4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (2)
  • medya (1)
5

5. ten rengi farların en büyük sıkıntısı elinizin ayarı biraz fazla kaçarsa göz kapaklarınızı un kurabiyesine çevirebilecek olmaları. brule ne tüm göz kapağında ne de kaş altında elinizin ayarı fazla kaçsa bile kötü durmuyor. ancak güncel fiyatını göz önüne alınca alternatifi çok kolay bulunabilecek bir far olduğu için bittiğinde kesinlikle yenilemeyi düşünmüyorum.

23 ekim 18:21

4. mac'in krem/bej arası bir renkteki göz farı

ben bu ürünü 2013 yılında görkem karmanın bir blog yazısından görüp almıştım. O tarihten beri 4. kez 2 hafta önce satın aldım.

ürünün yapısı incecik. bazsız da bazla da tam olarak aynı rengi aynı yoğunlukta veriyor. Bazsız kalıcılığı 3-4 saat kadar. The balm put a lid on it veya nars smudge proof eyeshadow base ile kalıcılığı çok daha uzun (gizlinot: ben sadece bu iki bazı kullandım. bence her bazla aynı sonuç alınır). 12 saat civarı kaş altımda azalmadan durduğunu bilirim.

 ben ürünü ilk kez aldığımda türkiye'ye henüz wet'n wild giriş yapmamıştı. İlk kez bitirmeden önce wnw ülkemize geldi ve ben mac brule yerine fiyatı 5 tl civarı olan wnw brulee satın aldım. öncelikle renk olarak birebir aynı olduğunu söyleyebilirim. bence aralarında tek fark yapıları idi. wnw daha iri parçacıklara sahip dolayısı ile biraz daha sertlik hissi veren bir far. ancak kesinlikle gözdeki duruş açısından arasında bir fark yok. wnw brulee'sini bir süre kullandıktan sonra, hafta içi ve hafta sonu hergün kullandığım bir üründe mac'in yumuşak hissini özlediğimi düşündüğüm için mac brule'ye geri döndüm. 5 yılda 3 kere bitirdiğim ürünün bereketli ve uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum

 bugün mac onlineda 65 tl gözüküyor refill fiyatı. iki hafta önce 45 tl'ye almıştım. aradaki artışa inanamıyorum.

21 eylül 10:55 21 eylül 11:08

3. mac'in ten rengi farı.

renk vermekten öte göz kapağını eşitleme amacına hizmet eden bu far, sadece rimelle yahut eyeliner-rimel ikilisiyle kullanıldığında sade göz makyajlarında işlevsel olacaktır.

ben bunu almanızı tavsiye etmiyorum. çünkü yerine alınabilecek wnw brulee ve hatta onun da iyisi ve gramaj olarak daha fazla olanı flormar mono eye shadow 16 satin beige varken bunu almak yerine daha eşsiz renklere yönelmek daha mantıklı olacaktır. şayet pro palet oluşturan süslüler varsa, bunun yerine blanc type fara yönelebilirler, zira en azından elinizde aydınlatma işlevi gören güzel bir mat farınız olmuş olur. hem blanc type smokey makyajlarda açık renk far olarak da çok iyi iş görüyor. onun için bu farı, mac'in hazır paletlerinden çıkmadıkça, piyasada bu kadar muadili de varken önermem. sapsade bir far işte.

14 şubat 21:00 14 şubat 21:03


2. Genelde göz makyajında baz olarak kullanılan, wet n wild brülee'nin buna muadil olduğunu düşündüğüm far. Ben bazen gözaltımı sabitlemek için de kullanıyorum. Ama sonuç olarak çok farklı, verdiğimiz paraya değen bi ürün değil bence.

2 ocak 2017 18:29

1. nude tonda, baz renk olarak ve kaş altına sürdüğüm fardır.

2 ocak 2017 10:56