaç ton açmak ya da koyultmak için ideal.ilk boyadığınızda kutudakinden biraz koyu dursa da 2 haftada yıkadıkça gerçek rengi oturuyor ve 1 aya yakın saçlarınızda solmadan kalıyor daha sonra ise hafiften biraz daha açılıyor ama o renk bile çok doğal durdu benim saçlarımda. şuan 603 numaralı olanı kullanıyorum ve bayılıyorum. saçım normalde küllü kumral, bu boyalar da hafif sıcak alt tonlu o yüzden yüzümü daha canlı gösteriyor. ulaşabilenlere tavsiye ederim kesinlikle.

  15 nisan 2015 21:18

  2. Çılgınlar gibi akan, birkaç yıkama sonra verdiği o parlaklığı mumla aratan boyadır efenim kendisi. Lorealin serideki en kötü boyasıdır, bugüne kadar diğerleriyle kalıcılıkta bir sorun yaşamadım bu ürün dışında.

  Edit: Loreal profesional matrix serisi ve kuaförle devam ediyorum hayatıma. Parlaklığı ve kalıcılığı gerçekten çok iyi.

  1 temmuz 2016 10:59 1 temmuz 2016 11:02

  3. Beyaz kapama özelliği olmayan,28 yıkamada saçtan çıkan boyadır. Boyanın amacı zaten saçını ilk kez boyamaktan çekinen genç kızlarıda boya sektörüne çekmek,eğer size yakışmamasindan korktuğunuz bi renk varsa deneyebilirsiniz sonuçta yakışmasa da saçınızdan çıkıcak

  1 temmuz 2016 11:40


  4. Bi allahın kulu da reklamını yaptığı şeyin içindeki kullanım talimatını okusaydı keşke dememe sebep olmuş, yıllardır kullandığım ama vilogırların yeni keşfettim ayağına yattığı saç boyası. Anacım içindeki kağıdı okuyun diye koymuşlar. Orada saçı ıslatıp nemini aldıktan sonra uygulayın böylece eşit dağılsın ve saça daha iyi nüfuz etsin demişler.

  Prospektüs de okumuyodur bunlar.

  Bu boyayla ilgili sorularınız varsa alabilirim. Tşk.

  15 temmuz 2016 20:51

  5. Buzlu çikolata rengine boyadığım muhtemelen alttaki koyu kahve boyadan dolayı rengini hiç alamadığım boya. saçında boya olmayan küçük değişiklikler isteyen süslüler için denenebilir.

  1 ağustos 2016 14:12

  6. az önce saçımı buzlu çikolata rengine boyadım. tuhaf bir yumuşaklık var saçımda, tamam yumuşak ama uçuş uçuş böyle anlatamayacağım bir şekilde. kıllanmadım değil. bir de sonra kullanılan o kremi çok kötü kokuyor. bir daha kullanır mıyım bilemedim.

  1 ağustos 2016 21:02

  7. - yarı kalıcı boya. çünkü amonyaksız.

  - beyazları kapatmasını beklememek lazım.

  - koyu renk saçları ise en açık rengiyle bile boyarsanız 1 tondan fazla açılmasını beklemeyin. koyu renge boyalı ise saçlarınız, daha açık bir renge boyarsanız tutmaz. açıcı özelliği yok çünkü. gerçi amonyaklı boyalarda bile koyu renge boyalı saçı açmak pek kolay değildir.

  - koyu kahve ve boyasız saçlı kişiler, bunun açık renklerine boyamak isterse, ilk boyamayı amonyaklı bir boya ile yapıp sonraki aylarda bu amonyaksız boya ile devam edebilir. dipten çıkan kendi saçınızı pek açamaz ama dipten uca aşamalı bir geçiş gibi durur diye düşünüyorum.

  1 ağustos 2016 21:30 1 ağustos 2016 21:33


  8. ben bu boya türkiye'ye ilk geldiği zamanlar boyamıştım. hatırladığım kadarıyla 3-4 yıl belki daha fazla. 6.0 kumral rengini kullanmıştım çok doğal bir sonuç olmuştu. ama 28 yıkama sonrası aktı mı tam hatırlamıyorum zaten kalıcı olduğunu iddia eden boyalar bile maksimum 1 ayda akıp solmaya başlıyor.

  2 ağustos 2016 02:14 2 ağustos 2016 02:17

  9. ben bunun 810 parlak küllü sarı rengini arıyorum bikaç gündür. ablam rossmanna gitmiş aradı şimdi. demişler ki bu boya öyle değil 28 yıkamada saçtan hiç çıkmıyo sonradan akmaya başlıyo. yani bu kadar mı sattığın şeyin ne olduğunu bilmezsin ya. güzellikvebirece boyamıştı baktım 14 yıkamada gayet de akmış rengi açılmış yani. birde bunun açık renklerini hiçbi yerde bulamıyorum, izmirde gören süslü varsa mesaj atabilir mi?

  24 ağustos 2016 17:11

  10. (yazar: tubilokko)nun girdisini görünce ben de yazmak istedim, şuan feci saçlarım dökülüyor, acaba boyadan mı diyorum ama konduramıyorum da. halbuki ne çok sevmiştim ya :(

  4 eylül 2016 07:59