yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar (20)
  • medya (2)

  1. (yazar: pank olmedi gardas) uktesi bir ürün. her nedense la roche-posay güneş koruyucuları hakkında çok fazla bilgi olmasına rağmen bu ürün es geçilmiş gibi.

  diğer la roche-posay güneş kremleri başlıklarını buraya ekleyeyim ki referans olsun.

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-ultra-cream-spf-50 la roche-posay anthelios ultra cream spf 50+)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthel%C4%B1os-xl-anti-shine la roche-posay anthelıos xl anti-shine)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-xl-spf-50-s%C3%BCt la roche posay anthelios xl spf 50+ süt)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-face-mist-spf50 la roche posay anthelios face mist spf50)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-sun-intolerance la roche posay anthelios sun intolerance)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-pigmentation-spf50 la roche posay anthelios pigmentation spf50)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-ultra-cream-spf50 la roche posay anthelios ultra cream spf50+)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-spf50-shaka-fluid la roche posay anthelios spf50+ shaka fluid)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-ac-spf-30-fluide-mat la roche posay anthelios ac spf 30 fluide mat)

  (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-xl-g%C3%BCne%C5%9F-kremi-serisi la roche posay anthelios xl güneş kremi serisi)

  ben açıkçası la roche-posay 50 ml yüz için güneş kremi olarak bunu tercih etmiştim. bu kadar farklı çeşidi olduğunu bilmeden yaptım alışverişi. ürünü ilk kullanmama göre değerlendirecek olursam oldukça hızlı emilen, akışkan, rengi biraz sarıya kaçan bir ürün. kötü bir koku veya beyazlık bırakmıyor ciltte. parlatmıyor da üstelik.

  etkisi hakkında ise daha sonradan bu girdiyi editleyerek bir şeyler yazacağım.

  (yazar: pank olmedi gardas) özellikle uzun süreli etkilerini merak etmiş. ben de deneyip göreceğim.

  ilgili medya:
  1
  1 haziran 2022 14:17

  5

  2. (gbkz: la roche posay anthelios spf50+ shaka fluid) güneş kreminin yenilenmiş hali. ben de yeni edindim, yaklaşık 1-2 haftadır kullanıyorum. kıvamı oldukça sıvı, çok kolay yayılıyor ve yüzde hiç beyazlık bırakmıyor. bu kadar hafif bir güneş kremi hiç kullanmamıştım severek kullanıyorum şimdilik.

  3 haziran 2022 01:56

  3. asla asla beyazlık bırakmıyor şeffaf bir ürün. çok fazla sıvı. sürmesi, yenilemesi çok kolay. hızlı bir şekilde emiliyor. göz yakmıyor. topaklanma yapmıyor. tek eksisi parlak bırakması ve yağlı bir bitişinin olması. o da pudrayla halloluyor zaten. yok gibi dursun isteyenler için çok uygun(parlak bırakması dışında).

  5 haziran 2022 23:00


  5

  4. Uktesini verdiğim, kullanmaya başlayınca hemen memnuniyetimi paylaşmaya ve övmeye geldiğim muazzam güneş kremi.

  Trendyolda geçen hafta indirimde yüz yıkama jeli ile birlikte bir kofre şeklinde satın aldım. Ben bugüne kadar güneş kremi bilmemişim. Sürmesi aşırı rahat, neredeyse hiç parlama yapmıyor, cilt bakımı rutini sonrası rahatlıkla sürülüyor, göz çevresine rahat kullanılıyor, göz yakmıyor, üzerine dertsiz tasasız makyaj yapılıyor, sivilce pütürtü vs hiçbir zararını görmedim, güneş koruyuculuğu zaten enfes.

  Sıkıntı denebilecek tek şey, boyutunun fiyatına göre gerçekten küçük olması. Ama biraz daha ucuz diye alıp küfrederek kullanmaktansa bunu almak kesinlikle daha mantıklı çünkü mutlulukla ve iç huzuruyla kullanıyorum.

  Alcohol denat hassasiyeti olan hiç girmesin yalnız, içerik listesinde ikinci sırada çünkü :) 

  Kullanmadan önce biraz çalkalamak gerekiyor, dokusu oldukça sıvı, neredeyse süt gibi, bi tık daha koyu. Bu sıvı hal, sürmeyi aşırı kolaylaştırıyor. Ciltte asla ve kat'a beyazlık, pütür, kalıntı bırakmıyor. Bundan hemen önce alıp sürmesi eziyet diye kullanmayı bıraktığım la roche posay age correct renkli 50 faktör kreme boşa para vermişim, yanar yanar ona yanarım.

  Ekleme: ağır güneş alerjisi olmasına rağmen suratına güneş kremi sürerken mırın kırın eden, her türlü kremden kaçan, her tatil sonrası yanan eşime bile severek kullandırdığım ürün. Ağır yapılı kremler onu çok bunalttığından her tatilde güneş kremi olay oluyordu. Şu an neredeyse gündelik kullanıyor hem de memnuniyetle. 

  Teşekkürler la roche. 

  22 haziran 2022 22:00 2 ağustos 2022 05:52

  4

  5. Oldukça sıvı formlu, kutusu minicik bir güneş koruyucu. 

  Yapısını çok sevemedim, krem formuna daha alışık olduğum için sanırım, çok akışkan geldi. kol ve vücut için bu akışkanlık sürümde bir avantajken bence yüze sürerken dezavantaj. Parmağımdan kayıp gidiyor ürün bunu sevemedim.

  İlk sürdüğümde yüzümde yağlı bir his bıraktı ama sonra o his yok oldu. Pudraya ihtiyaç duyacak kadar parlaklık yapmadı. Beyaz iz bırakmadı. 

  19 temmuz 2022 15:48

  6. Ciltte çok hızlı emiliyor hiç ağırlık ve yağlı bir his bırakmıyor. Yapısı oldukça sıvı cilt için harika ama son dk hazırlıklarımda kıyafetlerime damlaması beni üzüyor.

  10 ağustos 2022 04:18

  5

  7. Benim elimde Uvmune 400 olan eski versiyonunun yenilenmiş hali mevcut. La roche posay guneş kremlerinin içerisinde genellikle alcohol denat bulunduğu için uzak duruyordum. Ancak bu yaz o kadar çok övüldü ki almadan duramadım ve iyi ki almışım dediğim nadir güneş koruyucularından biri oldu.

  Öncelikle kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor ve su gibi krem renkte olan bir ürün. Su gibi olmasından dolayı kolay emiliyor ve beyazlık bırakmıyor ancak hemen aktığı için üzerinize gelince de leke yapıyor. Ve 2parmak kuralı uygulanamadığı için dogru miktar ürün kullanılıp kullanılmadığı da anlaşılmıyor malesef. İlk sürdüğümde ciltte katman gibi ürünün varlığı hissediliyor. Biraz yapışkan ve parlak dursa da 10-15dk sonra o yapışkanlık ve parlaklık gidip canlı bir cilt görüntüsü oluşuyor. Ama cildimde varlığını hissettiğim bir koruyucu oldu bu yuzden de şehir hayatı için uygun olduğunu düşünmüyorum. Suya dayanıklı bir ürün olduğu için yaz tatili için seneye hiç düşünmeden alacağım bir ürün oldu benim için. Göz yakmiyor ve parfümsüz. İlgilenenler için de içerik bilgisini şuraya bırakıyorum. 

  ilgili medya:
  1
  28 eylül 2022 13:44


  5

  8. senelerdir kaç kutu bitirdim saymadım bile. En en sevdiğim güneş kremi. Asla ciltte beyazlık bırakmıyor. Renkli olanını hiç kullanmadım. Onu da merak ediyorum açıkçası

  29 eylül 2022 10:10

  9. Uvmune 400 olarak yenilenmeden önce özellikle yazın günlük hayatımda ve deniz tatillerinde severek kullanıyordum. Yenilenen ürünün gün içinde yüzümde sarımsı bir renge döndüğünü fark ettim. Dermoeczanem'den 2 kutu almıştım aynı siparişte. Üründe bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu yüzden. Dermoeczanem yetkili satıcı diye biliyorum. İlk kutuda acaba mı dedim. 2. kutuda iyice fark ettim. Hatta yüzüme bu kremi sürüp boynuma hiçbir şey sürmediğim bir gün ciddi renk farkı olmuştu. Bahsettiğim ürün renkli-tinted versionu değil. Temiz cilde tek başına da uyguladım, altına serum da sürdüm yine fark etmedi sarıya döndü gün içinde. Akşam Bioderma Sensibio H2O ile sildiğimde pamuklar sapsarı oluyordu. Bu sebepten yenilenmiş haliyle kullanmaya devam edemedim. Bu durum olmasaydı yeni ürün yine en çok kullandığım güneş kremi olurdu çünkü bence hala kullanımı ve yenilemesi çok kolay bir güneş kremi. 

  3 ekim 2022 11:01

  2

  10. ay allahım su gibi nasıl bir şey böyle diye sürüyorsunuz. ciltte iki dakikada ağırlaşıveriyor. herhangi bir güneş kremi kadar ağır hisli ve yapış yapış. sırf o ilk andaki sürüş kolaylığı için miydi bu kadar alcohol denat?

  bir de nedense alkol uçtuktan sonra kalan ürünün kokusu çok çok kötü.

  ilk ve son alışım oldu.

  edit: ben bu ürünü yeterince çalkalamıyor muydum acaba, yoksa altına çok mu ürün kullanıyordum bilemiyorum, ama fikrim değişti. bugünlerde tekrar kullanıyorum, ilk sürdüğünüz anda bir ağırlık yapış yapışlık olsa da çok kısa sürede yok oluyor, ve o kötü koku da geçiyor gayet. ve gayet nemli bırakıyor cildi ilginçtir. akşama kadar hiç bir ağırlaşma filan hissetmiyorum, önceki yazdıklarımın aksine. ve cildim çok güzel görünüyor. bazı ürünler böyle işte, farklı zamanlarda farklı sonuçlar veriyorlar.

  25 aralık 2022 12:42 31 mart 02:04