sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (6)
 • oylar (0)
 • medya (1)

1. aslında göz tansiyona karşı kullanılan, damla şeklinde satılan ilaç. fırça ile kirpik diplerine uygulandığında kirpikleri kullanıldığı süre boyunca uzatıyor. fakat bilinen yan etkileri arasında göz kapağında koyulaşma, tahriş ve iriste kahverengi lekeler belirme riski var. (gbkz: latisse) isimli, kirpik uzatma solüsyonu olarak satılan ilaç da, lumigan'ın tamamen aynısı, fark paketleme ve pazarlama.

16 ağustos 2013 14:01

2. (gbkz: kirpik uzatıcı serum) başlığına bakınırken ilgimi çeken göz damlası. Kadınları anlamakta güçlük çekiyorum, az evvel yaptığım alıntıyı burda da yapacam ola ki merak eden göre olur zarar görmesinler diye, yapmayın cancağızlar, etmeyin güzelleşmek için falan bu tarz şeylere kalkışmayın.

"Lumigan aslında kronik gulokom ve göz tansiyonunu düşürmeye yarayan bir damla. Ama kullananlar kirpiklerindeki aşırı uzamayı bildirince bir anda nasıl olduysa kadınlar arasında hızla yayılan bir kirpik uzatma ürünü haline geldi. Bunu gören üretici amerikan firma "latisse" isimli bir kozmetik ürün üretti. Şimdi gelelim lumiganın zararlarına, evvela lumigan bir sürü yan etkisi olan bir ilaç, karaciğer fonksiyonlarından üst solunum yolları rahatsızlıklarına, göz irisinde renk değişikliği ve en önemlisi görme bozukluklarına yol açan bir ilaç. Hatta ilacın yan etkilerinden dolayı kronik gulukom hastalarında gebelikte ilacın kullanılması engelleniyor, yani öyle basit bir damla kirpiklerime sürüyorum kirpiklerim uzuyor diyenlere aldanmayın. Çok büyük telafisi imkansız bir göz rahatsızlığına yolaçabilir. Ayrıca birilacın dolaylı yoldan dahi olsa tanıtımı övülmesi reklamının yapılması suçtur, bu damla ile ilgili övücü nitelikte beyanda bulunan insanlar açık açık suç işliyorlar, kaldı ki 100 kişiden 90'ında bir sorun çıkmaması sorun çıkan o 10 kişinin vebalinden kimseyi kurtarmaz. Unutmayın aradaşınızda çıkmayan sorun sizde çıkabilir göz sağlığınız bozulabilir. Bir de bu uygulamayı bu gün yaptınız yarın problem çıkacak diye bir şey ok, ya 2 sene sonra çıkasa ne yapacaksınız. Lütfen böyle sağlıksız şeylere yönelmeyin. Varsın sağlığınız yerinde olsun da kirpikleriniz kısa olsun." http://www.badem-yagi.org/2014/08/kirpik-uzatma.html

28 ekim 2014 18:01

3. ''aslında başka amaç için üretilmiş, yan etkisi de kirpik uzatma olan ilaç'' olarak bildiğim ilaçtır.(gizlinot: yanlış biliyor da olabilirim) artı uzun vadede karaciğeri negatif yönde etkiliyormuş. tehlikeli yani.(gizlinot: sadece kirpik uzatmak için )(gizlinot: kullanmayınız )

7 aralık 2014 22:51


4. Gözümü karartıp hayatımın bir döneminde hem kirpiklerime hem kaslarıma kullandığım ilaç. Evet kirpiklerimi öyle bir uzatıp gürleştirdi ki insanlar kirpiklerime iltifat eder oldular, öyle bir uzun ve gür kirpik hayal edin yani. Ama sonra baya tirstim, her gün sabah akşam göz bebeklerimi, göz kapaklarımı falan kontrol ediyordum koyulaşmış mı bir fark var mı diye. Bu paranoyayla yaşayamam Yere batsın uzun kırpığı diyerek bıraktım. Kaslarımda bir fark göremedim, sanırım daha uzun süre kullanmam gerekiyordu onun için. (link: http://www.realself.com/Latisse/reviews Şurada) pek çok fotoğraf ve yorum bulabilirsiniz, gözüm yeşildi ela oldu diyenlerden tutun çok memnunum hayatım boyunca kullanacağım diyenlere kadar herkes var. Ama kullanıcıların geneli (%85) olumlu geri bildirim vermiş. Olumlu olumlu, bizimki de olumlu da, karaciğer nolcak?

18 eylül 2015 18:27

5. bugün gittiğim dermatolog bana latisseyi önerdi çünkü neredeyse kirpiksizdim (no:404182) .

265 tl görünce fazla geldi eczacıda bunun muadilini önerdi.

doktor özellikle dedi ki "gözünün içine fazla miktarda kaçırmadığın sürece problem olucağını sanmıyorum."

sadece latisse fırçalarını bulmak sorun onuda aliden söyledim tek kullanımlık dudak fırçaları. hadi bakalım başlıyorum bu illetede.

roaccutane içinde neler deniyordu kuruluk haricinde başka bi etkisini yaşamadım, inşallah bundan da alnımızın akıyla çıkarız.

edit: 1 aylık kullanım itibariyle buraları editliycem.

ayrıca doktorum reçeteledi en az 5 senelik doktorumdur kendisi cildimi saçımı kaşımı gözümü iyi takip edip bilir o yüzden bu bir öneri değil süreci sizinle paylaşma postudur.

19 aralık 2016 14:41 19 aralık 2016 14:42

6. lensmakyaj'In muhteşem kirpik sonucu aldığı ilaç.

http://www.lensmakyaj.com/2010/10/lumigan-sonuc.html

şahsen gözümü kaybetme riski olan bir ilaç kullanmaktansa, kısa kirpiklerimi tercih ederim.

25 aralık 2016 03:16