yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. İçinde çinko içeren bi facial mist. Ben bu ürünü ilk estee lalonde'un favoriler videosunda görmüştüm ve baya da övmüştü. Hem estee ürün yorumlarına güvendiğim bi kaç youtuberdan biri olduğu için hem de çinkonun da cildime iyi geldiğini bildiğim için (pişik kreminin içinde de çinko olduğu için lekelerde sivilcelerde etkili diye duymuştum) aldım hemen denedim. Ürünün ambalajı kullanım şekli falan avene'in thermal suyu gibi. Ben yüzümü temizleyiciyle yıkadıktan sonra bunu da tonik olarak kullanıyorum. Şimdilik gayet memnunum hatta 2. Şişemdeyim şu an. Aşırı mükemmel bütün cildi değiştiren bi etkisi yok ama bence gene de güzel ve ferahlık veren bi ürün. Gene alabilirim.

  26 ekim 2015 11:00 26 ekim 2015 11:02

  2. türkiye'de satılmayan, çinko içeren sprey formda bir tonik. londra'ya gittiğimde ilk gün alıp denedim ve sonra çok beğenip seyahatimin üçüncü gününde bir şişe daha aldım. tamamen bu üründen mi kaynaklı bilmiyorum ama son zamanlarda bir anda yüzümde beliren adına anıt dikilesi sivilceler şu an yok ve cilt tonum git gide eşitleniyor. minik pürüzleri de yok ediyor gibi. seviyoruz başkan.

  4 mart 2016 10:37

  3. içinde sadece arıtılmış su, tuz ve çinko olan sprey. tuz ve çinkonun yoğunluğu binde 1 bile değil. bu kadar az etken madde cilde gerçekten bir fayda edebilir mi? Çinkoyu ağız yoluyla almakla topikal olarak uygulamak aynı etkiyi doğurur mu? bu soruların cevabını tüm araştırmalarıma rağmen bulamadım.

  serosinc'i de 1 aydır gece gündüz kullanıyorum. cildime bolca sıkıp yüzümde kuruması bekliyorum. haliyle cildim biraz geriliyor ama bundan başka da bir etkisini görmedim. uzun süredir minik bir sivilce izim var, hala kırmızı. her ne kadar cildi matlaştırma iddiasında olsa da bence bu da doğru değil. zaten çinkonun cildi matlaştırmak, yağlanmayı geciktirmek gibi bir fonksiyonu yok. tuzun böyle bir işlevi var mı bilmiyorum ama varsa da bu spreye niye para ödüyoruz, evde kilolarca sodyum klorür var zaten... yani türkiye'de satılmıyor diye üzülmeye gerek yok.

  16 haziran 2016 16:17


  4. İçeriğinde çinko olan sprey. Türkiye’de satılmıyor. Bir ara bayağı övülmüştü. Onun için Paris’e gittiğimde almıştım. Temizleme ve yumuşatma vaadi var. Yüzümü temizledikten özellikle makyajımı temizledikten sonra sıkıyorum. Evet, yumuşatıyor. Ama bunun dışında bir numarasını görmedim. Cildi düzeltme gibi bir durumu olmadı. Sadece yumuşatma için de tonlarca başka ürün var. Türkiye’de yok diye üzülünecek bir ürün değil yani. 

  4 şubat 2019 11:41

  5

  5. çinko sülfat solüsyon ile zenginleştirilmiş, termal su kullanmayı seven biri olarak benim çok memnun kaldığım ürün. termal su denilince la roche posay ve avene zaten sürekli kullandığım iki marka. bu ürünle tanışalı aslında epey oldu. o günden beri de benim cilt bakımımda yeri ayrı. hatta sade içeriğiyle birçok tonikten daha çok seviyorum bile denebilir.

  bildiğimiz termal sularla aynı etkiye sahip olsa da, cildimi yatıştırma konusunda ben bu ürünün çok faydasını gördüm. en ufacık kaşıntıda bile çok çabuk kızaran ve bu nedenle de tahriş olmaya müsait bir cilde sahibim. kaşınan bölgeye çok az sıktığımda, hem rahatlatıp hem de kaşıntının yarattığı o kızarık görüntüyü yatıştırması nedeniyle sürekli elimin altında tuttuğum bir termal su. yazın

  güneş, kışın da soğuk hava ya da en iyi ihtimalle epilasyon sonrası gerilen cildimi kısa sürede rahatlatıp, nem seviyesini yeniden eski haline getirme konusunda kesinlikle çok başarılı. aynı şekilde cildime kil maskesi uyguladıktan sonra tonik olarak da kullanıyorum. hatta arkadaşıma oğlunun pişiklerinde kullanması için önermiştim o da çok memnun kalmış. çok yönlü bir ürün yani.

  ilk kullanmaya başladığım dönemlerde 150 ml olduğunu göz önünde bulundurarak kısa sürede biter diye düşünsem de beni kesinlikle yanılttı. tabii bunda püskürtme mekanizmasının etkisi de çok büyük. incecik püskürttüğü için iki fıs çoğu zaman iş görüyor. bu açıdan bakıldığında bereketli olduğunu söyleyebilirim.

  türkiye'de satılmıyor oluşu bence bir eksiklik. la roche posay serozinc'in satışını neden sadece avrupa ülkelerinde gerçekleştiriyor bilmiyorum. hal böyle olunca yurt dışına giden yakınlarımdan rica etmek durumunda kalmama neden oluyor. hatta bir keresinde sağ olsun canım (yazar: thebird)'üm benim için bratislava'dan getirmişti. bu vesileyle bir kez daha teşekkür edeyim bari. gerçi kullanırken kulaklarını çok çınlattım ama(gizlinot: lol) .

  ilgili medya:
  1
  9 mayıs 2019 22:43 9 mayıs 2019 22:45