sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • oylar (3)
 • medya (1)

1. yağlı ciltler için matlaştırıcı etkili nemlendirici. parlamaya eğilimli ciltler için günlük nemlendirici olarak kullanılıyor. gündüz ve akşam kullanabilirsiniz. düzenli kullanımla sebum üretimini düzenlemeyi, azaltmayı ve gözenekleri sıkılaştırmayı vaad ediyor. içeriğindeki çinko pidolat ile parlamayı önlüyor. .

2-3 tüp bu nemlendiriciden kullandım ve gece-gündüz çok düzenli kullandım. hafif bir nemlendirici. losyon gibi kıvamı. evet, birkaç saat mat bir görüntü veriyor. ama bir süre sonra yine cildim parlamaya başladı. matlaştırıcı etkisi geçici yani. ama kesinlikle sivilce vb. çıkarmadı. çabuk emiliyor. yağlı bir cilt için de yeterli bir nemlendirme veriyor. gözenekler konusunda da bir etkisini görmedim. yalnız 40 ml'lik tüpte olduğundan biraz çabuk bitiyor.

10 mayıs 2014 13:17 10 mayıs 2014 13:20

2. Yağsız nemlendirici. Matlaştırdığı falan yok ama işte parlamayı birkaç saatlik geciktiriyor. Nemlendirmesi hafif de olsa benim için yeterli oluyor.

16 haziran 2015 14:37

5

3. 4 yıldır düzenli olarak kullandığım ve benimki gibi alerjik ve zaman zaman sorun çıkaran cilde sahip olanların kullanmasını tavsiye edebileceğim nemlendirici. Uzun vadeli kullanımlarda yüzdeki parlamaları azaltan bir ürün en azından bende öyle oldu.

16 haziran 2015 14:57

4. duo+ 'ım bitmeye yüz tutmuşken 2 eczanede de bulamadığım için onun yerine aldığım sebum dengeleyici nemlendirici.

aslında ürünü kullanmadan önce korktum çünkü benim cildim karma, t bölgem aşırı yağlanırken yanaklarım genelde kurudur. kuru olan kısımları daha da kurutmasından korkuyordum ancak öyle olmadı.

kullandığım ilk gecenin ertesi birkaç sivilce ve kızarıklık yapsa da sonraki 2-3 gün böyle bir şey yaşamadım. sanırım cilt ile çabuk uyum sağlıyor. matlaştırıcı etkisinin uzun sürdüğünü söyleyemem, yani en azından bu sıcaklarda. belki kışın tam randıman alabilirim.

onun dışında cildimin sağlıklı parlaklığını azaltmadı, bir nebze pürüzsüzleştirdi. uzun vadede etkileri nasıl olur daha ne faydasını görürüm bilemem ama duo+ 'ı aratmadı diyebilirim.

17 eylül 2015 14:40

5. eski formülü çok daha iyi olan yağlı cilt nemlendiricisi..

ambalajı değişince içeriği de değişti demek..

eskiden daha mat yağsız ve aynı zamanda yumuşak bir cilt bırakırdı, kısaca = hayrandım..

şimdi daha çok makyaj altı bazı etkisinde gibi.. böyle kadife bir his vardır ya bu makyaj bazlarında cildinizin üzerinde hissedersiniz ürünü, öyle işte.. :((

11 kasım 2015 13:07

6. Yağsız, mat bir nemlendirici. Nem vermesi oldukça güzel lakin ben sevemedim. İçinde yağlanmayı engelleyen maddelerden bazıları ciltteki gözenekleri de tıkayabiliyormuş. Bu yüzden yüzümde milialar oluştu. Biraz uğraşmam gerekti ama hepsinden kurtuldum. Tavsiye etmediğim bir ürün.

8 ocak 2016 19:57

7. Sebum dengesini korumaya yönelik, gözenek ve siyah nokta oluşumuna karşı güzel bir nemlendirici.

Cildim hassas olduğu için akşamları yüzümü nazik bir temizleyici ile yıkadıktan sonra (gbkz: la roche poşay tolerant ultra nemlendirici) sürüp öyle yatıyorum. Tolerant nemlendirici mata göre daha yoğun, kesinlikle daha nazik bir nemlendirici. Bu nedenle gece kremi olarak kullanıyorum. Sabahları ile hali hazırda cildim yumuşak olduğu için sadece şu ile yıkayıp direkt bu mat nemlendiriciyi sürüyorum, gün içerisinde parlama ve yağlanma problemi olmasın diye. Sivilce problemim yok ancak bu nemlendirick sivilce karşıtı bir krem aynı zamanda. Hassas cilde sahip olanlar akşamları benim gibi daha yoğun bir nemlendirici ile desteklerse güzel bir gündüz kremi diye düşünüyorum. Bitince tekrar alacağım bir ürün.

5 ağustos 2016 10:56

8. Bir süre kullanıp memnun kaldığım krem. Hatta ilk uygulamada belirgin bir şekilde t bölgemdeki yağlanma azaldı. Karma bir cildim var t bölgemde yağlanma sorunum var. Gerçekten güzel bir krem. ben sabah cildimi temizleyip makyaj altına uyguluyordum.

5 ağustos 2016 11:30

5

9. Basmislar silikonu,vuruyolar kirbaci.. zevk aliyor muyuz? ise yariyor mu? Ne yazik ki Evet :(

alternatifini bulamadigim, yaglanmami normal kosullarda gun sonuna kadar geciktiren nemlendirici.. sabah bunu kullaniyorum, aksam da effaclar duo

10 ağustos 2016 07:43

10. Sivilcelerle tanıştığım dönemde doktorumun tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Yağlı ve karma ciltlerin nemlendiricisi bu bence. Kesinlikle yağlandırma yapmıyor. Hassas ciltli olmama rağmen bende hiç sivilce yapmadı. Yağlı ve karma ciltliler nemlendirici arayışındaysa bir denesinler derim

27 ağustos 2016 13:15